Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Je to čtivé, k tomu kulisy drsného Islandu a uzavřená povaha Islanďanů, těším se na další díly.

18.06.2021 4 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Válka z pohledu neutrálního Švédska. Bylo to zajímavé čtení, dosud jsem nikdy o postoji Švédů k Hitlerovi a jejich pomocí okupovaným zemím neslyšela. Dostal mne přístup Dánů k Židům, žijících na jejich území, klobouk dolů před všemi těmi statečnými lidmi. Jako kulisa knihy je příběh sourozenců a jejich lásek. Krásně je zde propojen příběh s legendami a přírodou Švédska.

15.06.2021 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Musím konstatovat, že narodit se jako žena na konci 19.stol. nebyla žádná výhra. A pracovat jako služka v panském domě muselo být peklo a to musel být člověk rád, že má práci. Ta chudoba poddaných musela být hrozná, nicméně o co chudší, o to víc dětí, takže sexuální apetit jim nechyběl. Kniha se dobře četla, velmi reálné byly popisy bitev. Odehrává se to na německo francouzském pomezí, čímž mi kniha připomněla Šikmý kostel. Doslov mi objasnil dějinné reálie. Kniha stojí za přečtení.

12.06.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak nevím, ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, to téma mi nedělalo dobře :)) kdybych však věděla jak to bude pokračovat a potom skončí, snad bych ji odložila jako nedotčenou. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš.

09.06.2021 3 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Taková milá jednohubka na letni podvečer. Dýchnou na vás staré časy. Z knihy se trochu vymyká závěrečná báseň.

07.06.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak to byla síla. Knihu jsem objevila díky výzvě. Neskutečný příběh, musela jsem číst, poněvadž nešlo přestat. Jedno mne utěšovalo Risk musí prezit, ale jak ? Určitě si přečtu i ostatní díly série.

06.06.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tak to byla příjemná oddychovka, jenom mi k tomu chybělo to moře a bylo by to dokonalé. Doufám, že autorka bude v sérii Romantické útěky pokračovat.

04.06.2021 4 z 5

Jižní stezka Českem od východu k západu Jižní stezka Českem od východu k západu Jan Hocek

Nádherná kniha, plná inspirací na výlety s krásnými fotografiemi. U nás je opravdu moc hezky.

04.06.2021 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Paráda, úžasné jak se děj krásně propojil s předchozími díly série. Četlo se to samo, příběh měl spád. Série je uzavřena, budu se těšit na další knihy mého oblíbeného autora.

03.06.2021 5 z 5

Byl jsem rok v Antarktidě Byl jsem rok v Antarktidě Martin Mykiska

Neuvěřitelné, co všechno se dá zažít za rok a půl na takovém kousku země, jakým je ostrov Nelson v Antarktidě. Všichni mají můj obdiv. Děkuji autorovi za přiblížení pro mne neobjeveného kontinentu a za nádherné fotky. Je taky zajímavé jak rychle jde pokrok, co se týká technologií.

01.06.2021 5 z 5

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Zajímavý pohled na život v Americe. I přes všechny klady, které autorka popisuje, bych tam žít nechtěla. Ke svému životu potřebuji tu naši malou zemicku uprostřed Evropy.

31.05.2021 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Dočteno, byly chvíle, kdy jsem si říkala, to nedočtu, ale vydržela jsem. Obléhání Leningradu a vůbec válka byla hrozná, co je však neměnné je charakter lidí, kteří se dovedou přizpůsobit každé době. Udávání na denním pořádku, prostě nějak se mi vytratila ta velká ruská duše. Nejkrásnější scéna, aspoň pro mne, prani prádla na řece Kamě.

28.05.2021 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Nechybělo tu napětí, děj pěkně ubíhal, z jednání některých postav mi bylo opravdu zle. Už se těším na další autorčinu knihu.

23.05.2021 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Tak z toho teda mrazilo. Když máš moc a peníze, můžeš si dovolit všechno, i vydržovat bandu zabijáků, ale štěstí ti to stejně nepřinese.

21.05.2021 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Tak to byla pro mne ta správná oddychovka, po těch depresivních knihách, co jsem poslední dobou četla. Nemusíte přemýšlet, čekat katastrofu za každým řádkem, jen se nechat unášet příběhem. Fakt super !

19.05.2021 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Celá kniha se mi dost táhla. Nějak mi tam chybělo napětí. Nicméně je hrozné ve svém životě potkat psychopata.

18.05.2021 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Kniha se, jako ostatně všechny knihy od Miniera v překladu Jiřího Žáka, dobře četla. 600 stran uteklo jak voda. Tentokrát byl Servaz trochu v pozadí, ale vůbec mi to nevadilo. Je to hrozné, jak s námi mohou lidé manipulovat.

16.05.2021 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Knihy Petera Maye jsou můj šálek čaje. Vždy se z nich kromě vraha dozvím něco nového ať už z historie nebo, jako v tomto případě, o nemoci jíž trpěla Ana. K čtení vás láká už obálka. Příběh je napínavý až do konce, jen těch mrtvol mohlo být méně. Jen ještě k překladu, co to je za spojení "stíny se dloužily"?

12.05.2021 4 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Dočetla jsem a je mi z toho strašně smutno. Od začátku knihy jsem si říkala, že je něco špatně, měla jsem nutkání přečíst konec. Ivy je pro mne zrůda, která vychovala zrůdu. Je to jen knížka, ale děje se to, možná i v našem okolí. Chce to opravdu velkou sílu a statečnost vymanit se z takového vztahu. A mnohé nemají kolem sebe rodinu, která je miluje.

11.05.2021 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Takový příjemný návrat do dětství. Přátelství člověka a zvířete, krása. Posloucháno jako audiokniha.

09.05.2021 5 z 5