Když se zvěrolékař ožení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Yorkshire je krajina s drsným podnebím a není zde místo pro změkčilce, tudíž mladý zvěrolékař byl nucen mnohokrát zalehnout pod telící se krávu okolo čtvrté hodiny ranní bez snídaně a pouze v lehké košili...

Omnibus vydání zahrnující Zvěrolékař má namále a Zvěrolékař v chomoutu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22770/big_kdyz-se-zverolekar-ozeni-Wnm-22770.jpg 4.7697
Série:

Zvěrolékař


Žánr:
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Práce
Originální název:

All Things Bright and Beautiful, 1973


více info...
Nahrávám...

Komentáře (74)

Kniha Když se zvěrolékař ožení

pollyanna
16. dubna

Zvěrolékař se sice oženil, ale moc se nezměnilo. Manželka Helena se povídkami spíš jen mihne, protože i zde jsou zvířata v hlavní roli. Ale to nějak vůbec nevadí, protože jsou to opět milé příběhy, které člověka pohladí po duši. :)

mgeisselreiter
26. března

Z knihy dýchá nostalgie po starých časech, upřímnost, láska k povolání veterináře, láska ke krásné a drsné krajině Yorkshiru i jejím lidem. Milé příběhy se pěkně čtou. 75-80%, 26. 3. 2023.


www.sovička
06. února

Krasna kniha.

KSarlota
10. ledna

Kniha se mi velice líbila. Působí na mě úsměvně a nesmírně pozitivně i přes pár smutnějších okamžiků neúspěšné léčby.

martiline
29.08.2022

Každá kniha od Jamese Herriota je mi léčivým balzámem na duši. Zázraky zrození života zvířat a zvířátek ... pomoc jim ... léčba (někdy i neúspěsná, ale je to život) ... to všechno vás provází při čtení. A já za to podání děkuji.

RHorse
15.07.2022

Druhá kniha od Herriota a určitě ne poslední. Krásně se to čte, člověk se i něco dozví o zvířatech. Možná se mi líbila i více, než první díl.

pablito
31.05.2022

To je balzám na duši dnešní uspěchané a s ničím nespokojené době. Stačí se při čtení nadechnout a cítíš vůni venkovské Anglie třicátých let. Prostě úžasná knížka.

jerisno
06.02.2022

Své dětství jsem prožil na malé vesnici pod Železnými horami (Česko-moravská vrchovina). Už odmala jsme byli obklopeni spoustou domácích zvířat. Měli jsme snad všechno, co mělo dvě, nebo čtyři nohy. Kromě koňů, ale ty zase měl otec kamaráda a spolužáka.
Osud mě časem zavál více do světa a domů jsem se vracel jen na delší volno, či prázdniny. K příběhům pana Herriota jsem se tak dostal během letních prázdnin na vysoké. Měl jsem tehdy zcela jiné literární hrdiny. S pilotem Pirxem jsem létal k mrakům Magellanovým, nebo obrážel futurologické kongresy, opuštěným městem na liduprosté Zemi jsem běhal s inteligentními psy, nevěděl jsem, jestli pondělí začíná v sobotu, nebo sobota v pondělí, chytal a krotil jsem neposlušné a pokažené roboty, s počítačem HAL-em jsem řešil zásadní otázky lidstva, neustále jsem hledal 9 miliard božích jmen, z prava i z leva se vyhýbal jedovatým slinám trpělivých Trifidů, s klidným a tichým Rámou sledoval hemžení na nedaleké modré planetě a na všechny otázky dostával jen jedinou odpověď - 42 !
Svět Herriotova zvěrolékaře byl zcela odlišný, ale snad se mi v hlavě přepnula a aktivovala nějaká pojistka se zážitky z dětství a já jsem byl nadšen příběhy plnými nekonečné a hluboké lidskosti (vlastně zvířeckosti). Pokračoval jsem knihami "To by se zvěrolékaři stát nemělo" a "Zvěrolékař mezi nebem a zemí".
A hodnocení ? Jak jsme říkávali ve škole : Koule, šajba, nebo "letí, padá, krouží", zkrátka za 5 !

1