Moje nejmilejší kočičí historky

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o kočkách z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V předmluvě vypráví autor o svém vřelém vztahu k tomuto příteli člověka. A tak si můžeme počíst o kotěti Busterovi, který se objevil o Štědrém večeru, o Alfrédovi z cukrárny, o malé Emily, které se zapletla s potulným kocourem. Obracíme strany s úsměvem a hřejivým porozuměním, zejména při čtení příběhů o dvou toulavých kočkách, které se usídlily v kůlně Herriotů. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každé z koček ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2681/big_moje-nejmilejsi-kocici-historky-gqI-2681.jpg 4.7158
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Baronet

James Herriot’s cat stories, 1979

Kniha Moje nejmilejší kočičí historky

Mrňous1

Úžasná jednohubka. Jamese Herriota jsem poprvé četla na střední škole a od té doby se k nim vracím a jeho knihy neustále někomu doporučuji:-) A nejde jen o ta zvířata, lásku k nim, ale i prostředí, charaktery osob, typy lidí, které už dnes téměř nepotkáte. prostě nádhera.

Massek
04.02.2021

Dokončil jsem malý trojboj, neboli "Herriot hattrick", zkrátka jsem krátce po sobě přečetl tři výběry povídek od tohoto zvěrolékaře. Zvládl jsem to snadno, protože jsem prostě neodolal tomu, přečíst si další a další příběhy, které jsou tak prosté a přitom tak okouzlující.

VeruMalfoy
06.01.2021

Knihu doporučuji všem milovníkům koček. Četla se lehce a často jsem se pobavila a rozplynula nad tím, čeho všeho jsou pro nás kočky schopny, mají-li nás rády.

petra.kosiky
13.05.2020

Pane Herriote, pane zvěrolékaři, tolik citu, vzpomínek, zkušeností a obrazů z anglického venkova jste nám ve svých knížkách předal. Není už jak poděkovat, jen číst, jen číst a slzy tajit do kapesníku...

bekule
21.05.2019

Moje první setkání s autorem, a hned si mě získal. Milé,poučné i dojemné kočičí příběhy pohladí po duši.Kéž by naše číče měly takového oddaného pana doktora.

markéta783
19.03.2019

Knihy Jamese Herriota milovník zvířat prostě nemůže nemít nerad. Jsou prodchnuty citem a čiší z nich ryzí laskavé člověčenství. Vřele doporučuji!

17.03.2019

Knížka Jamese Herriota to je vždy sázka na jistotu, a nato že je o zábavu postaráno. A ani tato není žádná výjimka. Výtečné kočičí vyprávění. Moc doporučuji!!

Lily101
25.02.2019

Knížku měl v knihovničce příbuzný, kterou dostal darem(dodnes ji nepřečetl, tak mi ji ochotně zapůjčil). Mě oslovila až v momentě, kdy jsem měla tu čest, dle slov v knize užitých, být "adoptována kočičkou". Do té doby jsem měla o kočkách a kocourech jisté mínění (ve své podstatě spíš na základě obecných faktů než vlastních zkušeností), jež se ale zkušeností změnilo. Knížka zahřeje u srdce milovníky zvířátek, ale především, dle mého skromného názoru, osloví ty čtenáře, kteří s kočkami/kocoury mají pozitivní zkušenosti :-).

P.S.-Nenašla jsem na knížce nic, co by stálo za vytknutí, což je co říct :-)!!