Historička

Pozoruhodně dobře napsaný příběh o pátrání po vědci, který zmizel během hledání pravdy o Drákulovi, krutém středověkém vládci Vladu Narážeči, archetypálním strašákovi, jehož upírská legenda přežila víc než šest století. Příběh začíná v roce 1972, když dcera amerického diplomata v Amsterdamu najde v pracovně svého otce hromádku starých dopisů, které začínají slovy Můj milý nešťastný následovníku a vyšlou ji na dlouhou nebezpečnou objevnou výpravu sahající čtyřicet let do historie její rodiny a pět set let do dějin Transylvánie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13572/historicka-apM-13572.jpg 4.1271
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Ikar (ČR)

The Historian, 2005

Kniha Historička

pydla
05.07.2020

Máte rádi Drákulu? Chcete vědět, jak to s Drákulou opravdu bylo? Jaký byl a proč se stal tím, čím byl? Pak kniha Historička je právě pro Vás. Procestujete spoustu zemí, celé Rumunsko a Transylvánii. Nahlédnete, jak to asi mohlo být a to celé zabaleno do příběhu. Ovšem, kniha je příliš dlouhá a chvílemi dost nudná, unylá až ospalá. Autorka se tak moc snažila, až se přesnažila. Své čtenáře si však jistě najde, už jen pro zajímavosti, které v ní najdete. Doporučuji si ji však spíše od někoho půjčit. Při dnešních cenách knih, by Vás investice do této knihy mohla mrzet.

Trijan
05.05.2020

poutavé čtení :-) kniha se četla sama. V karanténě jsem spolu s hlavními hrdiny procestoval s spoustu krásných měst a zemí a hnal se za stínem hraběte drákuli. Spojení historických faktů s fantazií autorky dalo knize druhý rozměr a to velmi oceňuji :-)

LadyAlena
03.04.2020

Jsem asi v polovině knihy a trápím se, pořád čekám kdy se něco stane a ono se to pořád jenom táhne od nikud nikam. Není tam nic co by mě zuby nehty drželo u knihy. Dost možná ji nedočtu a nemůžu ji doporučit, je to jakoby fantasy psal věděc

taikatalvi
15.03.2020odpad!

Veľmi, veľmi, veľmi som sa snažila, ale nedala som to. Pre mňa obrovské sklamanie a nuda. A keď si čítam tie komentáre aká je tá kniha super, tak ma to mrzí, ale musela som čítanie stopnúť a knihu posuniem niekomu, kto ju pevne verím, ocení. Nezvyknem nedočítať knihu ale život je príliš krátky na čítanie toho čo nás nechytí :)

Abroš
18.02.2020

Dobře napsaná kniha o historii v současném pojetí.Drákulu můžu.

danielavachova
26.10.2019

Moc hezky napsaná dobrodružná kniha o Drákulovi,procestujeme téměř celou Evropu,kniha mi sedla,ráda se k ní zase vrátím.

Sarfee
23.10.2019

Ač dlouhá, pro mě velice čtivá kniha. Příběh je napínavý od začátku do konce. I když se občas může zdát, že dějová linka je předem jasně odvoditelná, autorka vždy příjemně překvapí nečekanou zápletkou :)

Veronika33
19.05.2019odpad!

Toto fakt nie, téma veľmi zaujímavá, ale spracovanie prehnane popisné až extrémne nudné. Knihe som dala šancu, ale vzdala som ju. Pri mojej obrovskej zásoba kníh (cca 2000ks), sa fakt nechcem do kníh nútiť a pretrpieť ich, čítanie si chcem užívať. Takže knihe dávam zbohom, snáď si nájde nového majiteľa, ktorý ju ocení viac ako ja.

Drákula upíři

Elizabeth Kostova