Den, kdy jsem se naučil žít přehled

Den, kdy jsem se naučil žít
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/bmid_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4 740 740

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rybka Publishers
Originální název:

Le jour où j'ai appris à vivre , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Den, kdy jsem se naučil žít. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (203)

LucyBrand
28.04.2024 5 z 5

Kniha je velmi vážně čtivá, přečetla jsem za dva dny, je to takové víkendové čtení. Moc mě kniha upoutala svými myšlenkami a mělo to i příběh. Rozhodně doporučuji všem.

vodovodnice
26.01.2024 2 z 5

Knížku jsem si sehnala, na základě recenzí, domnívala jsem se, že to bude zajímavý příběh s hlubší myšlenkou, ale nečekala jsem a dost mě to překvapilo, že to bude z 50% příručka o seberozvoji a 50% příběh samotný, velmi jednoduchý.
Prvních 60 stran byl pro mne boj, protože mě hrozně rozčilovalo, že se příběh nějak rozvíjel a pak kapitola z "příručky pro seberozvoj" ... mě to hrozně ten průběh příběhu narušovalo.
Když si čtu román, tak bych ráda aby to román byl a ne kříženec "encyklopedie citátů" a část románu.

Příběh samotný mi také přišel hodně slabý nebo třeba vedlejší postava voyeura Ryana, u kterého jeho "linka příběhu" tak nějak vyšumí...
Já jsem si přečetla už pár sebe rozvojových knížek, tak možná proto mi toto dílko nepřijde nijak úchvatné.


4xbabča
18.01.2024 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, která určitě vede k zamyšlení, jak v dnešní uspěchané době většina lidí myslí jen na sebe. Čas je zastavit se, myslet pozitivně a udělat občas radost i ostatním a najít si své štěstí v životě. Určitě doporučuji k přečtení.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Den, kdy jsem se naučil žít v seznamech

v Právě čtených24x
v Přečtených1 220x
ve Čtenářské výzvě168x
v Doporučených90x
v Knihotéce283x
v Chystám se číst653x
v Chci si koupit169x
v dalších seznamech6x