Zvěrolékař v povětří

Zvěrolékař v povětří https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31500/zverolekar-v-povetri-31500.jpg 5 127 8

Zvěrolékař série

James Herriot, pevně upnutý v bezpečnostních pásech v kokpitu leteckého trenažéru, musel vyměnit své civilní holínky a manšestrové kalhoty za boty ze skopovice a neforemnou leteckou výbavu, ale novou profesi nenalezl. Nakonec RAF musely přijmout na jeho stanovisko... Další svazek jeho pamětí zastihuje autora snícího o dni, kdy se bude moci vrátit ke své ženě Heleně a k malému synkovi, společníkovi a veterináři Siegfriedovi, věčnému studentu Tristanovi - a všem starým přátelům z Darowby - dvounohým i čtyřnohým. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších i omylech, o životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat ... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Baronet

Vet in a spin , 1992

katerina3502
31.10.2023 5 z 5

Další skvělá kniha plná lásky ke zvířátům. Autor během výcviku na pilota vzpomíná na svůj běžný život, manželku a novorozeného syna. U těchto knih prostě člověk odpočívá a vypne a užívá si prostředí farem na anglickém venkově.

jprst
02.04.2022 5 z 5

Opět povedená kniha, ostatně jako i většina jeho ostatních.

Martiiiik
02.12.2021 5 z 5

Zase výborná kniha, jako vždy :-) spousta zvířecích příběhů, šťastných i smutných.. a do toho autorovy zážitky z války.. a jsem moc ráda, že autor přežil.. i když si myslím, že o spoustě věcí autor nechtěl mluvit.. jako kdyby ta místa, kde by jinak bylo něco smutného, raději prokládal vzpomínkami na své civilní povolání.. láska ke zvířatům a touha pomáhat zde vychází z každé věty.. už teď se těším na další knihu :-)

Lessana
10.11.2019 5 z 5

Skvelé! Ako napokon každý Herriot v dokonalom českom preklade (po nevydarených slovenských prekladoch tohto autora už radšej ani nesiaham, nechcem si pokaziť chuť). Príbehy, čo napísal sám život, podané láskavým rozprávačom, ktorý rád prizná aj svoje chyby. Príbehy z anglického vidieka popretkávané spomienkami na pilotovanie počas vojenčiny. So starým dobrým Siegfriedom a Tristanom :). A Helenou, samozrejme. Ani mi vôbec neprekážalo, že som knihu už vlastne čítala (a pri výbere v knižnici som si to ani neuvedomila), len v inom vydaní a s iným názvom. Herriot sa totiž dá s radosťou čítať aj opakovane :). To ale, myslím, netreba jeho čitateľom ani hovoriť :)).

Riccia
10.08.2017 5 z 5

Další milé a laskavé vyprávění od mého oblíbeného autora, které čtenáře zavádí do staré dobré Anglie v době, kdy veterinář Jim slouží u královského letectva a vzpomíná na svůj milovaný Yorkshire.

akdar72
02.03.2016 5 z 5

Moje první kniha od pana Herriota. Moc příjemné oddychové čtení. Lehce úsměvné a plné zamyšlení... Těším se na další, která bude k dispozici v knihovně :-)

Argoth
08.09.2015 5 z 5

Opět jedna ze spousty skvělých knih od Jamese Herriota, ve které jsou krásné historky z veterinární praxe psané životem. Tentokrát je kniha smíšená s historkami z válečné doby, kdy Herriot slouží v královském letectvu a vzpomíná na svůj život doma v Yorkshire. Určitě doporučuji k přečtení, kniha je psána zábavnou formou a nudit se nebudete.

Amaranta
18.03.2012 4 z 5

Tady mi trochu vadilo, jak šroubovaně se mísil nový svět války se vzpomínáním. Sice se chtěl Herriot věnovat praxi veterináře a vzpomínat povětšinou na ty lepší chvíle, ale líčení výcviku letce a válečné situace byly mnohdy zajímavější - hlavně proto, že posouvaly děj dopředu.