katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Zábavná kniha, dobře čitelná, užívala jsem si to super netradiční prostředí, obzvlášť, když jsem sama studentem doktorského. Jako oddechovka na jedno odpoledne skvělá.

27.03.2023 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Skvěle napsaný životopisný román o jednom z největších malířů. Spousta detailů z jeho života byla pro mě novinkou. Rozhodně kniha stojí za přečtení.

25.03.2023 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Výborná kniha, skvělý děj a spousta zajímavých myšlenek. Člověk se u této knihy zasměje a odpočine si od reálného světa. Za mě super pokračování prvního dílu a už se těším na další!

22.03.2023 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha, která neměla žádný výrazný děj, do čtení jsem se musela nutit. Jestli tohle někdo musí číst jako povinnou literaturu, tak se pak nedivím, že nemá ke knihám žádný vztah.

18.03.2023 1 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Skvělá kniha přelouskaná během pár hodin. Příběh napínavý, padlou hvězdu hledá spousta lidí pro svůj osobní prospěch, ale nakonec zvítězí láska. Překvapilo mě kolik je toho v knize jinak než ve filmu, ale za mě obojí skvělé počiny a ke knize i filmu se určitě ráda vrátím.

16.03.2023 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Až do půlky mě kniha vůbec nebavila, přeskakování z jedné postavy na druhou, pak vše do sebe zapadlo, ale dle zdejšího hodnocení jsem čekala asi něco víc. Všichni tu píšou o vtipné knize, což mi nějak uniklo, moc jsem se tedy nezasmála. Kniha vybrána hlavně do čtenářské výzvy a měla jsem co dělat ji dočíst celou.

15.03.2023 2 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Četla jsem jako mladá a teď jsem konečně po antikvariátech a bazarech sehnala celou sérii. Ráda jsem se ke knize vrátila, krásné, vtipné i smutné příběhy venkovského veterináře psané s láskou ke zvířatou a nadhledem. Jako oddechovka skvělé čtení.

15.03.2023 5 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

(SPOILER) Klasický romantický příběh. Jako oddechovka super, ale děj byl celkem předvidatelný, až na tu maličkost s opilcem, který se vzdá své dcery, to by se v reálu stát nemohlo...

11.03.2023 3 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Kniha vybrána do čtenářské výzvy, takže to není vysloveně můj oblíbený žánr. První polovina knihy byla pro mě velkým přemlouváním ke čtení, nicméně od návštěvy Rhyma na Bahamách se stal děj rychlejší a zápletka a rozuzlení celkem ušlo.

09.03.2023 3 z 5

Moje nejmilejší kočičí historky Moje nejmilejší kočičí historky James Herriot (p)

Díky letošní výzvě jsem se k této knize vrátila a připoměla si úsměvné i dojemné příběhy těchto malých chlupatých vrnících stvoření. Herriot ve svých povídkách nádherně vylíčil své postřehy o kočičích osobnostech z anglického venkova.

07.03.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Velmi dojemný příběh, který je výprávěn očima malé holčičky. Připomínka toho, jak lidé mohou být krutí...

05.03.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

V civilizovaném světě si takovou brutalitu nedokáži představit. Zápletka s darovanou "samicí" a ten konec mě celkem překvapil, ale je to kniha, která mi stačila jednou, víckrát už se k ní nevratím...

02.03.2023 2 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Za mě výborné čtení, příběh rodiny na pozadí velmi významných událostí naší vlasti, na které bychom neměli nikdy zapomenout!

01.03.2023 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Náročnější čtení, příběh velmi pomalý, ale obsahově vydařené dílo...ikdyž rozkol mezi Annou a Vronskim v závěru a smrt Anny je věc, o které se dá velmi polemizovat, i z takové situace se dá vyjít bez újmy na životech, názor, že pro lásku se má i zemřít prostě není mým osobním přesvědčením...navíc žárlivost Anny na konci knihy mi byla dost proti srsti a do té doby krásný milostný příběh značně klesl kvalitou...láska má být bezpodmínečná a plná důvěry, ne zabitá žárlivostí...

24.02.2023 3 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Smutný příběh neskutečné krutosti vůči nevinným lidem...

03.02.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Děkuji letošní čtenářské výzvě, že mě přivedla ke knize, kterou bych asi jinak neotevřela. Zajímavý příběh, krásné vykreslení postav a přírody, velmi čtivý styl a ten závěr prostě top, to jsem fakt nečekala! Prostě super oddychovka, kterou všem můžu jedině doporučit.

28.01.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Díky letošní výzvě jsem se odhodlala k mému prvnímu Kingovi. Vybrala jsem Zelenou míli, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů a musím říct, že film se od knihy téměř neliší. Velmi silný příběh, který mi vždy vhání slzy do očí!

21.01.2023 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Ke knize mě přivedla letošní čtenářská výzva a nemůžu říct, že by to byla chyba. Sice mě dílo světově uznávaného barda nijak významně nenadchlo, ale pár myšlenek v něm je skutečně nadčasových, například, že díky penězům církev přehlédne i sebevraždu a vykoná pohřeb ve jménu Boha atd. Peníze, zrady, podvody a nenávist prostě hýbou světem v každém století...

16.01.2023 4 z 5

Nové pražské pověsti Nové pražské pověsti Václav Cibula

Záhadné a tajemné příběhy okrajových částí matičky Prahy. Za mě velmi dobře odvedená práce, velmi čtivé, měla jsem přečteno během pár dnů. Příběhy jsou smutné i radostné, možné i nemožné a je to krásná připomínka toho, že lidová tvořivost nezná mezí.

14.01.2023 5 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Zajímavá fakta o historii, o některých jsem slyšela poprvé. Rozhodně stojí za přečtení, ale vracet se k ní už nebudu. Místy byla sice i vtipná, ale vadila mi korektura textu (velké množství chyb), někdy až zbytečně sprosté výrazivo a také některá fakta by mohly být popsána do větších detailů.

10.01.2023 4 z 5