Den, kdy jsem se naučil žít

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241944/den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4.1362

Le jour où j'ai appris à vivre (2014)

Vydáno:, Rybka Publishers

Kniha Den, kdy jsem se naučil žít

barbarera
dnes

Kniha plná moudrosti.

Nel.K.

Čas od času mám náladu i na nějaké to pozitivní, fylozoficky laděné čtení a tak se stalo, že jsem si v mém oblíbeném kosmas bazaru objednala vzhledově hezky zpracovanou a dobrým hodnocením opředenou knihu. Nicméně, byl to krok vedle. Ano, kniha obsahuje i pár zajímavých mouder, ale celkově se mi nelíbil styl "lepení" těchto osudů dohromady.

To, jak to celé dopadlo s cikánkou a jejím proroctvím mi přijde přímo až nemožné a to, že si chce Jonathan odpočinout a odjede si k tetičce, která má dům v podstatě na pláži, je plná mouder a radostně mu půjčuje svůj kabriolet, na to už jsem asi taky stará. Navíc v moment, kdy se Jonathan tak kouzelně proměnil a začal si v restauraci objednávat jídlo s dotazem, zda ho mají v bio variantě, jsem se za něj skoro styděla (ne, že by mi vadilo bio, ba naopak, ale to, jak to celé hloupě, pozérsky vyznělo - zvlášť od chlapa). Autor dost dobře nevymyslel hlavní postavu, což mě fakt rušilo.

Jediný příběh, který se mi vlastně líbil, byl o pekaři Garym, kterému Jonathan změnil život - povídání o kvásku, který bez lásky nevzejde a to, jak ho potom mohl začít používat - to bylo fajn..

michaela2338

Protože už jsem od autora přečetla některé z předchozích knih, působila na mě jako jejich odvar.

managalante

Hezký, milý, nenáročný příběh o tom, že když člověk chce, tak se může posunout k tomu lepšímu, co v něm a jeho okolí je. :-)

bararich8

Příjemné čtení s několika dobrými myšlenkami a celkem chytlavým příběhem. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky (a do knihovničky), ráda ji budu půjčovat věčně nespokojeným lidem okolo. :)

jana1306

Dobre napsane, nic narocneho, spis na odreagovani. Ale kniha byla optimisticka a chte nechte si clovek pripomel pravy smysl zivota.:)

bara8636

Od knihy jsem očekávala o dost více. Přesně jak už tu někdo zmiňoval - "reklama zafungovala". Neříkám, že to bylo špatné čtení. Nic moc mi to ale nedalo. Obyčejný, jednoduchý příběh. Prostě a jednoduše - čekala jsem víc.

simonit

Knížka je oddychová. Milé, rychlé počtení...místy i velmi povzbudivé a nejednou jsem se zamyslela nad smyslem života...:)

Fuchs46
31.12.2018

Příjemná oddechovka.

invocation11
26.11.2018

Knihu jsem dostala darem s tím, že mi třeba pomůže změnit názor na mnoho věcí. No... formálně samozřejmě velmi jednoduché – při čtení jsem pomyslela na hodně zjednodušeného Coelha, bez všech těch filozoficko-náboženských řečí okolo.

Hlavní hrdina mi s prominutím přišel jako ovce, která jen přebírá cizí názory a stanoviska, sotva mu je někdo ozřejmí (ať už jde o kolegu z práce, indiána, bojujícího proti kácení pralesů nebo vychytralou tetičku). Z minuty na minutu je rázem „osvícený“ a změní svůj dosavadní životní styl i náhled na svět... Navíc věci, které ho občas totálně vyvedly z konceptu, mi někdy přišly směšné. Trochu mi to připomínalo Američany a otázku: „Kde se berou hranolky?“ „No přeci v supermarketu!“ A pak vysvětlení, odkud že se skutečně berou a jak se k nám dostanou na talíř, po čemž následuje „neskutečné božské prozření“... Nápad s dobrými skutky fajn, ano, ale z vlastní zkušenosti vím, že dlouhodobě to opravdu nefunguje – kdysi jsem zkoušela něco podobného.

Kniha má být původně o osobním rozvoji a pozitivním náhledu na svět, ale beru-li v potaz obsah, je paradoxně odrazem toho, jak jednoduše lze s lidmi manipulovat, ať už pozitivně nebo negativně, ale MANIPULOVAT (Michael×Jonathan×přítelkyně, tetička×Jonathan, Jonathan×Gary, trenér×tenista, bloger×Jonathan, Jonathan+přítelkyně×Michael, v neposlední řadě i autor×čtenář atd.)

Co mě zaujalo, byly některé filozoficko-historicko-biologické informace, které tetička Margie vyprávěla. Ty byly vskutku zajímavé a klidně bych se o nich ráda dozvěděla více. A další plus – obálka, ta je vcelku povedená. Jinak prostě taková pohádka pro dospělé, kdy se všechno zlé zas v dobré obrátí. Nevím, možná jsou další knihy autora lepší, ale tato mě bohužel příliš nezaujala...

