Historička

Pozoruhodně dobře napsaný příběh o pátrání po vědci, který zmizel během hledání pravdy o Drákulovi, krutém středověkém vládci Vladu Narážeči, archetypálním strašákovi, jehož upírská legenda přežila víc než šest století. Příběh začíná v roce 1972, když dcera amerického diplomata v Amsterdamu najde v pracovně svého otce hromádku starých dopisů, které začínají slovy Můj milý nešťastný následovníku a vyšlou ji na dlouhou nebezpečnou objevnou výpravu sahající čtyřicet let do historie její rodiny a pět set let do dějin Transylvánie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13572/historicka-apM-13572.jpg 4.1260
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Ikar (ČR)

The Historian, 2005

Kniha Historička

danielavachova
26.10.2019

Moc hezky napsaná dobrodružná kniha o Drákulovi,procestujeme téměř celou Evropu,kniha mi sedla,ráda se k ní zase vrátím.

Sarfee
23.10.2019

Ač dlouhá, pro mě velice čtivá kniha. Příběh je napínavý od začátku do konce. I když se občas může zdát, že dějová linka je předem jasně odvoditelná, autorka vždy příjemně překvapí nečekanou zápletkou :)

Veronika33
19.05.2019odpad!

Toto fakt nie, téma veľmi zaujímavá, ale spracovanie prehnane popisné až extrémne nudné. Knihe som dala šancu, ale vzdala som ju. Pri mojej obrovskej zásoba kníh (cca 2000ks), sa fakt nechcem do kníh nútiť a pretrpieť ich, čítanie si chcem užívať. Takže knihe dávam zbohom, snáď si nájde nového majiteľa, ktorý ju ocení viac ako ja.

Safira7
30.01.2019

Zajímavá kniha, stojí za přečtení, ale velmi zdlouhavá....

gretl74
30.12.2018

Malé mouchy to sice mělo, ale já jsem si tu historickou jízdu parádně užila. Tři roviny příběhu, úžasné lokace (knihovny a kláštery v horách), vzhledem k tématu minimum násilí, příjemně napínavé od začátku do konce. Zpočátku mi ty dlouhé popisy také trochu vadily, ale v druhé půlce knihy už byly skoro nezbytné pro vykreslení té správné atmosféry. Strhavam jednu hvězdu za trochu odflaknuty konec a pár nejasností, ale jinak super knížka. Jen je na čtení třeba najít vždy souvislejsi čas, nejde ukrajovat po pár minutách a stránkách za den.

Misa25
07.12.2018

Jsem rada, ze jsem se ke knize dostala a celkem me pohltila, soce jsem zjistila, ze vubec netusim jmeno hlavni damy :-D, ale moc me to nestvalo, nevim jestli si mam myslet, ze autorka toto opravdu prozila ci ne, mam z toho zvlastni pocit a to se mi u knih libi :-)

Tirisa
20.10.2018

Podle komentářů koukám, že knihu buď milujete nebo přesně naopak a nic moc mezi tím. Já jsem bohužel ten druhý případ. Kniha mi vůbec nesedla...Musím souhlasit se všemi komentáři, které mají pod tři hvězdy. Tohle bylo tak dlouhé a rozvleklé...Po prvních 200 stránkách jsem začala přeskakovat odstavce a po další dvoustovce jsem přeskočila až na konec, jelikož jsem si řekla, že mě čeká spousta jiných knih a nemusím se tedy trápit s jednou, která se mi do vkusu zrovna netrefila. Prostě mám raději knihy bez rozvleklých popisů okolí a prostředí a víc si potrpím na akci, které tu bohužel bylo pomálu.

Amifa
01.09.2018

Snad první kniha, u které jsem se opravdu bála, tedy aspoň ze začátku a přemýšlela zda mám číst dále či ne, ale stálo to za to :-)

Drákula upíři

Elizabeth Kostova