Kantynka Kantynka komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

to bylo tak nádherné a pohodové čtení. je to opravdu krásný příběh, který vás chytne za srdce. objevují se zde i vážnější témata a i když je kniha primárně pro děti, bude se stoprocentně líbit i dospělým čtenářům.

04.01.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

i když je tohle 3. díl ze série, pro mě to byla první kniha od autorky (ano, mohla jsem začít od prvního, ale to už je teď jedno :D).
styl, jakým autorka píše se mi zalíbil hnedka od začátku. kniha byla hnedka čtivá, napínavá a ani v jednu chvíli jsem se nenudila. konec mě opravdu hodně překvapil a byla jsem nadšená, jak se nakonec celý příběh vyvinul.
těším se, až si od autorky přečtu další její knihy, rozhodně to bude v blízké době, protože tohla byla skvělá!

13.11.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

tahle knížka byla bomba! napínavá od začátku až do konce, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

30.01.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Odbočka v lesích je skvěle napsaná hororová kniha. Jen ji nečtěte večer nebo v noci.
Knížka je o partě přátel, kteří se vydají na společný výlet na chatu do Beskyd. S čím ale nepočítají je les, ve kterém skončí, zabloudí a jak to s nimi dopadne si už musíte přečíst sami.
Některé postavy jsou více sympatické a některé méně, ale to do děje skvěle sedí. Knížka je hodně čtivá a nebudete ji moct odložit, dokud to nedočtete. Konec mě hodně překvapil. Co bylo na knížce totálně boží byla ta atmosféra, která byla v knize popsána a do které se čtenář okamžitě vžije a prožívá tak všechno s hlavními postavami.
Knížku moc doporučuji!

23.03.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

na novou knihu téhle autorky jsem se moc těšila.
četla jsem všechny knížky od autorky a tuhle bych zařadila mezi ty nejlepší od ní.
jak už jsme od autorky zvyklí, sledujeme příběh jednoho ústředního páru a dalších osob, které jsou s nimi nějakým způsobem propojeni a ani v této knize to nebylo jinak.
knížka byla napínavá od začátku až do konce, hodně čtivá a nešlo ji vůbec odložit, přečetla jsem ji asi za dva dny (až je mi líto, že jsem ji přečetla tak rychle).
jediný ALE a menší zklamání pro mě byl konec knihy. přišlo mi to ukončené tak strašně nereálně a až trochu přetažené za vlasy, jak kdyby autorka nevěděla pořádně jak to ukončit, tak narychlo něco vymyslela a ani my pořádně nevíme, jak to vlastně dopadlo.
jinak byla knížka skvělá a dostala jsem od ní přesně to, co jsem čekala a na co jsem se těšila, takže určitě doporučuji si přečíst.

17.05.2021 5 z 5

za mě tohle určitě ne! knihu jsem ani nedočetla. vůbec mi nesedl styl psaní autorky, její rádoby humor a sprostá slova mi v textu vadila hodně. čekala jsem od knížky teda něco úplně jiného.

25.10.2020 1 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

tohle byla bomba!
neobvyklý žánr autorky se mi moc líbil a moc se jí to povedlo, i když tohle normálně nepíše. knížka byla čtivá od začátku až do konce a měla jsem ji přečtenou sakra rychle, protože touha vědět, jak to skončí byla hodně silná :D.

19.06.2020 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Na tuto nejnovější knížky autorky jsem se moc těšila. Opět tu máme rodinné drama jak je v knížkách od autorky zvykem. Tentokrát dojde k vraždě velmi bohatých rodičů a hlavními podezřelými jsou jejich tři děti. Námět byl velmi zajímavý, moc se mi líbily jednotlivé postavy, i když ani jeden mi nebyl extra sympatický. Jako vždy je každý nějakým způsobem podezřelý.
Bohužel se mi tahle kniha líbila méně než autorčiny předchozí. Přišlo mi, že se to uprostřed knihy tak nějak táhlo a stále se opakovalo to stejné. Konec se mi líbil, nakonec bylo vše vysvětleno a odhaleno a vraha jsem neodhadla, takže jsem byla překvapena. Trochu mi tady chybělo nějaké to větší napětí a zvraty.
Knížka se mi ale i přes to líbila, ale byl to takový průměr a určitě jsou i lepší od autorky!

