Meč a píseň

Hrdinské báje staré Evropy.
Pověsti starých časů. Jsou rozděleny podle států, ve kterých se odehrávají - Anglie, Balkán, Finsko, Francie, Irsko, Německo, Rusko a Španělsko. Každému státu je věnováno asi osm pověstí, které pojednávají většinou o činech odvážných, silných, statečných a moudrých mužů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44048/mec-a-pisen-HuE-44048.jpg 48
Literatura světová
Vydáno, Artia

Kniha Meč a píseň

Alix
10.12.2020

Jako dítěti se mi to líbilo, jako dospělá už to samozřejmě vidím trošku jinak, ale podle mne kniha splňuje, co má. Pro děti tak akorát.

mulderka
02.11.2017

Pro děti a začátečníky OK, jako dospělá bych /stejně jako Finskej/ taky dala přednost původnímu neupravenému znění. Na druhou stranu, takový velšský Mabinogi v nezkrácené verzi opravdu, ale opravdu moc ke čtení není...

martina.culik
23.02.2017

Knihu jsem četla v rámci povinné školní četby a rozšířila mi obzory, co se evropských pověstí týče. Když jsem potom na knihu narazila v antikvariátu neváhala jsem a koupila si ji.

Finskej
07.02.2014

Na jednu stranu krásné převyprávění pro děti a mládež. (A kniha je dobře vyvedena a provedena.) Na druhou stranu ale... některé legendy jsou až příliš zjednodušeny a tu a tam rovněž vybírány jen určité pasáže. (Původní verze legend, proč si to nepřiznat, bývají zpravidla o něco naturalističtější.) (Tedy kromě toho, že také mnohem delší.) Snad to tak z hlediska výchovného i dobře, nevím, mně osobně to ovšem vadilo už jako klukovi. Výsledný pocit: nerozhodný. Nakonec jsem už jako kluk dal raději přednost těm surovějším, ale originálům bližším zpracováním - která zase ale jen tak snadno neseženete ve všech případech. Takže vážně nerozhodně.

báje Evropa dějiny Evropy

Autoři knihy