Dekameron

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Italské město Florencie je zaplaveno vražedným morem. Někteří lidé se zavírají do svých domovů, neboť nemoc se šíří velmi rychle. Jiní měli opačný lék na to, jak se této nemoci vyhnout – užívali si zábavy, hodně pili a žertovali. Lidé po tisících umírali, a tak je na márách nosili hrobaři z drobného lidu a jen málokdy pro nebožtíky někdo truchlil. V té době se v kostele Santa Maria Novella sešlo sedm dam. Autor dle svých slov nechtěl uvádět jejich pravá jména, pojmenoval je tedy: Pampinea, Fiammeta, Filomena, Emilia, Lauretta, Neifilie a Elisa. V kostele se náhodou setkají se třemi mladíky (Pamfineem, Filostratem a Dioneem), které přemluví, aby s nimi odešli z města. Poté se odeberou do jakéhosi sídla. Domluví se, že každý den bude zvolen král či královna a každý den si všichni připraví příběh na dané téma pro ostatní. Každý den je tedy vyprávěno 10 příběhů. Po deset dní přebývají v sídle a jedenáctý se vrátí zpět do Florencie, kde mladíci zanechají dámy v Santa Maria Novelle, na místě, na kterém se s nimi poprvé setkali....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1178/dekameron-Cxd-1178.jpg 3.61267
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Decamerone, 1353

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (149)

Kniha Dekameron

Přidat komentář
bara0452
04. dubna

Knihu jsem nikdy nedokázala přelouskat, tak snad až přijde s věkem rozum a nadšení pro tyto příběhy.

Kubakubikula477
01. dubna

Pěkné počteníčko, doufám, že autor vydá pokračování. ????

Nočnípták
18. března

Dneska opravdu úsměvná, tehdy erotická. A já si z ní toho moc nepamatuju. Jenomže jsem ji určitě nečetla celou. Bylo nás na jednu knihu moc - celá třída. Každý chtěl aspoň kousek přečíst a poslat ji dál. My jsme Boccaccia probírali docela podrobně.

konicekbily
17. března

Moje první "erotická" kniha, přečetl jsem ji na střední škole, tenkrát to pochopitelně nebyla povinná četba. Hned na to přišel do kin stejnojmenný film na téma autorových povídek. Vstup byl od osmnácti let, měl jsem sedmnáct let a vklouzl jsem tam a byl jsem považován za průkopníka. V té době - polovina století dvacátého- nebyl velký rozdíl v chápání sexu a erotiky od století čtrnáctého a oboje - kniha i film byly velké trháky! Jak moc se toto za posledních padesát let změnilo! Z pohledu dneška je to úsměvná knížka.

Leona333
15. března

V době ve které autor žil, musel svou tvorbou spoustu lidí, hlavně církev pobuřovat...V dnešní době, působí některé jeho povídky ve srovnáním s tím, co se o sexu a erotice píše, dosti úsměvně. Ale ono by to tak vlastně mělo být. Nad spoustou věcí mít nadhled a s úsměvem jít, žít dál.
Pro mě je kniha stále dobrou klasikou.

Adelen
06. března

Kniha se čte dobře, na to jak je tlustá, tak i velmi rychle. Taková oddechovka, která i pobaví.

Greenfingers
02. března

Lehce lechtivé příběhy, které však namísto pornografie nabízí pouze závan erotiky, namísto obhroublosti jemný humor. Kniha rozhodně neurazí, ale potěší. Snese srovnání s Rozmarnými povídkami od Balzaca.

RendyaDav
10. ledna

Kniha mě mile překvapila,dobře se četla...

1 ...

Doporučujeme

Panika
Panika
Kocour Bob
Kocour Bob
Noci v Rodanthe
Noci v Rodanthe
Gulliverovy cesty
Gulliverovy cesty