20.06.2022 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tahle knížka se mi neskutečně líbila. Sledujeme vyšetřování brutálně zavražděné mladé dívky, kterého se ujímá vyšetřovatelka Laura a její kolega Adam. Oba dva vyšetřovatelé mi byli moc sympatičtí, líbilo se mi Lauřino zapálení pro nalezení pachatele a vyřešení případu. Knížka se moc dobře četla, neustále se něco dělo a autorka napětím opravdu nešetřila. I když jsem vraha odhalila už tak v půlce, tak mě konec vůbec nezklamal a až do konce knihy jsem byla napnutá, jak se to teda vysvětlí. Moc se těším na další autorky knihu a jsem si jistá, že bude skvělá jako Stvůra. Takže za mě moc doporučuji, je to velmi povedená detektivka od české autorky!

28.04.2022 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Od této knížky jsem popravdě nečekala nic moc, ale velmi mile mě překvapila! I když je to útlá knížka o něco málo přes 100 stránek, tak toho v sobě měla tolik.
Příběh Heleny, která se po 12 letech vrací z vězení a snaží se začít znovu, ale není to vůbec jednoduché.
Moc se mi líbila závažnost tématu a to, jak čtivě autorka píše, od knihy se nedalo odtrhnout.
Moc doporučuju!

28.10.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna je knížka, která byla všude hodně vidět a já si myslím, že určitě právem, protože se zařadila mezi nejlepší knížky tohoto roku, které jsem zatím četla. Přečetla jsem ji přesně za dva dny a nemohla se od čtení vůbec odtrhnout.
Sledujeme život nory, která se rozhodne umřít a ocitne se tak v půlnoční knihovně, kde na ni čeká spoustu knih s jejími životy či kniha s výčitkami. Má tak možnost nahlédnout do každé z nich a prožít různé životy a vybrat si ten, který by chtěla opravdu žít. Knížka měla hodně zajímavý námět a myšlenku, nemohla jsem se od ní odtrhnout a zajímalo mě, jak to s norou nakonec dopadne.
I když hlavní hrdinka není kdo ví jak sympatická, vůbec to knížce neubírá na kvalitě. Knížka má v sobě spoustu krásných citátů a filozofických myšlenek, kdy se i my zamyslíme nad tím, jak vlastně žijeme náš život a čeho je potřeba si skutečně vážit.
Doporučuji všema deseti!!

26.02.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

wau, tak tohle bylo skvělý! nepředvídatelný, skvěle se to četlo, děj ubíhal rychle a celkově jsem z knihy nadšená.
moc se mi vyšetřování smrti tchyně, postupné odkrývání rodinných tajemství a kapitoly ze současnosti i z minulosti.
tahle kniha podle mě nemá chybu a určitě si ji přečtěte!

04.09.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

tahle knížka byla smutná, ale zároveň skvělá. kniha je psaná z pohledu Štěpána a jeho maminky. sledujeme život Štěpána, jeho dospívání, první lásky, spoustu starostí a život jeho rodiny. ze začátku mi z ní bylo strašně úzko a smutno, autorka dokázala skvěle popsat emoce postav a atmosféru dané situace. postupem času jsem se úplně ponořila do příběhu a žila ho s hlavními postavami a nemohla se od knihy odtrhnout. byla čtivá, skvěle napsaná a určitě ji moc doporučuji. nebylo to lehké čtení, ale jinak byla super.
určitě se chystám na autorky další knihy.
četli jste knihu Soběstačný? líbila se?

13.03.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

tak tahle kniha byla skvělá. kniha je psána formou rozhovorů se sedmi severokorejskými uprchlíky. každý byl jiný, ale jedno měly společné a to hrůzy, které si dotazovaní museli prožít. kniha nám ukazuje, jak hrozná situace v KLDR byla a stále je. ani já jsem doteď neměla ponětí o tom, jaké strašné věci se v zemi dějí a při čtení mi bylo kolikrát dost úzko. knížka ve mně hodně zanechala, četla se rychle a hlavně byla nesmírně zajímavá. hodnotím ji jako jednou z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla a moc moc doporučuji dále.

