Chaloupka strýčka Toma přehled

Chaloupka strýčka Toma https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475362/bmid_chaloupka-strycka-toma-DN8-475362.jpg 4 264 264

Známý román, jehož děj se odehrává kolem r. 1850 na Jihu Spojených států amerických, vypráví o krutosti otrokářství, ale také o odvaze těch, kteří se snažili tento nelidský systém změnit. Pan Shelby je vážený a poměrně zámožný muž, ale vlastní vinou se dostane do dluhů. Jeho směnka se dostane do rukou otrokáři, který chce situaci vyřešit koupí některých Shelbyho otroků. Vybere si nejcennějšího otroka Toma a malého Harryho, syna manželčiny komorné Elizy. Tom situaci přijímá trpně, protože chápe, že když to nebude on, bude to někdo jiný. Eliza se ale svého dítěte odmítá vzdát a v noci uprchne. Tak se román rozvětvuje na dvě dějové linie. Cestu Elizy a dalších otroků za svobodou a cestu Toma, který s dalšími podobně postiženými čeká, kdo se stane jeho novým pánem.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

Uncle Tom's Cabin , 1852

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chaloupka strýčka Toma. Přihlašte se a napište ho.

Leyla
06.05.2024 4 z 5

Príbeh mi pripomína oskarový film 12 rokov otrokom, ktorému bola predlohou tiež kniha, príbeh Solomona Northupa.
Obe diela zanechajú silný dojem.

Marie60
05.03.2024 5 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři.

MarťaVigo
23.01.2024 5 z 5

Smutný příběh, ale přesto věřím, že stojí za přečtení i v dnešních nadcházejících dnech...,myslím , že je to i poučné.

23 nových eknih zdarma ke stažení

24.06.2021