To by se zvěrolékaři stát nemělo

To by se zvěrolékaři stát nemělo

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi , a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22769/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-22769.jpg 4.7787

Zvěrolékař (2.)

It Shouldn’t Happen to a Vet (1977)

Vydáno:, Baronet

Rup
14. prosince

Čtení vskutku pohodové. Doporučuji kupříkladu na dlouhé zimní večery.

iveta3689
14. listopadu

Bohužel mám opačný názor než ostatní. Knihu jsem dočetla jen kvůli čtenářské výzvě. Nezaujala mě, čekala jsem asi víc humoru. Jednotlivé příhody byly prostě jen deníkové vyprávění, škoda.

whiolet
09. listopadu

Díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knížce a musím se přiznat, že byla fajn.
Takovéto lidské povídání ze zemědělského prostředí, ke kterému mám velmi blízko.

Lessana

Nádherné príbehy, ktoré sa nedajú vymyslieť - tie tvoril sám život a krásnym, ľahkým štýlom s jemnulinkou iróniou sebe vlastnou zapísal majster Herriot :). Mám veľmi rada to, ako z nich priam prýšti láskavosť, pokora pred stvorením, úprimný záujem o bytosti, ktorým autor pomáha, a neprikrášlená ľudskosť všakovakých postáv a postavičiek. Herriotove knihy sú vždy správnou voľbou v knižnici, keď sa chcem pri čítaní sústavne blažene usmievať :))). Kiežby všetci zverolekári boli takíto!

madla27

Kniha mi vždycky zvedne náladu, četla jsem ji už víckrát. Laskavý humor pohladí, takže doporučuji proti stresu dnešní uspěchané doby.

kara

Krásná oddechovka o laskavém člověku milujícím zvířata. Knížka, ke které se člověk moc rád vrací.

Boby17

Nádherná knížka plná laskavého humoru. Prostě bez chyby a s mými pěti hvězdami.

AyaEssa

Precteno snad stokrat, stejne jako vsechna ostatni Herriotova dilka. Krasne, hluboce lidske, zabavne cteni. Knizka, po ktere clovek muze sahnout kdykoliv, aby mu zlepsila naladu.

zipp007

Klasická, vtipná

tester

Čím to je že se mně kniha líbí? Asi proto, že od pravěku máme všichni rádi zvířata, protože jsou chlupatá. Máme to v sobě zakódované. Zvířata nepoužívají peníze a proto nejsou takové mrchy hrabivé jako lidi. Lidé kteří pracují se zvířaty mají jinou morálku než lidé, kteří se zvířaty nepracují. Mezi zvířaty a lidmi se vytváří pozitivní citové vazby, které se částečně přenášejí na lidi a jejich jednání. I když někteří dnešní veterináři jsou hraboši k nezaplacení, protože jsou formováni tržním hospodářstvím.

Richisa

Upřímně si nejsem jistá, jestli jsem četla zrovna tenhle díl, ale myslím, že jo. Každopádně veterinárních příběhů jsem četla několik a všechny byly stejné: veselé, úsměvné, milé, povzbudivé a vždy optimistické. Doporučuji pro zlepšení nálady.

katerina.l.

Já to prostě miluju, vracím se do Darrowby často a ráda - alespoň prostřednictvím J. Herriota :)...

Greengrass

Necítíte se dobře? Asi na Vás něco leze? Tak zajděte k panu doktorovi Herriotovi! On totiž ošetří, obváže, pofouká a pohladí a ještě Vás dobře naladí! A vůbec nevadí, že je to veterinář!

iveta0254

Nádherná, vtipná kniha ze života. Autor má dar psát všechno tak živě. Nejlepší oddechovka, jakou můžete zvolit, pokud máte rádi kopce, vítr, pláně a zvířata :)

Mathiola8

Po letech jsem se k Herriotovi vrátila a je pořád je stejně úžasný. Miluji jeho příběhy, jsou plné humoru, lehkosti, lásky. Výborná oddechovka:)

RSR
08.12.2016

Když jsem si knihu půjčila a začala ji číst, zjistila jsem, že první část knihy je totožná s knihou Zvěrolékař na blatech, kterou už jsem četla. ALe vůbec mi to nevadilo a schutí jsem si přečetla znovu i první čast. A napodruhé se mi zdála snad ještě lepší.