HannyC
20.11.2018

... krátký ... zajímavý ... uvěřitelný příběh jednoho léta ... míra poučení hluboko pod ostatními knihami autora ... knížka psaná jakoby z nutnosti udržet se na "úspěšné" vlně předchozích dvou knih ...

Arwen777
07.11.2018

Špatné to není, ale pro mě také nic světoborného. Lehký, nekomplikovaný příběh, dobře se čte. Ale že by mi to změnilo náhled na svět? Nic nového jsem neobjevila, asi už jsem podobných knih četla víc. I když je pravda, že nikdy neuškodí trochu se zastavit a podívat se na svůj život z jiné perspektivy. Pokud jste nic motivačního ještě nečetli, jako prvotina to bude dobré.

freejazz
19.10.2018

jednoduchý príbeh, aby vynikla téma, nekomplikované vety, aby človeku zostalo viac priestoru na otázky. motivačné knihy ma neberú, ale to, ako autor prinúti čitateľa zastaviť sa a nájsť iný pohľad na svoj život je výborné.
ak hľadáte návod na použitie života, ani nezačínajte, toto nie je žiadna instantná polievka.
ak vás baví vnímať svet a hľadať a objavovať, potom ste v tejto knihe správne.

tezka_vazka
04.09.2018

Knihu jsem si přečetla na základě dobrých recenzí, nicméně mě osobně kniha vůbec neoslovila. Příběh mi připadal strašně jednoduchý a spíše jsem se nad ním pousmála než že bych si z něj vzala ponaučení.

crazyslunicko
03.09.2018

Od knihy jsem očekávala, že to bude taková ta motivační a emoční kniha a taky se z ní vyklubala. Není to typický románek, kde se zlý člověk změní v hodného. Ani se tam neobjeví milostné scény, láska, svádění. Ale jednomu člověku, který se rozvádí kvůli jednomu omylu se změní život po setkání s cikánkou, která mu předpoví smrt. Najednou začne panikařit, ale naštěstí si zajede k tetičce na venkov odpočívat a přemýšlet o svém životě. Po nějakém časem lelkování začne chodit do přírody a užívá si svobodný život bez signálu, mobilu, stresu. Vrátí se zpátky do práce a přehodnotí totálně svůj život. Začne lidem kolem sebe rozdávat sám od sebe radost. Změní pojistné smlouvy svým klientům a ušetří jim spoustu peněz, což se ale samozřejmě nelíbí jeho společníkům. Koupí zamračené osamělé ženě kávu a vykouzlí ji úsměv na tváři. Koupí kytici 7. vystupujícímu z tramvaje. A pomůže věčně naštvanému sousedovi s prodejem muffinů. Přejde na bio stravu a přestane jíst hovězí a maso z mláďat. Někdy se jeho experiment úplně nepovede, ale ve většině případů ano. Začne si uvědomovat, že celý život neustále pracoval a neměl čas na rodinu. Chtěl by to napravit, ale jeho žena je na něj pořád naštvaná. Na konci zjistí, že není vše tak jak se zdálo, ale hlavu si s tím neláme. Vrátí se mu jeho štěstí, které ve svém životě tolik postrádal.

Moc krásná, sladká knížka. Trochu mi to připomíná ten film o chlapci, který udělal experiment s pošli to dál, kdy pomohl nějakému člověku a ten zase musel pomoct dalšímu člověku.

Kéž by nám holkám občas někdo koupil kytici jen tak nebo kávu. :)

zazilla
26.08.2018

Krásná knížka! Možná se mi moudra zdály už trochu otrepane, ale spojení všech příběhů se mi moc líbilo

Elena777
25.08.2018

Splnila mé očekávání, možná i předčila. Je to překrásná kniha, která nenuceně nechá člověka přemýšlet o životě, nejspíš vám nezmění život, ale je to hezká oddechovka.

Legr0
14.08.2018

To si musíte přečíst. Krásně vylíčené životní pravdy.

Kokso
09.08.2018

Kniha je psaná poměrně jednoduše, nicméně lehce a čtivě. Celkové poselství a myšlenky podává nevtíravě. Účel - tedy přinutit k zamyšlení - u mě splnila.

Monique07
30.07.2018

Tři hvězdy především za poselství, které mi není neznámé, nicméně kniha sama o sobě byla spíše slabší. Svou jednoduchostí mi to připadalo jako psané pro žáky druhého stupně základní školy. Přínosná pro tuto věkovou kategorii nebo pro lidi, co teprve začínají poodhalovat oponu svého vlastního já.

