To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105733/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1-dil-105733.jpg 5 529 91

Zvěrolékař série

Úsměvné příběhy yorkshirského veterináře, plné životní pohody elánu a optimismu. Obsahuje první díl série s názvem „Zvěrolékař na blatech“ (vyšlo také pod jménem „Kéž by uměli mluvit“).

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Knižní klub

If Only They Could Talk , 1970

Suzynka29
04.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. První knížka od tohoto spisovatele a už teď vím, že budu číst další. Styl psaní pana Herriota mě vážně moc baví!

Eduka
08.01.2020 5 z 5

Vtipná, smutná najde si tam každý. Zvířátka to je moje

VeronikaZ
28.09.2019 5 z 5

Ke knížce jsem se vrátila po letech a kouzlo Herriotových příběhů se ke mně hned vrátilo. Pestré charaktery, krásná příroda, veselé i smutné příhody. Herriot je zkrátka jeden z mých nejoblíbenějších autorů.

katallinka
20.09.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se pořad smála nebo aspoň usmívala. Postupně už mě kniha jen bavila. Rozhodně doporučuji, skvělá kniha.

Hiroko
02.11.2018 5 z 5

Pamatuji si, když jsem knihy o veterináři Herriotovi četla na gymplu a pamatuji se, že se mi ohromně líbily. A rozhodla jsem se, že si je přečtu ještě jednou. Tehdy jsem některé části asi nedovedla tolik pochopit. Teď, jako pracující člověk (jako bonus u zvířat, ale to nejspíš není podmínka) už tomu rozumím mnohem víc. Lidi jsou nevděčný. Jen to ve svých historkách neumím tak krásně podat. :D

Lenny33
02.09.2018 3 z 5

Jde vidět, že se jedná o jednu z prvních knih Herriota. Je to pořád milé odpočinkové čtení, ale kniha postrádá lehkost vyprávění a propracovanost jednotlivých příhod, na kterou jsem od autora zvyklá z pozdějších děl.

lenyleny
06.06.2018

Tuto knihu jsem poprvé četla asi před 30 lety. Velice se mi líbila a působila na mne jako živá voda. A tak když jsem potřebovala dodat trochu životního elánu, sáhla jsem po ní znova. Příběhy spojené se zvířaty jsou prostě ++++++ Díky za takové knihy

Jido
29.05.2018 5 z 5

Přečteno znovu po letech, a musím říct, že je to stále ta krásná a oddechová kniha, jak si ji pamatuji. Určitě se k ní znovu vrátím.

surikata246
13.04.2018 5 z 5

Mám ráda příběhy o zvířatech ,velmi čtivé a veselé.Čteno opakovaně na dovolené,v nemocnici a určitě ne naposledy se k celé sérii zase vrátím.Vřele doporučuji ostatním čtenářům.

syskas
31.01.2018 5 z 5

Milé, veselé, občas aj smutné. Príbehy plné zaujímavých postavičiek a osobností - ľudských aj zvieracích.

Rup
02.12.2017 4 z 5

Pohodové optimistické čtení, laskavý humor. Doporučuji.

Calinda
10.11.2017 5 z 5

Knihu jsem ještě nedočetla, zbývá mi pár posledních stránek, ale již teď si dovolím hodnotit. Je to má první kniha o Herriotovi a i když jsem se ze začátku bála, že to bude nuda (příběhy o zvířatech moc nemusím), šeredně jsem se spletla. Kniha je opravdu nádherná a právem si zaslouží tolik pozitivních recenzí. Nenudila jsem se ani chvilku, naopak, velice dobře jsem se bavila a občas to vidělo i okolí :-) Je opravdu vtipná. Herriot a vlastně všechny postavy jsou neuvěřitelně sympatické, zajímavým způsobem je popsána i léčba zvířecích pacientů, určitě si přečtu i další díly.

