Mrtví na vinici

Mrtví na vinici https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165173/bmid_mrtvi-na-vinici-CwJ-165173.jpg 3 19 9

Příběh odehrávající se na konci 16. století je situován do vsi Michle nedaleko pražských hradeb a Vyšehradu. Před sto lety ji odkázal bohatý pražský měšťan Univerzitě Karlově. Poplužní dvůr, mlýn, zahrady a především vinice tvoří pro univerzitu důležité ekonomické zázemí tím spíše, že se nachází blízko Prahy. Studenti Karlovy univerzity mají povinnost na vinicích pracovat, buď aby si přivydělali na studium, anebo i z trestu za nepřístojné chování. Dva z nich - Prokop a Hanuš - se spolu se šenkýřkou Adlétou rozhodnou vypátrat, jak a hlavně proč zemřel hlídač na vinici. Situaci jim komplikuje potok, který se vylévá ze svého koryta a způsobí rozsáhlou povodeň. Případ se ukáže být složitější, než se na počátku zdálo, zvláště když mrtvých začne přibývat.... celý text

katerina3502
31.03.2023 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, super detektivka se zajímavou zápletkou, netradičním prostředím starých pražských vinic a strhujícím závěrem.

jarin58
22.12.2018 3 z 5

Nenáročné počtení.

evickakyticka
22.06.2017 3 z 5

Abych řekla pravdu, nic moc teda. Bylo to takové bez břinku. Chvílemi jsem se i nudila a myšlenky odplouvaly někam jinam. Ale jako odpočinková kniha od které toho moc nečekáte, by to šlo. Za měsíc si ani nevzpomenu o čem byla...

Selinute
08.07.2016 3 z 5

Pohodová letní oddechovka pro nenáročné čtenáře.

Ranuncul
25.08.2015 2 z 5

Bohužel podařilo se mi odhalit zápletku dost na začátku knihy,tak to nebylo vůbec napínavé.

irousek9
12.02.2015 5 z 5

Kniha se bezvadne cte,pohodova historicka detektivka,ve ktere nejsou hlucha mista.Jsem velky fanda pana Vondrusky,miluju jeho historicke detektivky,takze mohu srovnavat a myslim,ze tato se pani spisovatelce moc povedla a klidne,at pise v tomto duchu dal.Rada bych si od ni jeste nejakou dalsi precetla.

vincek1
20.12.2014 3 z 5

Kniha o které nevím co si myslet. Je to historická kniha, nebo historická detektivka? Je to podle mého historický příběh, který se snaží tvářit jako detektivka. Po přečtení mám pocit, že to není úplně ono a rozhodně bych knihu nepřirovnával k příběhům jiných českých autorů. Jejich knihy jsou, jak se píše, úplně jinde.

Roggy Blackie
18.10.2014 4 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, protože jsem vždycky četla převážně fantasy, ale pak mě to docela chytlo a ten konec mě tak rozházel, že jsem na to dobrých pár dní ještě myslela. Opravdu pěkná kniha :)

paloma
08.04.2014 4 z 5

Knížka není špatná, příjemně se čte, ale v podstatě nijak nevybočuje z řady. Přesto potěší čtenáře historických detektivek, hlavně čtenáře Vlastimila Vondrušky.