Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Zuby nehty Zuby nehty Colleen Coleman

Kniha se mi líbila, taková oddechovka před spaním. Je hezky popsáno, že když člověk něco hodně chce, může toho i dosáhnout.

31.10.2021 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Tak takovou knihu na odlehčení jsem potřebovala, i když nakonec se to tak zvrtlo a už to sranda být přestala.

29.10.2021 4 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Tak to byla zvláštní kniha, nečetla se lehce. Krásné popisy střídání ročních období a krajiny v oblasti, kam se určitě nedostanu. Život komunity Němců žijících na území bývalého Sovětského svazu, tak jak ho utvářely dějiny. Nechápala jsem vsuvky s vůdcem.

29.10.2021 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Vtipně napsaná kniha, která nás provede životem od dětství, přes dospívání až po dospělost. Ráda jsem si zavzpomínala, některé události jako by se odehrávaly u nás doma, když děti rostly. Už se těším na další knihu, jsou to takové jednohubky na jeden večer.

25.10.2021 4 z 5

Muzeum nesplněných slibů Muzeum nesplněných slibů Elizabeth Buchan

Trvalo než jsem se začetla, člověk žil, v té pro naši zemi hrozné době a přitom neměl ani tušení, co všechno se děje. Je to strašné v jaké nevědomosti jsme žili, kdy nám bylo předkládáno jen to, co režim dovolil.

24.10.2021 3 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Neříkejte mi, že všichni, kteří něčeho v životě dosáhli jsou tak zhýralí, že jim nestačí žít normální život s normálními vztahy.

21.10.2021 3 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

O tom jak nám knihy mohou pomoci překonat nelehkou dobu.

20.10.2021 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Krutá doba. Knihu jsem četla až po své návštěvě Barcelony a tak mi mnohá místa připadala známá a znovu mi připomněla tajné uličky staré Barcelony. Kniha se četla dobře, i když je pravda, že se mi mnohdy pletla jména všech těch hrdinů. Nicméně je to krásná pocta všem těm obyčejným lidem, kteří se na stavbě katedrály podíleli a za patří autorovi dík.

19.10.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Nedalo se odtrhnout, ještě, že už je série u konce. Chtěla jsem si knihu šetřit, ale nešlo to. Snad se někdy dočkáme pokračování.

14.10.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Líbí se mi jak spisovatelka umí propojit jednotlivé osudy hlavních postav a přenést je i do pokračování svých příběhů. Knihy se dobře čtou, už se těším na další díl.

13.10.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tak tento díl, byl za mne nejlepší, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

11.10.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Stejně jako první díl i tento se četl dobře. Dawn i Spencer si prošli nelehkým obdobím dospívání, které zanechalo šrámy na jejich duši. Ale mají celý život před sebou a jsem zvědavá, jak se bude jejich vztah vyvíjet.

10.10.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Je to oddychovka, je v ní láska, zrada, problémy s rodiči, zkrátka vše, co člověk od takové knihy čeká.

09.10.2021 3 z 5

Tolik smutku a beznaděje v jedné knize. Nevím, co jiného k tomu dodat. To krásné, co hrdinka zažila přebily dějiny a není to veselé čtení.

07.10.2021 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

O lásce, o hledání svého místa v životě, příjemné čtení zasazené do nádherné Provence

05.10.2021 4 z 5

Že začátku jsem si říkala, co to je za knížku. Ale dala jsem ji šanci, postupně jsem jí přišla na chuť. Je to o lásce ke knihám, která otevře srdce i lidem, u kterých by jste to nečekali. Nicméně děj a konec je neuvěřitelný, bylo by krásné kdyby vše skončilo tak jako v Broken Wheel.

04.10.2021 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tak trochu detektivka nedektivka. Zajímavý náhled do historie osídlování pohraničí, spojené s pátráním v rodinné minulosti. Bylo fajn, že nakonec se děj posunul o tři roky dopředu.

29.09.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Ze začátku se to rozbíhalo pomalu, jsem si říkala, co z toho vyleze? A pak se to všechno zauzlovalo, a řešení jsem tedy vůbec nečekala. Detektivka akorát na dovolenou.

26.09.2021 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Bylo to hezké počtení. Tolik plánů, snů a ideálů, je hrozné, že je zase čeká válka.

18.09.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Životy hrdinů v panském domě se komplikují, když pominulo válečné nebezpečí, mír rozhodně v domě nevládne. Ženy se v této době musely podrobovat mužům, a to některé nedávají a snaží se žít po svém. Uvidíme, co přinese čtvrtý díl.

17.09.2021 5 z 5