Historička

Pozoruhodně dobře napsaný příběh o pátrání po vědci, který zmizel během hledání pravdy o Drákulovi, krutém středověkém vládci Vladu Narážeči, archetypálním strašákovi, jehož upírská legenda přežila víc než šest století. Příběh začíná v roce 1972, když dcera amerického diplomata v Amsterdamu najde v pracovně svého otce hromádku starých dopisů, které začínají slovy Můj milý nešťastný následovníku a vyšlou ji na dlouhou nebezpečnou objevnou výpravu sahající čtyřicet let do historie její rodiny a pět set let do dějin Transylvánie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13572/big_historicka-apM-13572.jpg 4283
Dobrodružné, Romány, Fantasy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Historian, 2005

Kniha Historička

Bája89
30.12.2021

Tuhle knihu jsem si pořídila, protože mi ji vychválila moje babička. A musím přiznat, že jsem z ní byla nadšená. Četla se sama. Historie, napětí, láska, cestování a trocha fantaskna. Co víc si od knihy přát? Jednoho dnes se k Historičce opět vrátím.

Datr1
13.11.2021

Zajímavé historie je tam hodně, kdo má rád příběhy o Drakulovi, bude spokojený. Pro mně docela zdlouhavé, ale dobře napsané.

Ďobi-1968
25.04.2021

Je to kniha docela dobrá.Trochu cestování a hlavně věčná připomínka ztráty křesťanského Carihradu a okupace Balkánu Osmanskou - Tureckou hordou.
Naštěstí u Widně prohráli a evropu nečekal turban. Zato dnes západní evropu dobili a islamizuji beze zbrani.Drakula sadista, postrach Turků.

iva23
20.04.2021

Fakt se to trochu dost vleče, přitom hezky napsané.

JáŠárka
02.03.2021

Tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Očekávala jsem příběh plný napětí, strachu a trochu historických událostí. Dostalo se mi bohužel jen toho třetího a to ještě v tak velké míře, že to minimum děje se v tom utopilo. Kdyby autorka ubrala těch neustálých zdlouhavých popisů (jak historických, tak i každého místa až s morbidní detailností), byla by to dobrá kniha. Takhle jsem se nutila ji vůbec dočíst.

pydla
05.07.2020

Máte rádi Drákulu? Chcete vědět, jak to s Drákulou opravdu bylo? Jaký byl a proč se stal tím, čím byl? Pak kniha Historička je právě pro Vás. Procestujete spoustu zemí, celé Rumunsko a Transylvánii. Nahlédnete, jak to asi mohlo být a to celé zabaleno do příběhu. Ovšem, kniha je příliš dlouhá a chvílemi dost nudná, unylá až ospalá. Autorka se tak moc snažila, až se přesnažila. Své čtenáře si však jistě najde, už jen pro zajímavosti, které v ní najdete. Doporučuji si ji však spíše od někoho půjčit. Při dnešních cenách knih, by Vás investice do této knihy mohla mrzet.

Trijan
05.05.2020

poutavé čtení :-) kniha se četla sama. V karanténě jsem spolu s hlavními hrdiny procestoval s spoustu krásných měst a zemí a hnal se za stínem hraběte drákuli. Spojení historických faktů s fantazií autorky dalo knize druhý rozměr a to velmi oceňuji :-)

LadyAlena
03.04.2020

Jsem asi v polovině knihy a trápím se, pořád čekám kdy se něco stane a ono se to pořád jenom táhne od nikud nikam. Není tam nic co by mě zuby nehty drželo u knihy. Dost možná ji nedočtu a nemůžu ji doporučit, je to jakoby fantasy psal věděc