Zvěrolékař opět v jednom kole

Jamese Herriota jistě není třeba čtenářům představovat - jeho knihy plné optimismu, laskavého humoru a lásky k lidem i zvířatům si získaly srdce miliónů čtenářů po celém světě. Mnozí si také oblíbili Jamesova bývalého zaměstnavatele, přítele a nyní společníka Siegfrieda Farnona, jeho mladšího bratra - neodolatelného Tristana, Jamesovu manželku Helenu a temperamentního synka Jimmyho, ke kterému brzy přibude sestřička Rosie. Druhá světová válka skončila a James se pomalu začíná vpravovat do strastí i slastí každodenního života, navrací se zpět do svého působiště v Darrowby, ke své rodině a přátelům, a samozřejmě k veterinární praxi - tolik namáhavé, tolik potřebné a zároveň vykonávané s nesmírnou láskou a péčí o vše živé a "čtyřnohé", o všechny ty velké a malé tvory i tvorečky, kteří nám lidem pomáhají, jsou nám k užitku, jsou našimi ochránci i našimi oblíbenci a přáteli. K naprosté dokonalosti už schází jen překrásná krajina anglického Yorkshiru - se svými zelenými pláněmi, klikatými cestami a průsmyky, kopci a údolími, ve kterých žijí a tvrdě pracují drsní a dobrosrdeční lidé, právě takoví, jako je kraj, v němž se narodili. Vydavatel: Ametyst, Praha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31709/zverolekar-opet-v-jednom-kole-QFt-31709.jpg 4.7208

Zvěrolékař (7.)

Lord God Made Them All (1982)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Ametyst

pepa4081

Klasické příhody veterináře doplněné zápisy z deníku pana Herriota z jeho cest do Ruska a Istanbulu. Pro mne klasika oddechového humoru.
Vrcholně uspokojivé.

Věrka B
30.11.2017

Mám ráda všechny knihy Jamese Herriota. Jsou příjemné a čtivé, je v nich neskutečná lidskost, láska, radost ze života i spousta humoru, ale i smutné příběhy.

katy238
13.11.2017

Nádherné příběhy o zvířatech a jejich lidech, které překračují dobu. Herriot stále baví a bavit bude.

27.09.2017

Opět nadšená. Milé, poetické, krásné, vtipné.

BlackFun
18.09.2016

Zvěrolékař opět v jednom kole je další fajnové počtení, kterým si můžete zpříjemnit den. Jediné, co mi vadilo, jsou historky z lodi a letadla. Povídání o lodi mi přišlo doopravdy nudné a moc mi do celkového rámce knihy nezapadalo. Historky z letadla byly o trochu lepší, ale zamrazilo mě u konce těchto historek.

07.05.2016

Vtipné a úsměvné historky ze života veterináře.

petra4080
24.02.2016

Miluju celou sérii knih od tohoto autora. Příběhy jsou čtivé, vtipné, jednoduché. Kdo má rád zvířátka, přijde si na své.

Peleus
16.09.2015

Opět příjemné oddechové čtení. Tentokrát, neb nejsem milovníkem popisů toho, jak někdo strká ruku do krávy či prasnice, mi chybělo větší zastoupení psích příběhů.

Na druhou stranu je kniha ozvláštněná autorovou plavbou do Ruska a Polska, následně pak krátkým, byť ne úplně podle jeho představ, pobytem v tureckém Istanbulu.

P.S. Čtivé. Pro milovníky zvířat, i autora, skoro povinnost (navíc v tomto dílu se dozvíme něco víc o Herriotových dětech).

Kao
02.02.2015

Super oddechová kniha! Musím říct,že pro mě jako milovníka zvířat to udělalo obrovský dojem... Zachraňovat životy zvířatům a brát na sebe veškerou zodpovědnost všeho co to sebou přináší je jasným ukazatelem,že ten člověk je prostě anděl!

aneleh18
12.02.2014

Zábava, ale i realistické vykreslení anglického venkova a jeho obyvatel. Dávám 5 hvězdiček, jaké jiné hodnocení by si zasloužila kniha, která mne nutí vrátit se k ní již poněkolikáté?

Lenny33
21.06.2013

Čtivé a hezké příhody ze života zvěrolékaře. Navíc doplněné sem tam úžasným humorem autora. :) Čtení mě bavilo a to je hlavní.

kowalenska.m
26.02.2013

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zvláště kvůli jeho výpravě do Ruska. Některé je příhody jsou skvělé, vtipné a člověk má pocit, že se doopravdy staly. U jiných se ukazuje, že zvěrolékaři nemají lehký život, rozhodně ne ti, co vyjíždějí na farmy, protože občas sice vidí zázaky, častěji však vidí smutek páníčků i zvířat, když zvíře umírá.

Peršanka
01.01.2013

Tento díl byl pro mne kvůli překladu Miroslavy Němečkové zklamáním.

Evca999
05.12.2012

Zatím jsem na začátku, ale jistě bude skvělá, jako ty předešlé.

zvěrolékaři zvířata

James Alfred Wight