V zemi stínů

Mladá Američanka Alexandra Boydová právě přicestovala do bulharské Sofie. Doufá, že v tomto elegantním balkánském velkoměstě překoná bolest ze ztráty milovaného bratra. Jednou z prvních věcí, které v Sofii udělá, je pomoc se sháněním taxíku pro starší manželský pár… a bohužel si omylem ponechá jedno jejich zavazadlo. Zavazadlo, v kterém se nachází popel Stoyana Lazarova, talentovaného hudebníka pronásledovaného osudem i tragickou bulharskou historií. Ve své snaze navrátit popel těm, kterým patří, se Alexandra noří hluboko do tajemství a historie lidí i celé země i za cenu ohrožení sebe samé. Některá tajemství totiž nechtějí být odhalena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388212/v-zemi-stinu-Df1-388212.jpg 3.316
Vydáno, Ikar (ČR)

The Shadow Land, 2017

Kniha V zemi stínů

essene

Zajímavá kniha,stojí za přečtení

krtecek_1
27.02.2019

Knize by slušelo o 200 stran míň, pak bych si ji s radostí přečetla. Kvalitou bych ji přirovnala k autorčinu předchozímu počinu - Zloději labutí.

alibaba72
01.02.2019

Od Elizabeth Kostove už jsem četl Historičku a moc se mně líbila a tak když se na pultech objevila její nová kniha, hned jsem si jí pořídil, aniž bych četl anotaci. A neprohloupil jsem. Příběh má dvě časové roviny a odehrává se v Bulharsku. Jedna rovina je současnost a druhá jsou poválečná léta. Příběh a osoby jsou smyšlené, ale tak se to asi dělo. A co? Pracovní tábory v zemích bývalého komunistického režimu. Nebudu víc prozrazovat, román je to napínavý, mrazivý, čtivý... A čtyři hvězdičky jsem dal jen proto, že to je chvilku pomalé, ale to bylo i u Historičky. V každém případě je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

Bulharsko 20. století dějiny Evropy zločiny komunismu

Elizabeth Kostova