Zvěrolékař mezi nebem a zemí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj knihy se odehrává na anglickém venkově v části Yorkshir. Spisovatel nás provází městy Darrowby, Scarborough a Windsor. Děj probíhá ve 20. století na začátku 2. světové války. Hlavní postava je James Herriot. Jeho povolání je veterinář, ale knížkou nás provází jako člen Královského letectva. Knížka je omnibus vydání zahrnující Zvěrolékař jde do boje a Zvěrolékař v povětří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23836/zverolekar-mezi-nebem-a-zemi-23836.jpg 4.7668
Série:

Zvěrolékař


Žánr:
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

All Things Wise and Wonderful, 1976


více info...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Zvěrolékař mezi nebem a zemí

Vidlička
28. dubna

Celé dílo JH je prostě moje celoživotní srdcovka.

Vilma232
10. dubna

Úžasně milé vyprávění. Mám moc ráda styl J. Herriota, jenom ta zvěrolékařská tématika mi není blízká. Schválně jsem si vybrala díl o službě v armádě a stejně tam byla většina textu zvěrolékařská. Ale i tak super, jenom míň komplikovaného telení apod.


Marťaska123
21.10.2021

K příběhům Jamese Herriota se po několikáté vracím a pravděpodobně i vracet budu. Je z nich cítit láska k zvířatům, lidem a své profesi. Miluju jeho popisy yorkshirské krajiny. Prostě knížky, co dokáží zahřát na duši.

Katka2382
23.05.2021

Další účinný lék proti trudomyslnosti.
Musím říct že od té doby co čtu Herroita se dívám na všechna zvířata uplně jinýma očima.

mol378
26.04.2021

Jen bych nadbytečně opakovala, co jsem napsala u jiné z knih tohoto autora o životě nejen zvěrolékaře a lidí a zvířat v Yorkshiru, ale o životě vůbec. Daleko hůř by se mi bez nich žilo!

Olous1
17.03.2021

Moc hezká kniha. Klasický anglický humor.A zvířátka, tak to je moje parketa. A ještě bonus,knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Za mě 100%...určitě si ji přečtete.

Leona333
12.02.2021

Kniha je takovým milým pohlazením po duši. Je to kniha plná optimismu a laskavé pohody. Autor v ní evokuje ovzduší farmářských usedlostí, tichých rozlehlých pastvin i rušných ulic malých městeček s jejich trhy, hospůdkami a psími dostihy. Vzpomíná na svá učednická léta, než se stal samostatným veterinářem, i na krásné chvíle svého manželství.

sara5144
24.01.2021

pana Herriota bych v životě chtěla mít hodně blízko. Kolikrát jsem plakala nad jeho knihami, mudrovala co bych udělala já v této situaci a smála se tak až mi kniha spadla. Je podivné, že tak úžasné příběhy ještě nikdo pořádně nezfilmoval. Ta jediná zfilmovaná podoba se ani neblíží ke špičce u zablácené boty pana veterináře...Tady neplatí, tahle kniha je nejlepší prvotina a tahle už zajímavá není. Všechny knihy pana nespisovatele Herriota jsou úžasné a pro lidi, kteří zvířata milují a udělali by vše pro jejich záchranu, velikou oporou a povzbuzením. K tomu vtip, maličké příběhy z farem, domácnosti tří mužů nebo novomanželské etudy většinou úsměvné, někdy hodně smutné a někdy obojí, prostě vrchovina Yorkshire se pro spoustu čtenářů stává milým druhým domovem, díky pane Herriote...

1