Jitulevrtule
26.07.2018

Zklamání. Hezký příběh, dobře se četla, ale nic převratného, ani myšlenky. Asi jsem v tomhle žánru četla lepší knihy. Aneb jak funguje reklama...

26.07.2018

" V harmonii s druhými, v míru se sebou samým." Je úžasné, jak jednoduše ovlivnit okolí, stačí změnit své vlastní myšlení.

dark.ma93
25.07.2018

Tak kniha byla přečtená za jediný den, líbila se mi. Dobrá oddechovka a hodně motivační :) Určitě z těch rozhovorů se dalo hodně si odnést, ale trochu mi nesedl ten kýčově přeslazený konec, to už bylo fakt moc. Nemám ráda fakt do očí bijící happyendy. Brala bych, kdyby se hrdina dal sám od sebe dohromady s tím, že věštba se kartářce nevyplnila a on se naučil žít a vlastně se znovu narodil díky té věštbě nebo kdyby žil s tím, že se ta věštba může vyplnit někdy a naučil se vážit si zbytku života, ale že to bylo jen dílo vypečené tetičky to bylo už moc :D Stejně jako to, jak byl známý a objevil revoluční myšlenky, pomohl změnit život ostatním a tak. A jak pak ta cikánka jde to stejné věštit i jeho falešnému kamarádovi, to už no comment...

Ivanule
23.07.2018

Trochu jiná kniha o smuslu života a myšlení,ale krásně a lehce se četla a příběh v ní je velice poučný,jsou zde ukazovány typy lidí,jejich chování a poté vliv toho na život,určitě stála za přečtení a neskončím jen u téhle

vikimi
13.07.2018

Knížka se mi moc líbila, a hlavně se mi do rukou dostala v čase, kdy jsem si ji potřebovala přečíst nejvíce. Už chápu podobenství s Veronika se rozhodla zemřít, ale mám z ní pocit, že se tyto 2 knížky nemůžu - aspoň v mých očích - řadit do stejné poličky.
Takhle knížka je hezká, pohladí po duši a uklidní takové to toužení po něčem, co vlastně nevíme, co je. Možná se ke knížce ještě někdy vrátím, ale rozhodně to není taková srdcovka jako Veronika.

Vyomi
12.07.2018

Nutil jsem se a nutil, ale nedočetl. U 140 stránky jsem s tím "praštil". Autor chtěl v dobré víře donutit čtenáře přemýšlet, ale literární styl je naprostý lowcost. Mám raději náročnější knihy. Příběh je naivní, primitivní, prostě americký.

surikata246
04.07.2018

Zvláštní knížka nutí čtenáře přemýšlet ve více rovinách o životě.Což může být někdy obtížné.

ediprdi
27.06.2018

Jsem opravdu zklamaná. Nerozumím tomu, jak knížka Veronika se rozhodla zemřít muže být uváděna jako tomuto dílu ,,podobná." Absolutně se nedají srovnávat. Jen na základě této informace jsem po této knize od Gounelleho sáhla. Musela jsem se poměrně nutit, abych ji dočetla, protože jsem cítila jakousi zodpovědnost za to, že jsem knihu dostala jako dárek, který jsem si sama vybrala. Poměrně zajímavé čtení přišlo až na samotném konci. Ve většině případů mi dokonce přišlo, jakoby by knížka byla psaná děckem. Knížku jsem dočetla nedávno a už si téměř ani nevzpomínám na děj a jména postav, což je asi špatně:-) Co však musím vypíchnout jsou moudra tetičky hlavního hrdiny, což vás možná nutí se trochu (ale opravdu jen trochu) zamyslet, ale z většiny případů to působí spíš až naivně a neuvěřitelně, jak moudrá to žena tetička je. Ač nerada, musím hodnotit spíše negativně. Oceňuji vnější vzhled knihy, co se však vnitřku týče, vadil mi dokonce i použitý font v knize :-D

rajen
11.06.2018

No, teda nic peckoidního. Spíš mi to přišlo lehce hloupé a naivní, takový pokus o nějakou super věc, který se nepodařil. Jako přečetla jsem ji, zajímalo mě, jak to dopadne, ale zůstal ve mě takový ten pocit "neurazí, nenadchne", "dnes přečteno, zítra zapomenuto" a rozhodně jsem po dočtení neměla chuť měnit sebe, svět a vesmír v duchu této knihy.

hany77
04.06.2018

Od jedné známé hudební osobnosti jsem četla, že mu tato kniha změnila život...jelikož se mi velmi líbí texty jeho písní, ze zvědavosti jsem se vrhla do četby této knihy. Mě život tedy nezměnila...děj mi připadal velmi rozvláčný, opravdu sem tam okořeněný nějakou myšlenkou, ale četla jsem lepší...Myšlenka knihy však není špatná: člověku otevře oči někdy opravdu až samá hranice života a blízkost smrti...a proto užívejme si každý den života, jako by byl náš poslední!