To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105733/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1-dil-105733.jpg 5 529 91

Zvěrolékař série

Úsměvné příběhy yorkshirského veterináře, plné životní pohody elánu a optimismu. Obsahuje první díl série s názvem „Zvěrolékař na blatech“ (vyšlo také pod jménem „Kéž by uměli mluvit“).

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Knižní klub

If Only They Could Talk , 1970

Martiiiik
29.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :-) takový hezký příběh jednoho veterináře na anglickém venkově.. kniha je moc hezky vyprávěna, člověk se některým příhodám i zasměje.. :-D např. ... to si radši přečtěte sami ;-)

Jessica007
26.01.2021 5 z 5

Moc hezká kniha. A zajímavá, člověk se dozví o práci veterináře v té době. O lásce ke zvířatům, humorné i smutné. První rok práce zvěrolékaře. Je to jiná kniha než dost současných různých thrillerů apod. - pro mě lepší. Opravdu pěkné čtení.

Pavlnka
25.01.2021 5 z 5

Pěkné, milé a nenáročné čtení. Už jsem četla kdysi, teď jsem znovu vytáhla kvůli výzvě a nelituji. Asi si opět přečtu všechny díly.

Ivetaa
23.01.2021 5 z 5

Příběhy mohu číst celý život a po několikáté vždy něco nového objevím.

radkanin
21.01.2021 4 z 5

Odpocinkova kniha, nenarocna pritom velmi dobre napsana a prelozena. Zhltla jsem ji behem par dni. Az si budu chtit odpocinout, vim, kam sahnout ;-)

Sarah01
20.01.2021 5 z 5

Některé kapitoly této knížky byly velice úsměvné, takový typický anglický humor. Bylo pro mě velice zajímavé dozvědět se, jak se léčila zvířata v 30. letech minulého století, v době před vynálezem penicilinu. Povolání veterináře v té době bylo asi víc o poslání než povolání.

Delphín
17.12.2020 5 z 5

Naprosto úžasná knížka! Z autora je cítit jeho neumírající láska ke zvířatům, která se zde v této knize nádherně odráží. Samotná kniha obsahuje humorné i smutné části, vše ale skvěle podáno bez hluchých míst.

MilanCFC
25.11.2020 5 z 5

Tímto bych chtěl poděkovat své ženě, že mě docela dlouhou dobu přemlouvala, abych si tuto knihu přečetl. Protože měla pravdu, je to úžasná knížka. Téměř celou dobu jsem ji četl s úsměvem na tváři, tak milé a roztomilé to bylo. I ty méně šťastné osudy zvířat byly podány přijatelně a vlastně i vtipně (jen jeden, se starým psem byl náročnější), což jsem mimořádně ocenil. Leckdy jsem mu jeho práci záviděl, leckdy jsem si říkal "tak tohle opravdu ne" :-), často jsem se smál nahlas. Všechny hlavní postavy mají své kouzlo a osobitost a já už se nesmírně těším na další z této série. Stoprocentně doporučuji.

vampyrcik
07.11.2020 5 z 5

Jednou za pár let čtu celého Herriota už od dětství, a tenhle je nejlepší. :D Ten gumový oblek mám vždy před očima, když si na tuhle knížku vzpomenu a v duchu se směju, až se za břicho popadám :D

veronika5179
20.10.2020 5 z 5

O Herriotovi jsem vždy věděla, ale sáhla jsem po něm až teď - jaká škoda. Po všech temných detektivkách nebo depresivních románech je to jako pohlazení po duši. Navíc umí na čtenáře přirozeně přenést lásku ke zvířátkům, popsat anglický venkov 30.let a jeho postavičky, tehdejší léčebné postupy i nelehké začátky mladého veterináře. A to všechno tak lehce, laskavě a kolikrát s úžasným humorem, který čtenáře nutí se zasmát i nahlas. Moc se těším na další knihy :)

Jarka_rybář
04.10.2020 5 z 5

Výborná knížka. Začátek, když si mladý James představuje, jak bude vypadat jeho budoucí zaměstnavatel a následný šok z reality, je kouzelný. Ostatní historky super.

kulatina
04.10.2020 4 z 5

Krásná pohádka pro dospělé, a krásná změna po všech těch trihllerech a těžkých příbězích. Humorně podaný příběh kluka, co vystudoval veterinu a zacal svoji praxi v horách mezi farmáři a jejich dobytkem.

Radka1911
19.09.2020 5 z 5

Další sbírka nádherných povídek ze života "zvířecího doktora". Všechny Herriotovy knížky za mne mají pět hvězdiček a všechny jsou krásně napsané a čiší z nich ohromná láska k vlastnímu povolání.

janina66
11.09.2020 5 z 5

Znovu po letech přečteno. Četla jsem poprvé kolem 20let, takže jsem si už vše nepamatovala. Úžasný popis přírody, pacientů. Veselé i smutnější příběhy. Nádherný humor ve vyprávění.

Blančitos
18.08.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka.

knižní_Káťa
15.06.2020 5 z 5

Kniha mě moc bavila. V každé kapitolce autor popisuje příběh z vlastní praxe. Jsou to příběhy popsány vtipně a poutavě. Jen jeden mě trochu rozesmutněl, ale do knížky patří, stejně tak jako v životě není jen štěstí a radost.

m_martina
03.06.2020 5 z 5

Tyto knihy jsou všechny výborné, dobře se čtou a pro mne jsou balzámem na duši, proto se k nim vždycky ráda vracím.

Romanka40
23.05.2020 5 z 5

Velmi prijemna oddechovka

crazyslunicko
14.04.2020 4 z 5

Strašně dlouho jsem si ji přála přečíst a teď jsem k ní konečně našla cestu díky čtenářské výzvě. Kniha pojednává o doktorových začátcích jakožto asistenta a jeho vztazích se zákazníky. Doktor se setkává s různými kuriozitami např. zabití krávy bleskem, posílání dárečků od psího pacienta a další a další kuriozity. Bylo to velice milé a nenáročné počtení. Těším se na další díly od Jamese Herriota.

Tedíkpikolík
14.02.2020 3 z 5

Nevím. Asi jsem čekal víc. Příjemně pobavilo ale nějak postrádám nějakou nadstavbu, která by zdůvodnila zdejší vysoké hodnocení. Pro mě "v dobrém slova smyslu" průměrná kniha.

zvířata, fauna zvěrolékaři blata láska k přírodě Yorkshire zfilmováno – TV seriál láska ke zvířatům

James Herriot (p)
britská, 1916 - 1995
1981  94%Když se zvěrolékař ožení
1991  93%Zvěrolékař mezi nebem a zemí
1993  91%To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)
1995  91%Zvěrolékař a psí historky
1995  93%Zvěrolékař a kočičí historky