Fififjonka
04.12.2016

Miluju Herriota. Jeho knížky čtu pořád dokola a dokola a nikdy se mi neomrzí. Píše neuvěřitelně zábavně, s úžasnou sebeironií, střídá vtipné situace a dojímavé a nádherně vykresluje Anglickou vysočinu, z jeho knih přímo sálá jeho láska k přírodě (i proto ty knihy tak miluju, úplně se v něm vidím). A pak samozřejmě dvojice Siegfried a Tristan. Těžko uvěřit, že vážně existovali, ale není snad možné, aby je člověk nezbožňoval. Tolikrát jsem u čtení umírala smíchy! Obzvlášť když Tristan dělal ducha na opatství nebo když oznamoval Siegfriedovi, že mu naboural auto. A skutečný záchvat smíchu jsem měla u příběhu s gumovým oblekem, do kterého Herriota navlékl jakýsi zapšklý kolega... Podstrčila jsem ty knihy sestře a vzaly jí úplně stejně jako mě. A to nemluvím o geniálním stylu psaní a zároveň skvostnému českému překladu! Perly jako "odvznášel jsem se k autu" nebo "nadšení zřejmě aktivizovalo Cedrikovi slabost" jinde nenajdete. Herriot patří k mým nejoblíbenějším autorům a jeho knihy dokážu citovat. Doporučuji všem!

Lenka1386
23.11.2016

Všechny Zvěrolékaře jsem četla s chutí. Tenhle není výjimkou. Kouzelná knížka.

Tlapka
20.11.2016

Hlavně první dva díly jsou prostě úžasné, ale celá série stojí za přečtení. Neskutečně milé povídání, když si chcete u knížky odpočinout, chvílemi se bavit a chvílemi dojímat. Pět hvězd musí být. A další speciálně pro bratry Farnonovy. :)

Danae001
14.11.2016

Kniha mne dojímala k pláči, pak zase rozesmívala....je plna nejen humoru, ale hlavně emocí, lásky k našim zvířecím přátelům i k přírodě a člověku samému....odpočinkové dílko, které pohladí po duši i pobaví

pepa4081
06.11.2016

Zvěrolékař je klasika. Laskavý humor, který mi vždy zlepší náladu a přidá další kus chuti do života. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

Jiránek
04.11.2016

James Herriot byl člověk, spisovatel, se kterým jsem se toužil v životě potkat. Nepovedlo se . Bohužel. Jeho laskavý humor a vypravěčské mistrovství, byly nakažlivé. Dokázal léčit nejen zvířátka, ale i lidské duše...

niika
16.10.2016

Odpočinková humorná literatura.

Balumba
04.10.2016

Herriot je vypravěčský bůh - je mistr pointy a vtipu. Jeho humor je bravurní, je laskavý, nevulgární, lidský a nevímco ještě. Předepisovala bych ho jako součást psycholéčby na chmury, protože on to prostě umí - pobavit, rozesmát, pohladit po duši, zlepšit náladu.
A obrovskou poklonu si zaslouží i paní Marxová, která většinu z jeho knih geniálně přeložila (na psacím stroji !!!). To díky ní si můžeme Herriota vychutnávat.

Faustka
14.08.2016

Na chodbě si Tristan odfoukl a vytáhl z balíčku cigaretu. „Zatrolená situace, Jime, ale víš, co vždycky říkám.“ Škrtl zápalkou a blaženě se nadechl: „Všechno vždycky dopadne líp, než člověk čeká.“ …. Tak toho se budu držet.
A co že, to tam bylo vlastně za zvířátka? … Ale, no tak.

Mercatino
07.08.2016

Po přečtení knihy jsem svou přítelkyni informoval, že Herriot, ten měl prostě dokonalý život. Přítelkyně Herriota znalá, mi oponovala, že spíše podle ní měl dokonalý pohled na život :) A samozřejmě má pravdu. Není to o tom jaký život máme, ale jak se na něj dokážeme podívat. A Herriot je v tomto směru učitel přímo povolaný :)

miky103
05.08.2016

Podobně jako další čtenáři se i já k tomuto autorovi velmi ráda vracím. Vedle úsměvných a mnohdy i dojemných příběhů, které pan Herriot vypráví s velkou empatií a laskavým humorem, mě k němu táhnou i mistrovsky zachycené postavičky, které dovedně dokreslují atmosféru tehdejšího Yorkshiru a dávají nahlédnout do radostí i strastí venkovského života. Z knihy tak přímo vyzařuje klid, pohoda a spokojenost a čtenář si tak téměř přeje, aby u toho všeho mohl být osobně. Rozhodně jedna z mých top knih :)

lucille48
20.07.2016

Četla jsem a ačkoliv mám ráda zvířata, asi jsem rozmazlená a tyto příběhy mě zaujaly jen mírně.

Litocha
17.07.2016

Kromě humoru, optimismu, hlubokého pochopení pro lidské slabosti a zvláštnosti a výborně popsaných charakterů musím ocenit, jak obratně pracuje autor s jazykem, člověk má až pocit, jako by se díval na obraz nebo četl báseň: "Reflektory mého vozu ozářily postupující vlnky sněhu. Půvabné bílé prstíky si centimetr po centimetru prohmatávaly cestu po asfaltu..." Herriotovy knížky se čtou skoro samy.

Aniday
18.04.2016

velmi milé čtení, ke kterému se rozhodně jednou vrátím 8)