To by se zvěrolékaři stát nemělo

To by se zvěrolékaři stát nemělo

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi , a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22769/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-22769.jpg 4.7763

Zvěrolékař (2.)

It Shouldn’t Happen to a Vet (1972)

Vydáno:, Baronet

Danago

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě.
Bohužel jsem byla dost zklamaná , asi je na mě moc anglická. Nějak jsem tam toho humoru moc nepostřehla. Z knížky je vidět jak je povolání veterináře těžké , zvlášť ve 30tých letech dvacátého století. Knížka mě , ale nebavila , nebyla moc čtivá , přišla mi taková strohá, jak už tu někdo psal jako deníkové zápisky celkem bez nějakých emocí asi to bude tím anglickým humorem, který já nechápu.

akina

Přes dvaceti lety jsem knihu četla poprvé a moc se mi líbila. Přiznávám, že dnes už jsem z ní tak nadšená nebyla, ale stále splňuje termín poučná oddychovka, takže 4 hvězdičky.

Kopretina

Kniha, ač zdlouhavá, je plná jemného anglického humoru a nadhledu. Pobavila jsem se.

LenkaK666

O Herriotových knížkách jsem slýchala, asi jako všichni, dlouhou dobu a pak jsem se do jedné také pustila. Kniha je psaná takovým tím milým, něžným, upřímným a vzpomínkovým stylem, který si mě získal. Četla jsem ji celkem dlouho, většinou kapitolku, dvě, před spaním a musím se přiznat, že jsem si ji takhle možná i úmyslně šetřila. Teď jsem začala číst další jeho knihu (Zvěrolékař a jeho přátelé) a je stejně prima, uff :-D Myslím, že jsem skrz tuto knihu získala nového oblíbeného autora a zaplať pánbůh, knih napsal celkem dost, tak mám zase něco „do zásoby“ :-)

Dagros

Nádherná knížka...

woodward

Kterej čert vymyslel tuhle anotacI? Že Herriot pokračuje ve své venkovské praxi?
Tahle kniha je o tom, jak Herriot po dokončení studií přijede autobusem za svoje poslední peníze do Darrowby ucházet se o místo veterinárního asistenta u doktora Farnona. Je to úvod do celé Herriotovské ságy, končící, jak jinak, svatbou s Helen Aldersonovou. Po svatbě ho Farnon přijme za společníka, takže teprve od té chvíle lze hovořit o tom, že má Herriot nějakou venkovskou praxi.

Phoenix16.cz

Skvělá oddechová knížka ideálně před spaním. Četla jsem vždy tak jednu dvě povídky a knížka mi tím pádem vydržela poměrně dlouho. Protože tu téměř není žádný navazující děj, není třeba se čtením spěchat a můžete si ho vychutnat velmi pomalu.

iveta3689
14.11.2017

Bohužel mám opačný názor než ostatní. Knihu jsem dočetla jen kvůli čtenářské výzvě. Nezaujala mě, čekala jsem asi víc humoru. Jednotlivé příhody byly prostě jen deníkové vyprávění, škoda.

whiolet
09.11.2017

Díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knížce a musím se přiznat, že byla fajn.
Takovéto lidské povídání ze zemědělského prostředí, ke kterému mám velmi blízko.

madla27
04.10.2017

Kniha mi vždycky zvedne náladu, četla jsem ji už víckrát. Laskavý humor pohladí, takže doporučuji proti stresu dnešní uspěchané doby.

kara
28.09.2017

Krásná oddechovka o laskavém člověku milujícím zvířata. Knížka, ke které se člověk moc rád vrací.

Boby17
20.09.2017

Nádherná knížka plná laskavého humoru. Prostě bez chyby a s mými pěti hvězdami.

AyaEssa
15.09.2017

Precteno snad stokrat, stejne jako vsechna ostatni Herriotova dilka. Krasne, hluboce lidske, zabavne cteni. Knizka, po ktere clovek muze sahnout kdykoliv, aby mu zlepsila naladu.

zipp007
26.08.2017

Klasická, vtipná

tester
17.04.2017

Čím to je že se mně kniha líbí? Asi proto, že od pravěku máme všichni rádi zvířata, protože jsou chlupatá. Máme to v sobě zakódované. Zvířata nepoužívají peníze a proto nejsou takové mrchy hrabivé jako lidi. Lidé kteří pracují se zvířaty mají jinou morálku než lidé, kteří se zvířaty nepracují. Mezi zvířaty a lidmi se vytváří pozitivní citové vazby, které se částečně přenášejí na lidi a jejich jednání. I když někteří dnešní veterináři jsou hraboši k nezaplacení, protože jsou formováni tržním hospodářstvím.

Richisa
16.04.2017

Upřímně si nejsem jistá, jestli jsem četla zrovna tenhle díl, ale myslím, že jo. Každopádně veterinárních příběhů jsem četla několik a všechny byly stejné: veselé, úsměvné, milé, povzbudivé a vždy optimistické. Doporučuji pro zlepšení nálady.

katerina.l.
17.03.2017

Já to prostě miluju, vracím se do Darrowby často a ráda - alespoň prostřednictvím J. Herriota :)...

