Zvěrolékař má namále

Zvěrolékař má namále https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2679/zverolekar-ma-namale-2679.jpg 5 222 15

Zvěrolékař série

Herriot opět vypráví zejména o lásce, přátelství a oddanosti – k lidem i ke zvířatům. Vtipně vykresluje krušný život veterináře ve tvrdé yorkshirské krajině. Zvěrolékař už dokonale srostl s drsnou krajinou yorkshirských blat a získal si oblibu zdejších svérázných obyvatel. Oblíbili si ho však nejen lidé, ale také jeho zvířecí pacienti. V Darrowby už má zavedenou veterinární praxi a neustálé trampoty se zvířecími pacienty a někdy i s jejich lidskými majiteli už bere s laskavým humorem. Herriotova knížka je vyprávění o úspěších i omylech, životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat. Autor to dokázal s nepřekonatelným, jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový – a proto si získal srdce čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Baronet

Let sleeping vets lie , 1974

Hubay
14.12.2023 5 z 5

Co mě bavilo: Neuvěřitelně zábavné autobiografické příběhy veterináře Jamese Herriota si uchovávají vysokou kvalitu i ve třetím pokračování. Každá kapitola je v podstatě jedna povídka skvěle vypointovaná a nutící člověka k smíchu nebo lítosti, někdy k obojímu. V některých místech mi zábavnost knihy připomněla to nejlepší z Kingsleyho Amise. Tato série je totiž tak skvělá proto, že Herriot nebyl jen veterinář sepisující své vzpomínky, ale úžasně talentovaný spisovatel, který se náhodou většinu života zabýval léčením zvířat.

Co mě nebavilo: Trochu mi vadí, že Herriot někdy skáče ve vzpomínkách, a tak je v jedné kapitole Helena nedobytná kráska, o kousek dál jeho manželka a o další kousek dál popisuje první rande a pak svatbu. Je to ale jen drobná vada.

Více na mém blogu:

medlovice
31.10.2023 5 z 5

Knihy Jamese Herriota si chráním a užívám. Je konec října tma už v pět večer , ideální zalézt do postele s čajem a kočkama a nechat se bavit tímto inteligentním humorem , genialitou lékaře, který našel dobro v každé i těžké a smutné situaci.

katerina3502
04.08.2023 5 z 5

Prostě Herriot je moje srdcovka, skvělé čtení plné lásky a oddanosti ke tvířatům. Příběhy smutné i radostné podané s laskavostí a humorem autorovi vlastní. Už se těším na další díl série...

pablito
23.06.2022 5 z 5

Herriot mi učaroval. Čtu už asi pátou jeho knihu za sebou a nechce se mi do ničeho jiného. Nicméně dám si teď pauzu, protože některé příběhy se v knihách opakují, tak bude výživnější je teď už číst s určitým odstupem.

Monika1717
03.02.2022 5 z 5

Není problém se do knihy začíst, problém je se od ní odtrhnout, když máte nějaké povinnosti.

Katka2382
17.05.2021 5 z 5

Krásné,milé a laskavé čtení.Zkrátka pohlazení po duši.Co víc dodat.

MilanCFC
02.03.2021 5 z 5

Tohle je opravdu sázka na jistotu. Vždycky. Trošičku mě zaskočilo, že se tu asi dvě kapitolky opakovaly a že kniha tak úplně nenavazovala na tu předchozí, která skončila svatbou, a že tu byl autor opět svobodný, ale to je naprostá maličkost. Velice mě, kromě jiného, pobavily pasáže s mladými studenty veteriny, kteří dojeli do Darrowby na praxi, především pak ten jeden, poslední :-) Nezbývá nic než opět doporučit.

Dagros
11.05.2018 5 z 5

Další skvělá knížka od Jamese Herriota. V komentářích k jeho knížkám bych se opakovala :) . Úžasné pohodové čtení.

Phoenix16.cz
26.04.2018 3 z 5

Povídky jako takové jsou opět skvělé. Co mi ale na knize vadilo jako takové je, že jsem prakticky všechny příběhy četla už v jiných knihách.

syskas
09.02.2018 5 z 5

Krásne čítanie na dobrú noc alebo cestovanie. Milé príbehy, plné humoru, radosti, lásky k zvieratám, kraju a ľuďom.

MissiPippi
15.12.2016 5 z 5

Tyhle miniepizodky ze života zvěrolékaře jsou plné lásky ke zvířatům, lidem i přírodě. Běžné obyčejnosti, kterých si málokdy všímáme, jsou rozmanitě a krásně popsány laskavým slohem. Je to psaní, které vás pohladí na duši i v nejtěžší melancholii. Žádně sladkobolné řečičky, kterými se dá rychle otrávit, to v žádném případě nejsou. Jedná se o plynulá slůvka, který se vám pomalu, ale jistě dostávají pod kůži.

Mé druhé setkání s vyprávěním pana Herriota. A ačkoliv se nějaké epizody opakovaly, vůbec jsem neměla problém to s chutí přečíst znovu. Opět se k němu ráda vrátím a rozhodně plánuji pořízení do knihovničky. Knihy o zvěrolékaři jsou jedny z mála věcí, které na mě platí pro zahnání chmur.

Madi
04.03.2015 4 z 5

Moje první setkání s panem Herriotem a jeho veterinární praxí.
Ideální čtení pokud máte blbou náladu a nechce se vám nic dělat, protože tyhle příběhy vám zaručeně náladu zvednou a vykouzlí přiblblý úsměv na tváři.

SalomeH
02.09.2014 3 z 5

Další pokračování zvěrolékařských historek. Tentokrát byl poměr sentimentálních a veselých příběhů trochu víc ve prospěch těch sentimentálních.

zuzlajs
05.03.2014 5 z 5

Prostě James Herriot. Nikdy nezklame! Úžasné čtení pro pohlazení na duši a úsměv na rtech.

J.angel
21.03.2013 5 z 5

Před 5 roky se mi do ruky dostala tato první kniha ze série "Zvěrolékař" ...Mohu s klidem říci, že knihy z této serie patří k mým nejmilejším a nejoblibenějším, na které nedám nikdy dopustit! Číst tyhle všechny knihy byl pro mě neskutečné ohromující a vtipný zážitek, který si doufám, ještě zopakuji!