Moje nejmilejší kočičí historky

Moje nejmilejší kočičí historky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2681/bmid_moje-nejmilejsi-kocici-historky-gqI-2681.jpg 5 176 19

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o kočkách z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V předmluvě vypráví autor o svém vřelém vztahu k tomuto příteli člověka. A tak si můžeme počíst o kotěti Busterovi, který se objevil o Štědrém večeru, o Alfrédovi z cukrárny, o malé Emily, které se zapletla s potulným kocourem. Obracíme strany s úsměvem a hřejivým porozuměním, zejména při čtení příběhů o dvou toulavých kočkách, které se usídlily v kůlně Herriotů. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každé z koček ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Baronet

James Herriot’s cat stories , 1979

anetttik
17.02.2024 5 z 5

Moc příjemná knížka plná humorných i dojemných (jeden mě trochu zničil) příběhů venkovského veterináře.
Pro nejen milovníky koček moc doporučuji.

Elea
04.01.2024 4 z 5

Mám ráda knihy Jamese Herriota, ze všech je cítit jeho láska ke zvířatům.

ANDY28
15.06.2023 5 z 5

nejdřív jsem viděla nádherný seriál Všechny velké a malé bytosti a pak blik - všimla jsem si, že autorem je hlavní postava. Nádhera!

katerina3502
07.03.2023 5 z 5

Díky letošní výzvě jsem se k této knize vrátila a připoměla si úsměvné i dojemné příběhy těchto malých chlupatých vrnících stvoření. Herriot ve svých povídkách nádherně vylíčil své postřehy o kočičích osobnostech z anglického venkova.

Mrňous1
21.06.2022 5 z 5

Úžasná jednohubka. Jamese Herriota jsem poprvé četla na střední škole a od té doby se k nim vracím a jeho knihy neustále někomu doporučuji:-) A nejde jen o ta zvířata, lásku k nim, ale i prostředí, charaktery osob, typy lidí, které už dnes téměř nepotkáte. prostě nádhera.

Massek
04.02.2021 5 z 5

Dokončil jsem malý trojboj, neboli "Herriot hattrick", zkrátka jsem krátce po sobě přečetl tři výběry povídek od tohoto zvěrolékaře. Zvládl jsem to snadno, protože jsem prostě neodolal tomu, přečíst si další a další příběhy, které jsou tak prosté a přitom tak okouzlující.

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Knihu doporučuji všem milovníkům koček. Četla se lehce a často jsem se pobavila a rozplynula nad tím, čeho všeho jsou pro nás kočky schopny, mají-li nás rády.

petra.kosiky
13.05.2020 5 z 5

Pane Herriote, pane zvěrolékaři, tolik citu, vzpomínek, zkušeností a obrazů z anglického venkova jste nám ve svých knížkách předal. Není už jak poděkovat, jen číst, jen číst a slzy tajit do kapesníku...

bekule
21.05.2019 5 z 5

Moje první setkání s autorem, a hned si mě získal. Milé,poučné i dojemné kočičí příběhy pohladí po duši.Kéž by naše číče měly takového oddaného pana doktora.

markéta783
19.03.2019 5 z 5

Knihy Jamese Herriota milovník zvířat prostě nemůže nemít nerad. Jsou prodchnuty citem a čiší z nich ryzí laskavé člověčenství. Vřele doporučuji!

Lily101
25.02.2019 5 z 5

Knížku měl v knihovničce příbuzný, kterou dostal darem(dodnes ji nepřečetl, tak mi ji ochotně zapůjčil). Mě oslovila až v momentě, kdy jsem měla tu čest, dle slov v knize užitých, být "adoptována kočičkou". Do té doby jsem měla o kočkách a kocourech jisté mínění (ve své podstatě spíš na základě obecných faktů než vlastních zkušeností), jež se ale zkušeností změnilo. Knížka zahřeje u srdce milovníky zvířátek, ale především, dle mého skromného názoru, osloví ty čtenáře, kteří s kočkami/kocoury mají pozitivní zkušenosti :-).

P.S.-Nenašla jsem na knížce nic, co by stálo za vytknutí, což je co říct :-)!!

Andi
31.07.2018 3 z 5

Odpočinková kniha pro milovníky koček. Mňau.

Dandy1
30.05.2018 4 z 5

Kočky jsou úžasná stvoření. Tato útlá knížečka mě potěšila.

Riccia
09.10.2017 5 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem SteveP1. Lépe bych to nenapsala :-)

SteveP1
16.01.2017 5 z 5

Povinná četba pro milovníky koček. Milé příběhy ze života našich miláčků vyprávěné nezaměnitelným a kouzelným stylem autora, který dovede zahřát u srdce.V každém příběhu cítíme obrovskou lidskost, dobrotu a laskavost autora, a samozřejmě jeho ryzí a nevšední lásku ke zvířatům. Knížečku je velmi vhodné mít po ruce zvláště v období deprese nebo špatné nálady. Je nádherně, lehce napsaná a navíc je provázena půvabnými ilustracemi. Prostě pohlazení po duši.

Jůšo
03.04.2016 5 z 5

Kočičky miluju a tak jsem se do téhle knihy s radostí pustila.U některých příběhů jsem se musela od srdce zasmát,ale u jiných jsem brečela jako želva.Zjistila jsem,že život zvěrolékaře není lehký a já bych na sebe nemohla vzít tak velkou zodpovědnost.Byla to moje první knížka od Jamese Herriota, a protože jeho styl vyprávění,plný humoru se mi moc líbil hned jsem sáhla po další knížce.

rose
18.02.2015 5 z 5

Jako kočkomil teoretik tyhle příběhy miluju. Herriot je spolehlivý lék na unavenou mysl a bolavou duši. V tom množství různých vydání, výběrů podle tématiky, podle chronologie, podle bůhvíčeho, které už od Herriota vyšly, je tahle knížka moc milá. Je totiž krásně udělaná, s překrásnými obrázky, prostě takový malý knižní šperk. Tuším, že už vyšly také psí historky v tom samém vydání. Takže Herriot v luxusním vydání nemá chybu.

Amaranta
18.03.2012 4 z 5

Moje první čtení od Herriota!! Jednou jsem zmiňovala, že můj přechod k beletrii od dětských knih zapříčinila Jane Eyre, ale ne, bylo to toto, v páté třídě. Dalšími pracemi jsem hned nenavázala, protože zde nebyl osobní děj, ale vzpomínky jak stojím v češtině s referátem na tento výběr mi naskočí vždycky...

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Opět sbírka již známých příběhů, ale pokud vás chytly (jako mně), klidně si je přečtete znovu. A koukejte na obrázky :)