Nové pražské pověsti

Nové pražské pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58869/bmid_nove-prazske-povesti-WR2-58869.jpg 4 61 12

z autorovy poznámky na závěr: Soubor Nových pražských pověstí se věnuje výhradně "okrajovým" oblastem Prahy. Začíná u Karlína a Žižkova a obloukem postupuje kolem historického jádra přes Nusle, Smíchov, Košíře, Břevnov, Dejvice, Bubeneč, Bubny a Holešovice do Libně.

katerina3502
14.01.2023 5 z 5

Záhadné a tajemné příběhy okrajových částí matičky Prahy. Za mě velmi dobře odvedená práce, velmi čtivé, měla jsem přečteno během pár dnů. Příběhy jsou smutné i radostné, možné i nemožné a je to krásná připomínka toho, že lidová tvořivost nezná mezí.

kuruteku
11.11.2022 5 z 5

Nebudu strhávat hvězdičku za to, že jsem se ošidil o ilustrace Cyrila Boudy, které knihu povyšují. A jsem potěšen i zmínkou o Čimicích. Jinak je to dobře odvedená práce plná pověsti i jejich uvedení na pravou míru. Sice jsem nečetl s plným nadšením, ale vlastně nemám co vytknout.

vendy246
18.08.2022 3 z 5

Vyprávěni z dob, kdy byla většina dnešni Prahy pokryta lesy. Sem tam mlýn, chalupa a hrad s vinicemi. Legendy a historie okrajových částí hlavního města, které tímto dostávají ještě větší kouzlo. Původ názvů ulic a původních osad a příběhy více, ale spíše méně známé. Nejvíce mi utkvělo vyprávění o Kunraticích a králi Václavu IV.

Luigi1
27.07.2022 5 z 5

Zajímavě podané.

li-li-nka
12.06.2022 4 z 5

Velmi dobre napsana knizka, zakladam k oblibenym :)

JancaMia
24.04.2022 5 z 5

Krása střídala nádheru. Těším se že brzo snad knihu budu mít v pevné vazbě a ne jako e-knihu .

alishek
01.10.2021 5 z 5

Pěkně zpracované lidové pověsti různých částí Prahy, člověk se dozví spoustu zajímavého o názvech jednotlivých částí, jejich původu a příbězích, co se možná stali nebo také ne.

PetraaMatouš
20.07.2020 5 z 5

Jak já tuto knihu jako dítě milovala. Četla jsem ji snad stokrát. Škoda, že časem někam zmizela.

Rup
05.10.2017 4 z 5

Literární skvost to není, spíše kronika než lidové vyprávěnky, ale oproti prvnímu dílu se mi zdá o poznání lepší, jako by se autor vypsal. Jednu hvězdu přidám.

Pajina68
13.03.2017 5 z 5

Stejně jako první díl "Pražské pověsti" je takhle knížka krásná a zajímavá. Děsily mne pověsti se smutným koncem, ale zároveň mne to přitahovalo číst. Takže za mě tyhle knihy - skvělé a zajímavé čtení.

maryzka
29.10.2014 5 z 5

Opět jsem si po několika letech přečetla tuto knihu a jsem z ní opět uchvácena. Praha má plno tajemných zákoutí a pověstí, je také tady vidět, že některé čtvrti, které známe jako součást Prahy(Karlín. Modřany, Smíchov, Podbabu), že to byli obce, které se nacházeli okolo Prahy, obyvatelům těchto vesnic trvalo do Prahy třeba den a nyní tam dojedeme metrem, autobusem za pár hodin.

kowalenska.m
24.02.2013 3 z 5

Bohužel nemám ráda pověsti, proto si nepřečtu podruhé. Přečetla jsem kvůli škole a polovinu si nepamatuji. Narozdíl moje kamarádka si toho spoustu pamatuje. Proto doporučuji lidem, kterým se toto líbí :) Dobře napsané.