Byl jsem rok v Antarktidě

Byl jsem rok v Antarktidě https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58316/bmid_byl-jsem-rok-v-antarktide-o07-58316.jpg 5 22 2

Kniha o drsné, ale čarokrásné polární přírodě a třech mužích, kteří se v ní snaží přežít a během ročního pobytu zažijí mnoho napínavých, ale také překrásných chvil. Vyprávěni obsahuje popis unikátní plavby ledoborce věčně zamrzlým Weddellovým mořem. V závěru knihy zařazena celá řada zajímavých informací o Antarktidě a jejím objevování, přírodě a vědecké práci na ostrově Nelson.... celý text

allebra
04.07.2021 4 z 5

Kniha nám přiblížila prostřednictvím poměrně podrobně psaného deníku rok života polárníků stráveného v nádherné, ale drsné Antarktidě. Nechyběly ani technické záznamy projektu a krásné fotografie. Na konci knihy jsme se mohli dozvědět spoustu zajímavostí o Antarktidě i shrnutí zmiňovaného projektu.

Kaja1
01.06.2021 5 z 5

Neuvěřitelné, co všechno se dá zažít za rok a půl na takovém kousku země, jakým je ostrov Nelson v Antarktidě. Všichni mají můj obdiv. Děkuji autorovi za přiblížení pro mne neobjeveného kontinentu a za nádherné fotky. Je taky zajímavé jak rychle jde pokrok, co se týká technologií.