Na pokraji sil

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK… SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá… Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/big_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4433
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Woman on the edge, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (150)

Kniha Na pokraji sil

Han-nah
21. května

"Vezmi si moje dítě", tak začíná tato kniha se zajímavým tématem a to jsou poporodní deprese některých maminek. Tady je to ambiciózní mladá žena Nicole, které se narodí holčička Quinn. Ale jsou tu poporodní deprese, úzkosti, beznaděj , neschopnost, vzpomínky na tragický moment z mládí. Zrada a využití jejího psychického stavu. Múže ji to dohnat k tomu, co udělala? Věří svým blízkým, ale netuší, jak se někdo snaží zneužít této její situace. K jakému činu jsou schopni takto psychicky zneužitelného člověka i ti úplně nejbližší dohnat svou manipulací a rádoby přátelstvím a zneužitím důvěry nejbližšího. Svým činem ale Nicole netuší, co vše spustí
Tady a teď, krátké kapitoly. A jak k tomu přijde Morgan? Vdova trápící se vinou svého manžela, k vůli něho je vyšetřovaná a pořád jakoby obviňovaná. Chce napravit křivdy, které spáchal její manžel a tolik touží po dítěti. A tyto dvě osud spojí. A to je malá Quinn.
Závěr trochu urychlený a trochu červená knihovna, ale člověk nikdy neví , co mu život přinese,

Káťa484
20. května

Kniha se čte lehce. Zajímavý příběh, u kterého se člověk zamyslí, zda nemá ve svém okolí taky takového "nejlepšího přítele".


PepkazDepka
09. května

Dobre sa to citalo, kapitoly koncili napinavo. V tristvrtke som uz tusila kto je za tym, ale nevadi, aj tak dobry zazitok.

kreira
05. května

Kniha se čte velmi dobře. Kapitoly jsou krátké, prolíná se děj "předtím" a "teď".
Rozuzlení mě napadlo, ale konec byl až pohádkový.

Kami33
02. května

Nečekala jsem mnoho a byla jsem příjemně překvapená. Četlo se to svižně, děj sice nebyl až tak překvapivý (právě naopak), ale jako oddechovka proč ne.

0323
28. dubna

Trvalo dlouho než jsem se k ní dostala, ale byla to slušná jízda. Krátké kapitoly pro lepší čtení. Thriller, který se četl rychle a myšlenka PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ byla za mě super změnou oproti ostatním autorům.

Lovana
14. února

Kniha mě zaujala hned, jak vyšla, ale dostala jsem se k ní až nyní ve štafetě.
Kniha se čte velmi rychle, nemá příliš stran a rychlému čtení napomáhají také krátké kapitoly a střídání pohledů dvou hlavních postav.
Mě kniha bavila, ačkoliv to určitě není zapomenutelný thriller, na který si vzpomenu i po delším době po dočtení. K hlavním hrdinkám jsem si tak nějak za celou knihu nevybudovala celkem žádný vztah a bylo mi asi víceméně jedno, jak kniha dopadne.
Kdo za vším stojí se mi nakonec podařilo odhalit o něco dříve, než to bylo jasné v knize, na druhou stranu jsem v průběhu čtení podezřívala skoro všechny postavy…¨
Za mě rychlé, nenáročné čtení, které mě bavilo a měla jsem rychle přečteno.

Hodnocení 3,5*/5*

Pavlina50
13. února

Když jsem knihu začala číst, přišlo nadšení…to bude ono! Super téma a jasných pět hvězd! Ale to nadšení začalo velice brzo vyprchávat…
Kniha se sice čte velice dobře, spád to má, je psána jednoduše, žádné zbytečné protahování a literární kudrlinky, prostě plně ve stylu čtení pro ženy, tzn. hlavně důraz na silné „mateřské“ cítění. Čtivost nechyběla, ale ta nereálnost? Příběh Morgan – od situace v metru po rozuzlení se vlastně odehrával jen ve zlomku času … a to už si stihla vytvořit tak silné a osudové pouto, nota bene vztah???
Kdo za tím stojí, jsem tak nějak odhadla, což by mi ani tak nevadilo, protože by to u knihy nebyl zdaleka první případ. I tak dokáže hodně knih ještě velmi překvapit. Ale rozuzlení a zdůvodnění u tohoto příběhu bohužel žádnou další přidanou hodnotu nemělo, spíš to celé poslalo ještě víc „k šípku“.
Omlouvám se, ale celé mi to nakonec přišlo strašně nevěrohodné a plytké, občas přímo hloupé. Tři hvězdy jen za čtivost a ten slibně rozjetý začátek.

1 ...