To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1, (Zvěrolékař na blatech)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úsměvné příběhy yorkshirského veterináře, plné životní pohody elánu a optimismu. Obsahuje první díl série s názvem „Zvěrolékař na blatech“ (vyšlo také pod jménem „Kéž by uměli mluvit“).

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105733/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1-dil-105733.jpg 4.6449
Série:

Zvěrolékař 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

If Only They Could Talk, 1970


více info...
Nahrávám...

Komentáře (83)

Kniha To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1, (Zvěrolékař na blatech)

Kulda1981
dnes

Opět knížka čtená kvůli čtenářské výzvě. Od tohoto autora první a určitě ne poslední. Super oddechová knížka, fakt jsem se zasmála a pobavila. Už se těším na další. Ještě, že jich je tolik.

hana5365
13. ledna

Tuto sérii jsem četla téměř před 40 lety a spolu se zemědělskou školou mě utvrdila v rozhodnutí, že se nestanu veterinářkou, ačkoli to bylo moje přání od malička.:-) Úžasné a čtivé knihy, zvlášť pro ty, co zvířata milují. Zařadila bych je mezi povinnou četbu pro ty, co se hlásí na veterinu. Tedy hlavně pro ty křehké slečny, které si malují jak budou pomáhat zvířátkům.:-D Nicméně mám radost, že jsem se k ní vrátila v podobě audioknihy, která právě vyšla.:-)


EvikU.
09. ledna

Začátek byl pro mě trošku delší. Nějak jsem se nemohla začíst. Ale postupně se to lepšilo. Druhá půlka už se mi líbila hodně a bylo to zajímavé čtení. Hlavně tedy asi pro milovníky zvířat.

Trochu mi vadil hlavní zaměstnavatel, jak se choval ke svému bratrovi. Ale Jamesovi výpravy za zvířaty a jeho léčení bylo super.

Kniha do výzvy, 16. Kniha, jejíž autor už nežije. Doporučuji.

JamaicaJo
16.12.2021

Lidskost, oddech, humor, nadhled, ale i zmíněná úcta a srdce v drsných životních podmínkách.

anej
11.12.2021

Velmi příjemná, čtivá oddechovka. Knížku jsem našla v jedné z knihobudek a doma zjistila, že máme i pokračování. Po dlouhé době jsem se u knížky smála nahlas.

princeznaaura
13.10.2021

Kniha mě nenadchla, ani jsem ji neodložila, že bych se zrovna při čtení za břicho popadala, to ne, je to spíš takové lidské, někde jsou problémy, tak se řeší, chápu, že dříve nebo na venkově povolání veterináře muselo být o odhodlání a lásce ke zvířatům tuto práci vykonávat, na rozdíl od normálního lékaře, který pracuje v čistotě a teple, je toto trochu dřina a chce to nějakou dedukci, protože zvíře vám ani neřekne, co ho bolí.

Andi
08.10.2021

Něco nového. A přitom starého. 50 let stará série a já o ní nikdy neslyšela. Boha, to je přesně ta kniha, která by mnoho děcek ve škole bavila - dala bych to do povinné četby na střední, je to totiž dostatečně dospělé, ale i poučné. Pěkné odpočinkové čtení. Jedna kniha stačí, dávám 4 hvězdičky proto, že beletrii o veterinářích jen tak nenajdete.

tonysojka
01.10.2021

Velmi příjemné vyprávění,jímž místy vykukuje drsná realita anglického venkova.Je poznat,že si jej autor zamiloval a píše o něm s úctou a láskou.

1