21.02.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Kniha se mi moc líbila. Byla smutná a depresivní, některé povídky méně, některé více. Autorka nádherně dokázala popsat emoce a pocity postav. Moc povedená kniha.

15.01.2021 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Opět skvěle napsaná kniha. Příběh byl zajímavý, vtipný a romantická linka mě moc bavila. Postavy byly skvělé, vtipné a sympatické. Za mě je tenhle čtvrtý díl druhý nejlepší po Banánu. Bylo to milé a oddechové čtení, které vás zároveň pobaví.

16.01.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

musím říct, že mě knížka docela zklamala po těch všech super recenzích, co jsem četla. hodně se mi líbilo lékařské prostředí, které bylo moc hezky popsáno a celkově mě v tomhle směru kniha moc bavila. co ovšem bylo horší byl hlavní hrdina. Hynek mi moc sympatický nebyl a celá kniha mi přišla víceméně o tom, jak má zkažený život a jaké má všechny problémy. ale co si budeme ani další postavy mi nebyly zrovna sympatické. manželka Markéta byla věčně protivná a syn na facku, jediná dcera Anička byla snesitelná.
kniha byla docela čtivá, ale žádné velké zvraty se nekonaly, i když pár překvapivých momentů by se našlo. docela mě mrzelo, že kniha skončila tak, že vlastně čtenář neví, jak to všechno nakonec s Hynkem a jeho rodinou dopadlo.
určitě se mi od autorky líbila více kniha Vrány. každopádně kniha z mužského pohledu byla příjemnou změnou a myslím si, že se autorce moc hezky povedlo přiblížit mužské myšlenkové pochody :D.

24.05.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

jednoznačně nejlepší kniha od autorky! moc doporučuji!!

27.05.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

včera jsem dočetla tuto knížku. musím říct, že na ni musím myslet ještě teď. knížka byla hrozně krásně napsaná, byla ale hlavně drsná a pravdivá. to, co se dělo v té době si nikdo z nás nedokáže představit. z knihy mi bylo někdy hodně smutno a úzko. sama jsem před navštívila koncentrační tábor Osvětim a když to člověk vidí na vlastní oči a potom čte o tom, co tam lidé museli zažívat, je to hrozné a o to horší, že tohle dokáže člověk udělat člověku. knížku určitě doporučuji, moc se mi líbilo, že byla doplněna fotografiemi.
jsem ráda, že autorka a hlavní hrdinka této knihy, se stihla se svým příběhem podělit. protože jak jsem si po dočtení hledala, hlavní hrdinka zemřela roku 2017 a roku 2016 byla kniha vydaná na Slovensku. na tuhle dobu by se nemělo zapomínat a i když bylo pro hlavní hrdinku těžké svůj příběh vyprávět, zůstala po ní památka, kterou si můžete připomenout, co lidé zažili a jaká doba se snad už nebude opakovat.

05.05.2020 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Na tuto knížku jsem se moc těšila a četla na ni jen samé pozitivní recenze. Musím ale bohužel říct, že jsem od ní asi čekala moc nebo ji četla ve špatném rozpoložení a mě naopak docela zklamala a nedostala jsem od ní to, co jsem očekávala.
Hodně se mi líbil nápad se ztracením malé holčičky v davu při Dni díkůvzdání, kdy potom sledujeme vyšetřování, co se vlastně s malou Kierou stalo. Bohužel se ale děj v knize více soustředí na život mladé studentky žurnalistiky a později úspěšné novinářky Miren. Děj do sebe nakonec hezky zapadnul, líbilo se mi, jak se vyšešila záhada s Kierou a konec byl velmi překvapivý, i když docela uspěchaný. Kniha se dobře četla, má krátké kapitoly, takže čtení rychle ubíhalo, jen jsem se chvíli nemohla zorientovat v neustálém skákání v čase. Mrzí mě, že v knize nebyl víc rozebrát život Kieřiných rodičů a chybělo mi tam nějaké větší napětí a zvraty, na to, že kniha je označovaná jako thriller, mi to moc jako thriller nepřišlo. Proto hodnotím jako takový slabší průměr.

27.04.2022 3 z 5