ElisBee
04.05.2017 4 z 5

Příjemné, lehké a vtipné prázdninové čtení. Vhodné k odpočinku.

Greengrass
29.01.2017 5 z 5

Vítr mě šlehá do tváře, přidává se déšť a za chvíli jsem promočená až na kost. Klepu se zimou, zmrznu!
Potím se a funím, když se už drahnou chvíli snažím pomoct nebožačce krávě....
Cítím vůni sena, cítím odér hnoje....

Knihy Jamese Herriota nečtu, jeho knihy cítím, jeho knihy žiju!

RSR
24.10.2016 4 z 5

Knížku jsem si opravdu užila. Krásné odpočinkové čtení. Žádné násilí, žádné nečekané dějové zvraty, prostě jenom "obyčejné" příběhy veterináře.

HŠ
24.10.2016 5 z 5

Odpočinkové, krásné, poetické. Nevím, kde jsem byla, že jsem se k tomu dostala až teď!

MissiPippi
13.09.2016 4 z 5

Přesně můj šálek kávy, co se týče humoru - nenásilný, plynulý se špetkou ironie, bravurně zakomponovaný do příběhu. Nejsou to komické situace vytvářející rádoby příběh (viz. Poslední aristokratka), ale životní příběh vytvářející komické situace. Příběh je protkaný láskou k práci a přírodě, i přes veškerou dřinu. Bravo!

Jedinou výtku mám k vykreslení postav, některé charaktery jsou popsány do sebemenšího detailu a některé jsou jen holá jména bez náznaku. Vytváří to výrazný nepoměr.

Jinak rozhodně doporučuji a s chutí se vrhnu na další části.

niika
08.08.2016 3 z 5

Kniha má velice dobré hodnocení nejen tady na webu, ale i moji známí ji hodnotili velmi kladně. U mě jen za tři hvězdičky. Nebyla špatná, přečetla jsem ji, pobavila se, ale vím, že se k ní pravděpodobně vracet nebudu. Proto hodnotím jako průměr. Ale je to jen subjektivní názor.

Chipsonator
02.08.2016 5 z 5

Nejsem žádnej MVDr. (jsem Ajťák) takže vůbec nemám šajna co na jakou zvířecí nemoc použít (když nefunguje kompjůtr, tak do něj kopnu, to by u zvířete asi neprošlo) ale přesto mě knížka velmi zaujala a čtení bylo radostí (sice nejsem MVDr. ale k zvířátkům mám velmi vřelý vztah, želvy 4ever!) a já jsem si tohle dvou set a něco stránkové povídání o vet. (zkratka pro veterináře kdyby to některým nebylo jasno) životě a zábavných příhodách které k tomu patří, vážně užil! 90%

PS: A teď mě omluvte, jdu najít nějakou těhotnou krávu do které bych mohl strčit svoje pracky a pomoc jejímu děťátku na svět! (ano, stále píšu o zvířátkách)
PSS: Želvy 4ever!!

Litocha
17.07.2016 5 z 5

K Herriotovi jsem se vrátila po přibližně dvaceti letech a je to, jako bych kolem ramen cítila objetí starého přítele. Laskavý humor, výborné stylistické schopnosti, pečlivá charakterizace postav, není divu, že se před čtenářem celý ten venkovský yorkshirský svět vybarvuje tak, jako by dýchal tamější vzduch, chodil po tamních kopcích a nakukoval zvěrolékaři přes rameno. Věřím, že nebude trvat dalších dvacet let, než se k těmhle knížkám zase vrátím.

zvířata, fauna zvěrolékaři blata láska k přírodě Yorkshire zfilmováno – TV seriál láska ke zvířatům

James Herriot (p)
britská, 1916 - 1995
1981  94%Když se zvěrolékař ožení
1991  93%Zvěrolékař mezi nebem a zemí
1993  91%To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)
1995  91%Zvěrolékař a psí historky
1995  93%Zvěrolékař a kočičí historky