Zvěrolékař v povětří

James Herriot, pevně upnutý v bezpečnostních pásech v kokpitu leteckého trenažéru, musel vyměnit své civilní holínky a manšestrové kalhoty za boty ze skopovice a neforemnou leteckou výbavu, ale novou profesi nenalezl. Nakonec RAF musely přijmout na jeho stanovisko... Další svazek jeho pamětí zastihuje autora snícího o dni, kdy se bude moci vrátit ke své ženě Heleně a k malému synkovi, společníkovi a veterináři Siegfriedovi, věčnému studentu Tristanovi - a všem starým přátelům z Darowby - dvounohým i čtyřnohým. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších i omylech, o životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2682/zverolekar-v-povetri-2682.jpg 4.691

Zvěrolékař 6.

Literatura světová
Vydáno, Baronet

Vet in a Spin, 1992

Kniha Zvěrolékař v povětří

Lessana
10.11.2019

Skvelé! Ako napokon každý Herriot v dokonalom českom preklade (po nevydarených slovenských prekladoch tohto autora už radšej ani nesiaham, nechcem si pokaziť chuť). Príbehy, čo napísal sám život, podané láskavým rozprávačom, ktorý rád prizná aj svoje chyby. Príbehy z anglického vidieka popretkávané spomienkami na pilotovanie počas vojenčiny. So starým dobrým Siegfriedom a Tristanom :). A Helenou, samozrejme. Ani mi vôbec neprekážalo, že som knihu už vlastne čítala (a pri výbere v knižnici som si to ani neuvedomila), len v inom vydaní a s iným názvom. Herriot sa totiž dá s radosťou čítať aj opakovane :). To ale, myslím, netreba jeho čitateľom ani hovoriť :)).

17.08.2018

Další skvělá kniha z pera Jamese Herriota, která ani tentokrát nezklamala.

Riccia
10.08.2017

Další milé a laskavé vyprávění od mého oblíbeného autora, které čtenáře zavádí do staré dobré Anglie v době, kdy veterinář Jim slouží u královského letectva a vzpomíná na svůj milovaný Yorkshire.

akdar72
02.03.2016

Moje první kniha od pana Herriota. Moc příjemné oddychové čtení. Lehce úsměvné a plné zamyšlení... Těším se na další, která bude k dispozici v knihovně :-)

Argoth
08.09.2015

Opět jedna ze spousty skvělých knih od Jamese Herriota, ve které jsou krásné historky z veterinární praxe psané životem. Tentokrát je kniha smíšená s historkami z válečné doby, kdy Herriot slouží v královském letectvu a vzpomíná na svůj život doma v Yorkshire. Určitě doporučuji k přečtení, kniha je psána zábavnou formou a nudit se nebudete.

Amaranta
18.03.2012

Tady mi trochu vadilo, jak šroubovaně se mísil nový svět války se vzpomínáním. Sice se chtěl Herriot věnovat praxi veterináře a vzpomínat povětšinou na ty lepší chvíle, ale líčení výcviku letce a válečné situace byly mnohdy zajímavější - hlavně proto, že posouvaly děj dopředu.