Den, kdy jsem se naučil žít

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/big_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4.1592

Vydáno: , Rybka Publishers

Le jour où j'ai appris à vivre, 2014

Kniha Den, kdy jsem se naučil žít

genie
27. listopadu

Pěkná knížka plná hlubokých myšlenek, které mi jsou v principu blízké. Ovšem intenzita a způsob podání skrze rozhovory s tetičkou Margie mi nevyhovovaly ... Každopádně Jonathan mi byl sympatický a celkem jsem mu fandila. Dobrá mi přišla i Austinova dějová linka.

Blazule
08. listopadu

V podstatě jednoduchý příběh k zamyšlení, aneb jak se zastavit a některé věci si uvědomit, ačkoliv jindy jsou jasné.

Ayen

Tak já vám nevím. Kniha Muž, který chtěl být šťastný mě dostala na kolena. Je to jedna z knížek, jenž si zaslouží čestné místo v mé knihovně. Ale tato ... nejspíš to bylo očekávání, se kterým jsem začala číst. Námět se mi moc líbil, ale ve chvíli, kdy se Johnatan dozvěděl věštbu, nedostavilo se žádné rozuzlení. A potom jako by se během příběhu zapomnělo na to, že se nad ním vznáší blízká smrt. I přesto Gounelle nezklamal a v díle se opět objevují myšlenky, které vám zamávají životem.

Amazonka72

Tohle je kniha, kterou je nejlepší "zhltnout" na jeden zátah, třeba během deštivého víkendu. Plná zajímavých myšlenek, které se nám často honí hlavou...
Oceňuji, že jsou tyto myšlenky zasazeny do celkem zajímavého příběhu. Díky tomu nevyznívají tak pateticky. Nemám ráda knihy a návody typu: "jak být šťastný, úspěšný, aktraktivní... atd". Mnohdy jde o klišé, která moc hezky vypadají napsaná na papíře, ale o to hůře se aplikují do skutečného života. A ono to většinou tak jednoduché není. Proto je dobře, že autor svoji úvahu o tom, co je v životě opravdu důležité, zasadil do příbehu Johnatana, který si myslí, že má před sebou posledních pár měsíců života. A najednou si začíná uvědomovat, nebo spíše začíná intenzivněji vnímat, svět a dění kolem sebe.
V knize se objevuje spousta "pravd", které si uvědomujeme, ale někdy se jim podvědomě bráníme. Protože nás nutí měnit své životy. Spousta z nás již také přišla na to, že peníze, majetek a ani vysoké postavení není zárukou spokojeného a šťastného života. Že štěstí, nebo životní vyrovnanost, je důsledkem úplně jiných věcí.
Kniha mě donutila se nad některými věcmi opět zamyslet, podívat se na ně z více stran. Ale... konec mi přišel poněkud uhlazený, jako z červené knihovny. Zkrátka moc prvnoplánovaný, aby vše dobře skončilo. Jsem z toho trochu v rozpacích, mám pocit, že to celou knihu poněkud znehodnotilo.
V životě se postupně vyrovnáváme s osudem, bojujeme sami se sebou a nakonec zvítězíme. A to i přesto, že všechny věci kolem nás nemusí skončit vždy šťastně.
Za mě 3,5 hvězdy, za čtivý jazyk a opravdu velmi pěkně formulované myšlenky, ke kterým se chci i v budoucnu vracet, dávám nakonec 4*.

Tebby

Tak já nevím. Muž, který chtěl být šťastný je jedna z mých oblíbených knih. Bohužel u této se prostě nemohu rozhodnout. Čtivé to bylo, to nepopírám, ale prostě mi tam pořád něco nesedělo. Takže nechávám hodnocení 50/50. 3*

misa.novakova

Nádherná knížka, kterou bych mohla číst znovu a znovu. Příběh muže, který potřeboval v životě změnu a úplně změnil svůj pohled na svět.

Kristulda

Krásná kniha se spoustou zajímavých myšlenek.

PetraBery

Kniha k zamyšlení nad životem, co je vlastně opravdu důležité. Jonatan po předpovědi své budoucnosti od mladé cikánky přehodnocuje svůj život a snaží se jinak a lépe... A hlavně chce být šťastný. Zajímavé čtení se spoustou moudrých myšlenek.