To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úsměvné příběhy yorkshirského veterináře, plné životní pohody elánu a optimismu. Obsahuje první díl série s názvem „Zvěrolékař na blatech“ (vyšlo také pod jménem „Kéž by uměli mluvit“).

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105733/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1-dil-105733.jpg 4.6505
Série:

Zvěrolékař 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

If Only They Could Talk, 1970


více info...
Nahrávám...

Komentáře (90)

Kniha To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)

Steffy
29. března

Kniha se čte úplně sama. Přečetla jsem si jí, když jsem viděla seriál Všechny velké a malé bytosti a od rodičů jsem se dozvěděla, že je to podle knih a že je to hrozná sranda. Rozhodně jsem nelitovala. Kniha se čte sama. Parádní vyprávění z pohledu venkovského veterináře. U veselých příhod se smějete a u smutné scény jsou vykládány přesně tak, aby se do nich mohl člověk vžít a prožít je přesně tak, jak to cítil autor sám. Výborný styl vyprávění. Určitě v budoucnu sáhnu po dalších autorových dílech!

katerina3502
15. března

Četla jsem jako mladá a teď jsem konečně po antikvariátech a bazarech sehnala celou sérii. Ráda jsem se ke knize vrátila, krásné, vtipné i smutné příběhy venkovského veterináře psané s láskou ke zvířatou a nadhledem. Jako oddechovka skvělé čtení.


Ran
27.10.2022

Kniha se mi moc nelíbila. Příběh a ani styl jakým byla kniha vytvořena mě moc nezaujal. Celkově si myslím, že by tyto historky zaujaly spíše jako dokument.

IHT
02.05.2022

Herriotovu zverolekarskou serii jsem precetl kdysi jako teenager a moc se mi libila. Obcas se k ni rad vracim, protoze je laskava a cisi z ni nostalgie predvalecnych a povalecnych let, doby, kdy lide byli chudi a meli jine priority, nez mame dnes. Zivot byl zrejme tezsi, ale jednodussi. A prace na aglickem venkove vypadala velmi romanticky. :)
Ted jsem si knihu poslechl. Kvalita nacteni sice neni nejvyssi (cteno hrozne pomalu, chvilemi temer strojove), ale vratit se ve vzpominkach k Sigfriedovi, Tristanovi a Jamesovi a osvezit si vsechny ty vesele historky o podivnych farmarich bylo velmi prijemne. :)

jaroiva
16.04.2022

Přestože jsem to četla poprvé, mám pocit, jako bych se vracela ke staré známé oblíbené knize. Je to tak milé vyprávění, místy veselé, místy smutné, ale jinak zkrátka ze života.
Jdu pokračovat dalším dílem. A jistě nezůstane jen u něj.

lapagerie
22.02.2022

To je tak milá kniha! Nechápu, že jsem na ni nenarazila dřív. Už se těším na další díly, je to takové úsměvné pohlazení na duši, ačkoliv život farmářů a našeho veterináře byl tvrdý. Ale je to psané vtipně, lehce. Zasmějete se a když se kouknet z okna, skoro vidíte yorkshirské pastviny.

Elion
21.02.2022

Krásně napsaný příběh o tom, co zažíval obyčejný veterinář na začátku své praxe a jak postupovaly lékařské metody a vyvíjely se nové léky.
Rozhodně se k těmto knihám ještě jednou vrátím.

Kulda1981
23.01.2022

Opět knížka čtená kvůli čtenářské výzvě. Od tohoto autora první a určitě ne poslední. Super oddechová knížka, fakt jsem se zasmála a pobavila. Už se těším na další. Ještě, že jich je tolik.

1