To by se zvěrolékaři stát nemělo

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi, a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový, a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22769/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-22769.jpg 4.7977

Zvěrolékař 2.

Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata
Vydáno, Baronet

It Shouldn't Happen to a Vet, 1972

Kniha To by se zvěrolékaři stát nemělo

tamdr

jako všechny jeho knihy, čtu hlavně když potřebuju spravit náladu a vždy to pomůže

Olous1

Tak to bylo moc hezké počteníčko o zvířátkách,ikdyž někdy i trochu smutné. Moc hezky se tento příběh četl,u některých pasáží jsem se bavila.Za mě 100%.

VěraČamková

Klasika, která nikdy nezklame a za mně patří ke klenotům literatury. Když je mi nejhůř, knihy od Jamese Herriota mě svým úžasným humorem a laskavostí dokážou znovu postavit na nohy. Kdyby to šlo, přidám hvězdičku navíc. :D

Delphín

Znovu skvělý počin, dost možná i lepší než první díl. Již se není třeba seznamovat se stylem Herriotova psaní, rovnou se společně se zvěrolékařem můžeme vrhnout do příběhů. Oproti minulému dílu jsou dosti humornější, značnou část zde hraje i osobní příběh zvěrolékaře, což je fajn. Klasika se zvířaty však nechybí. Ať už zde vyzdvihneme jakoukoliv pasáž, z knížky, která je perfektně napsána, je až neuvěřitelně cítit, že Herriot miloval zvířata a lidi. Psal o něčem, čím celý život žil. A to z této knížky dělá opravdový klenot, který pohladí (nejen) po čtenářské duši.

Nymfadora.T.

Klasika, která se dá číst pořád...vracím se k ní po letech, nejen díky Výzvě. Úsměvné příhody a popis yorkshirské přírody- balzám pro duši, doporučuji ( zvláště v této době).

Ptaca

Milé, úsměvné, odpočinkové. Jak píše někdo níže, pohlazení na duši.
Děkuji

MilanCFC

Tady bych klidně mohl vzít svůj komentář k prvnímu dílu a vložit ho pod tento. A nebylo by to myšleno vůbec zle, naopak. Bavil jsem se i usmíval stejně, a některé příběhy a zvířecí osudy vyloženě pohladí po duši. Tady je ta autorova láska ke zvířatům tak zřejmá, až je to opravdu radost sledovat. Skutečně nádherná knížka a nesmírně se těším na další pokračování. A až neuvěřitelně mě baví Siegfried, to je prostě naprosto úžasná postava! Co výstup, to zapamatováníhodná událost. Jen mě trošičku mrzí, že v tomto díle neměl tolik prostoru jako v tom prvním, ale i tak - Siegfried je záruka!

Kontryhelka

Pěkné a oddychové čtení z venkovského prostředí a práce veterináře, který to opravu nemá lehké. Příjemné a humorné vyprávění.

Psí poslání
Psí poslání