Kaja1 Online Kaja1 komentáře u knih

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Dočetla jsem a je mi z toho strašně smutno. Od začátku knihy jsem si říkala, že je něco špatně, měla jsem nutkání přečíst konec. Ivy je pro mne zrůda, která vychovala zrůdu. Je to jen knížka, ale děje se to, možná i v našem okolí. Chce to opravdu velkou sílu a statečnost vymanit se z takového vztahu. A mnohé nemají kolem sebe rodinu, která je miluje.

11.05.2021 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Takový příjemný návrat do dětství. Přátelství člověka a zvířete, krása. Posloucháno jako audiokniha.

09.05.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tolik radosti a nevinnosti v dětství, tolik očekávání a zrání v dospívání a tolik zmaru a beznaděje v dospělosti. Skvělá kniha, druhá od této autorky a věřím, že ne poslední.

09.05.2021 5 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Tak nějak je mi líto, že je konec. Je to kniha o obyčejných starostech obyčejných lidí. Pěkně popsaná atmosféra kavárenského života, máte chuť posadit se a vychutnat si kávu s dortikem. Úplně tu vůni kávy cítím. Autorka vás svým psaním vtáhne do děje.

07.05.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Je to romantika zasazená do krásné islandské krajiny. Je úžasné, že můžeme cestovat a pracovat kdekoli na světě.

04.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nemohu si pomoct, ale nešlo mi nějak uvěřit, že by se tohle mělo stát, ani to nechci. Je to dobře napsáno, paní Mornštajnová psát umí, ale již nikdy se k této knize nevrátím. Nechci si představovat, co by bylo kdyby....je dobře, že to je tak jak je.

02.05.2021 4 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Klobouk dolů, obdivuju silnou vůli, překonávat jak životní, tak i překážky na jeho putování. I když nutno dodat, že za většinu může děkovat jen sám sobě, jak i on v knize několikrát podotkl :)) Miluji cestování, a Honza mi přiblížil místa, na která se já už nepodivam, a za to mu patří dík, a dík i za jeho dobré ️srdce...

01.05.2021 5 z 5

V lesku koruny V lesku koruny Kamil Rodan

Kniha uzavřela trilogii o osudech několika žen s modrou krví. Co říct, závidět jim lze pouze jejich vzdělávání, kdy každá uměla několik jazyků, což jim usnadňovalo cestování nejen po Evropě. Překvapilo mne, že se vydávaly na daleké cesty a nečinilo jim to žádné potíže. Člověk si to dnes v době letadel nedovede představit jet z Ruska až do Španělska pouze po zemi a moři. Zajímalo by mne, zda byl některý z manželů své ženě věrný.

29.04.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Knihu jsem si chtěla přečíst, před odjezdem do Gruzie, zájezd zrušen, knihu jsem však naštěstí nezrušila. Téměř sto let barvité historie jedné rodiny na pozadí dějinných událostí. Chtěla bych vědět, zda aspoň Brilka bude žít šťastný život. Bolela mě z ní nejen duše, ale hlavně ruce, přes 800 stran v jedné knize už něco váží...

27.04.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Škoda, dotčeno. Klidně bych ještě chvíli zůstala v roce 2046. Doba se změnila, co zůstává jsou mezilidské vztahy a problémy, které jsou stále stejné. Co lze budoucnosti závidět, že se našly léky na nemoci, které dnes lidi ničí. Je to ale, s velkým ale, kdoví, co lidi v budoucnosti čeká. Kniha stojí za přečtení.

19.04.2021 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Musím říct, že komisař Martin Servaz se mi dostal pod kůži. Už se těším na další případ. Jen bych mu přála trochu normální osobní život. Mám ráda francouzské detektivky a překlady pana Jiřího Žáka, je to radost číst.

16.04.2021 5 z 5

Tanec se sluncem Tanec se sluncem Kay Bratt

Tak si říkám, že všichni bychom se aspoň jednou za život měli ztratit v divočině. Udělat si takovou inventuru svého života, a zjistit, že když máme zdravé děti a milujícího muže, nemáme si na co stěžovat, někdy stačí jen naslouchat.

13.04.2021 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Ze začátku jsem si říkala, co to je a potom jsem se začetla a příběh tak nějak lehce plynul. Člověk před svými starostmi neuteče a nakonec mu dojde, že utíkat nemá smysl, kruh se uzavře. Určitě si přečtu i další knihy této autorky.

12.04.2021 3 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Příliš mnoho jmen, názvů ulic a institucí. Nicméně jsem zvědavá jak se budou osudy hrdinek dál vyvíjet.

09.04.2021 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Bylo to zvláštní, že začátku se to vleklo, chvíli trvalo než jsem se v těch postavách a dějích zorientovala. Konec možná trochu dojem napravil.

07.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Slova spojená do vět a příběhů se na vás valí jako voda v hraniční řece Olze, tu klidně, tu vás strhnou nepředstavitelnou silou. Člověk jenom četl a nestačil se divit, jaké hrůzy musely rodiny zažívat a jak hořkou příchuť měla svoboda. Děkuji, paní Karin.

04.04.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh velké lásky, která vedla k další lásce. Nebylo to vždy veselé čtení, ale rozhodně, je to knížka, co stojí za přečtení.

01.04.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Kniha se dobře četla, nepostrádala napětí a zápletku, která vás až do poslední chvíle udržovala v pozornosti. Těším se na další příběhy s Kim.

30.03.2021 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Pěkný příběh odehrávající se v krásné a drsné Bretani. Jsou tu hezky popsané charaktery lidí žijících v sounáležitosti s přírodou.

28.03.2021 4 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Tak dotčeno. Kniha se mi vlekla, příběh byl zajímavý, ale nějak se mi z toho vytratilo napětí, které doprovází knížky se špionážní tématikou II. světové války.

25.03.2021 2 z 5