Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Uff, tak to byla deprese od začátku do konce, snad se dá čekat světlo na konci tunelu. Je to o smrti, o hledání cesty z marastu zpět k normálnímu životu.

14.03.2021 3 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Moc hezky se to četlo. Život plynul napříč dvěma časovými rovinami, nikdy to hlavní hrdinka neměla lehké, vinu si nesla celý svůj život, a tajemství si odnesla do hrobu. Je důležité naslouchat a setkávat se svými babičkami a dědečkami, to platí v tèto době víc jak, kdy jindy.Pak přijde doba na otázky, ale nebude tu nikdo, kdo by nám je zodpověděl.

14.03.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Opět další ze super detektivek Roberta Bryndzy. Začínám mít pocit, že svět je plný psychopatů, je třeba si dávat pozor. Myslím, že bude mít ještě dlouho o čem psát.

12.03.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

To byla tak milá kniha... Paříž, cukrárny, přátelství, láska je v ní zkrátka všechno, co má člověk v životě rád.

10.03.2021 5 z 5

Kamilenky Kamilenky Blanka Hošková

Kniha se dá použít jako itinerář pro letní dovolenou v Albánii. Jinak je to o vztazích, a ty nebývají jednoduché, jde o to dát si na misku vah pro a proti...

09.03.2021 3 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Mé první setkání s komisařem Dupinem a rozhodně ne poslední. Vyšetřování opředené legendou o králi Artušovi na pozadí tajemné Bretaně stálo za přečtení.

08.03.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha o souznění člověka s přírodou. Překvapivý konec.

05.03.2021 5 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Jak ráda bych tuto knížku četla pod španělským sluncem s pohledem na moře. Je to oddychovka, i když se tam řeší vztahové problémy.

03.03.2021 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak to byl opravdu psychotriller se vším všudy. Při čtení mi běhal mráz po zádech. A rozuzlení, to teda bylo něco, co by mne ani ve snu nenapadlo.

01.03.2021 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Co napsat ? Kdo s čím zachází, s tím také schází.

28.02.2021 4 z 5

Bez lítosti Bez lítosti Martina Cole

Kniha se díky krátkým kapitolám četla dobře. Mohli jsme během téměř 40 let sledovat osudy jedné mafiánské rodiny. Musím říct, že prostředí striptýzových barů a drogových dealerů mě moc neoslovilo.
Lidský život je tu míň než panák whiskey.

27.02.2021 3 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Katolické
Irsko a jeho systém "péče" o padlé ženy a jejich děti je opravdu jen pro silné nátury. Při čtení vás napadne paralela s dnešní pandemií. Zvláště mě zaujala věta lékařky "A co se týče vlády, tak věřím, že pandemie proběhne a skončí dřív,než se usnesou na jakémkoliv účinném opatření."

24.02.2021 5 z 5

Psáno ve hvězdách Psáno ve hvězdách Aisha Saeed

No, je hrozné, že tradice jsou pro rodiče víc, než osud vlastního dítěte. Nepochopím.

22.02.2021 3 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Rodinná sága rodiny Kochových mě moc baví. Je zajímavé sledovat příběhy obyčejných Němců, které válka poznamenala tak, jako celou Evropu. Ten propletenec národů, ras a osudů je úžasné rozplétat. Už se moc těším na další pokračování.

20.02.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Knížka měla správnou dávku napětí, spád a dobře se četla. Už se těším na další knihu této autorky.

18.02.2021 5 z 5

Společenský agent Jiří Mucha Společenský agent Jiří Mucha Charles Laurence

Zajímavá kniha, která nám poodhaluje zákulisí práce agentů v době studené války. Musela to být hrozná doba, kdy jste nemohli věřit ani svým nejbližším.

14.02.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tak trochu jiný, ale stále dobrý Nesbø. Drsný příběh zasazený do drsné přírody severního Norska.
Jen ten konec, no nevím....v takovém království bych nechtěla žít

09.02.2021 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Na pozadí Neapole se rozvíjí příběh dospívání dívky, se všemi bolestmi, tápáním ve světě dospělých a hledáním sama sebe. Před očima se mi odvíjel film, v němž roli Vittorie, hrála Sophia Loren:))

04.02.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Děj této knihy mě udržel v napětí do konce děje. Je hrozné, co všechno jsou lidi schopni udělat pro moc a peníze. Jak nás ovlivňuje naše minulost, jak bolí zrada od těch nejbližších, jak někdo umi manipulovat s našim podvědomím.

31.01.2021 5 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Pěkně napsaná kniha. Životní příběh ženy, na kterém je ukázána téměř stoletá historie Ameriky, co se týká názorů na antikoncepci, homosexualitu, svobodné matky, prohibici. Muselo být úžasné zažít atmosféru New Yorku na začátku 20. stol.

29.01.2021 4 z 5