Na pokraji sil

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK… SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá… Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4.1173
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Woman on the edge, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Na pokraji sil

Přidat komentář
adevis
včera

Na tuto knihu jsem se docela dost těšila především proto, že mě nalákala svou anotací a námětem. Bohužel jsem zklamaná. První polovina knihy mě vůbec nebavila a musela jsem se do čtení nutit. Za polovinou jsem se kousla a řekla si, že to dám. Posledních cca 80 stran jsem přečetla na jeden zátah, abych to měla za sebou. Konec byl hezký, happy end se dal očekávat, potěšil. Žádnou euforii z knihy necítím, po druhé se k ní už určitě nedostanu a až autorka vydá další knihu, tak se budu hodně rozmýšlet nad tím, zda si ji koupím. Bohužel.

georginaa
14. ledna

Tak já se musím přiznat, že do děje jsem se vyloženě musela nutit. Chvílemi mi to přišlo nesmyslné, vím co je strach o děti, ale abych kvůli tomu skákala pod vlak a dítě nechala svému osudu, to tedy ne. I když člověk nikdy neví, co se bude dít s psychikou. No v každém případě, doufám, že se spisovatelka více rozepíše k lepšímu a další dílo bude o něco lepší. Většinou knihu mám přečtenou do druhého dne a tuto jsem četla skoro týden, což je pro mě známka, že mě kniha nijak zvlášť neupoutala.


ava.s
14. ledna

Kniha se velice dobře četla, děj plynul svižně, konec mě nepřekvapil, ani nezklamal. Knihu bych shrnula jako "dobrá jednohubka". Na prvotinu to bylo dobré, uvidíme, co další knihy autorky...

P3_tis
13. ledna

Ačkoliv se jedna o spisovatelčinu prvotinu, tak je to jedna z těch knih, do které se velmi snadno začtete a nechcete ji odložit, dokud nejste na poslední stránce.
Kniha je sice krátká, ale propracovaná, má spád a všechno hezky odsýpá. Velmi mě baví, ze jsou jednotlivé kapitoly psány z pohledu obou žen a že “pachatel” nemusí byt ten, kdo se na první pohled zdá jako ten nejvíce pravděpodobný.

Určitě se těším na další autorčiny knihy.

Monika164
12. ledna

Tak, knihu jsem přečetla za odpoledne a ano je trochu přitažená za vlasy, ale i tak se četla výborně. Tak doporučuji a dávejme si pozor, koho máme ve svém životě. Věřím, že i podobné věci se nám můžou dít... Ne tak děsivé, ale zlé.... a to od nejbližších...

Rave
11. ledna

(+ SPOILER) To bylo hodně plytké. Děj těžko uvěřitelný - až takový strach o dítě mám, že ho předám cizí ženské z internetu? Takhle by možná přemýšlela slaboduchá, ale manažerka, co založí úspěšnou firmu? Spolehne se na dojem z internetové komunikace? Hlavní rys nejlepší kamarádky POZOR SPOILER potom je, že měří 150cm a přitom ji nikdo, až do poslední chvilky neodhalí jen proto, že nosila paruku? Konec knížky byl pak vyšroubovaný tak absurdně, že jsem knížku dočetla jen ze setrvačnosti.j A teda, ten překlad...Některé věty z knihy jsem si musela dokonce poznačit, protože tohle dostal k překladu snad nějaký elév:
"Upustila deku, jako kdyby ji spálila".
"Cítím strach, jako by mi cosi kovového a studeného rejdilo v ústech".
"Ale, co když není takový, jak se staví?"
" V patře zarachotí okno a plameny řvou".
"Pak si začala stříhat své krásné vlasy, které měla celý život".
"Praštím do tlustého skla loktem, ale ani nepraskne".
Chvílema jsem až přemýšlela, co chtěl autor větou asi říci a proč je tak nemožně nerozvitá. Bohužel, za mě ne.

Šebestová3
11. ledna

Nepotěší, neurazí...takový průměrný thriller. Pozitiva jsou, že se dobře čte a zajímavý téma.

reňa30
10. ledna

bylo to dobre...

1