Psí cesta

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174987/psi-cesta-174987.jpg 4.6515

Psí poslání / Psie poslanie 2.

Literatura světová, Romány, Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Journey, 2011

Kniha Psí cesta

Klarkare

Kniha rovnako dobrá ako predošlá. Špeciálne koniec ma veľmi potešil.

18LenkA12

Opětovně silný dojemný příběh. Krásně navazuje na první díl. Napínavost a stupňovitost příběhu roste přirozeně. Konec opět se neobešel bez slz. Dějová linka se zacyklila a vše skončilo tak jak mělo a jak si hlavní hrdina přál.

netopýrek

Možná ze mě mluví sentimentalita pejskaře, ale jednou za čas je tenhle typ knihy moje guilty pleasure.

Psí cesta je o životě, lidech, pocitech ale skrývá se tam mnohem víc, alespoň pro mě. Každý Baileyho život, ať už se jmenoval Molly, Max nebo Toby byl něčím výjimečný, něčím jiný a přesto v mnohém stejný, známý a příjemný... A nakonec jsem se neudržela a mnohokrát jsem na písmenka na stránce neviděla přes slzy.

Zamilovala jsem si jeho občasnou nechápavost, přeci jen zažil tolik životů a spousta věcí mu stále unikala, ale bylo to svým způsobem milé, roztomilé a většinou to pozvedlo mou náladu a vykouzlilo šťastný úsměv na tváři. Připomnělo mi to proč tolik milujeme své chlupaté strážné anděli.

Pralev

Tak trochu dojení značky. Na rozdíl od Psího poslání mi tohle už přišlo jen o těch pejscích a ne tolik o lidských osudech z pohledu psa. Zatímco Psí poslání ve skutečnosti nebylo tak úplně o psovi a o reinkarnaci, ale o mezilidských vztazích (možná v knihách hledám něco, co tam ani není? :-D), tady už to na mě působilo jako příběh cílený čistě na pejskaře. Protože taky jsem a ta kniha je hrozně milá a dobře se čte, dávám vysoké hodnocení, ale do prvního dílu tomu z mého pohledu hodně chybělo.

KajaPet02

Tato kniha mě naprosto uchvátila (stejně jako předchozí díl). To, jak se bezelstná psí povaha Buddyho/Molly/Maxe/Tobyho prolíná s vážností situací, které se dějí lidem kolem něho a jejich spletitými osudy, je opravdu neuvěřitelné, není vůbec těžké uvěřit, že příběh skutečně vypráví pes, který jde cestou mezi jednotlivými životy. Bylo zajímavé sledovat, jak se učí a často i vtipné, když něco pochopil po svém a mnohdy úplně špatně, ale kdo by mu to měl za zlé, je to přece pes. Jelikož sama sdílím život (a postel) se psem, bylo pro mne čtení opravdu silný zážitek, to jak citlivě a dojemně je kniha napsaná, se nedá slovy popsat.

Holly.W

Miluji pejsky a doma taky jednoho mám. Kniha nádherná. Dojemný, silný příběh, ještě silnější než Psí poslání. I slzička ukápla. Rozhodně se mrknu i na film. A rozhodně si koupím i Psí slib.

malýčtenář

Opět velmi působivý a dojemný příběh o reinkarnaci psího života. Autor opět nezklamal a velmi citlivě nám přibližuje lásku a oddanost našich nejlepších kamarádů. S úsměvem, ale i slzičkou v oku jsem sledovala příběh a musím jen vřele doporučit. Asi kdo nemá psa,nepochopí.

janasim

Opět jsem dojatá, opět přemýšlím nad tím starouškem, kterého mám u rodičů a který mě doprovázel v době mého dospívání. Příběh je velmi čtivý, plný zajímavých myšlenek, lásky, smutku, bolesti, odvahy, přátelství a věrnosti. Tato kniha by měla být čtena.

Alchymista
Alchymista