Greengrass
31.01.2017

Necítíte se dobře? Asi na Vás něco leze? Tak zajděte k panu doktorovi Herriotovi! On totiž ošetří, obváže, pofouká a pohladí a ještě Vás dobře naladí! A vůbec nevadí, že je to veterinář!

iveta0254
12.01.2017

Nádherná, vtipná kniha ze života. Autor má dar psát všechno tak živě. Nejlepší oddechovka, jakou můžete zvolit, pokud máte rádi kopce, vítr, pláně a zvířata :)

Mathiola8
10.01.2017

Po letech jsem se k Herriotovi vrátila a je pořád je stejně úžasný. Miluji jeho příběhy, jsou plné humoru, lehkosti, lásky. Výborná oddechovka:)

Fififjonka
04.12.2016

Miluju Herriota. Jeho knížky čtu pořád dokola a dokola a nikdy se mi neomrzí. Píše neuvěřitelně zábavně, s úžasnou sebeironií, střídá vtipné situace a dojímavé a nádherně vykresluje Anglickou vysočinu, z jeho knih přímo sálá jeho láska k přírodě (i proto ty knihy tak miluju, úplně se v něm vidím). A pak samozřejmě dvojice Siegfried a Tristan. Těžko uvěřit, že vážně existovali, ale není snad možné, aby je člověk nezbožňoval. Tolikrát jsem u čtení umírala smíchy! Obzvlášť když Tristan dělal ducha na opatství nebo když oznamoval Siegfriedovi, že mu naboural auto. A skutečný záchvat smíchu jsem měla u příběhu s gumovým oblekem, do kterého Herriota navlékl jakýsi zapšklý kolega... Podstrčila jsem ty knihy sestře a vzaly jí úplně stejně jako mě. A to nemluvím o geniálním stylu psaní a zároveň skvostnému českému překladu! Perly jako "odvznášel jsem se k autu" nebo "nadšení zřejmě aktivizovalo Cedrikovi slabost" jinde nenajdete. Herriot patří k mým nejoblíbenějším autorům a jeho knihy dokážu citovat. Doporučuji všem!

Lenka1386
23.11.2016

Všechny Zvěrolékaře jsem četla s chutí. Tenhle není výjimkou. Kouzelná knížka.

Tlapka
20.11.2016

Hlavně první dva díly jsou prostě úžasné, ale celá série stojí za přečtení. Neskutečně milé povídání, když si chcete u knížky odpočinout, chvílemi se bavit a chvílemi dojímat. Pět hvězd musí být. A další speciálně pro bratry Farnonovy. :)

pepa4081
06.11.2016

Zvěrolékař je klasika. Laskavý humor, který mi vždy zlepší náladu a přidá další kus chuti do života. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

Jiránek
04.11.2016

James Herriot byl člověk, spisovatel, se kterým jsem se toužil v životě potkat. Nepovedlo se . Bohužel. Jeho laskavý humor a vypravěčské mistrovství, byly nakažlivé. Dokázal léčit nejen zvířátka, ale i lidské duše...

niika
16.10.2016

Odpočinková humorná literatura.

Balumba
04.10.2016

Herriot je vypravěčský bůh - je mistr pointy a vtipu. Jeho humor je bravurní, je laskavý, nevulgární, lidský a nevímco ještě. Předepisovala bych ho jako součást psycholéčby na chmury, protože on to prostě umí - pobavit, rozesmát, pohladit po duši, zlepšit náladu.
A obrovskou poklonu si zaslouží i paní Marxová, která většinu z jeho knih geniálně přeložila (na psacím stroji !!!). To díky ní si můžeme Herriota vychutnávat.

Faustka
14.08.2016

Na chodbě si Tristan odfoukl a vytáhl z balíčku cigaretu. „Zatrolená situace, Jime, ale víš, co vždycky říkám.“ Škrtl zápalkou a blaženě se nadechl: „Všechno vždycky dopadne líp, než člověk čeká.“ …. Tak toho se budu držet.
A co že, to tam bylo vlastně za zvířátka? … Ale, no tak.

Mercatino
07.08.2016

Po přečtení knihy jsem svou přítelkyni informoval, že Herriot, ten měl prostě dokonalý život. Přítelkyně Herriota znalá, mi oponovala, že spíše podle ní měl dokonalý pohled na život :) A samozřejmě má pravdu. Není to o tom jaký život máme, ale jak se na něj dokážeme podívat. A Herriot je v tomto směru učitel přímo povolaný :)

miky103
05.08.2016

Podobně jako další čtenáři se i já k tomuto autorovi velmi ráda vracím. Vedle úsměvných a mnohdy i dojemných příběhů, které pan Herriot vypráví s velkou empatií a laskavým humorem, mě k němu táhnou i mistrovsky zachycené postavičky, které dovedně dokreslují atmosféru tehdejšího Yorkshiru a dávají nahlédnout do radostí i strastí venkovského života. Z knihy tak přímo vyzařuje klid, pohoda a spokojenost a čtenář si tak téměř přeje, aby u toho všeho mohl být osobně. Rozhodně jedna z mých top knih :)