Na pokraji sil

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK… SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá… Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/big_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4.1328
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Woman on the edge, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Kniha Na pokraji sil

PetraBery
09. ledna

Jeden z thrillerů spíše pro ženy, zajímavě zvolené téma. Vdově Morgan, která touží po dítěti, na nástupišti neznámá žena předá svou holčičku a sama se vrhne pod vlak. Pachatele se mi podařilo uhádnout během četby, což se zase až tak často nestává. Kniha se čte svižně, ale něco mi nepřišlo úplně věrohodné. Za mě lepší průměr.

Majdalenka
03. ledna

Zápletka - strčila své dítě cizí ženě do náruče a pak skočila.. ano to bylo originální, ale nic jiného. Děj předvídatelný. Kniha se četla dobře, ale chvilkama jsem se přistihla, že myslím na něco jiného.


AlbionFoxyFox
01. ledna

Extrémně návykové, psáno stylem, jaký mi přesně sedí. Byť byl konec předvídatelný a místy chování a reakce hlavních postav naivní a nelogické, celkově to byla jízda od začátku do konce :)

MarkétaI.
31.12.2021

Předá ti své dítě a pak... skočí.
Kniha se čte velmi dobře. Děj, napětí, zvrat..
Měla jsem svoji teorii, která se nakonec ukázala z poloviny správná, ale i tak se mi kniha hodně líbila.

Bee240
02.12.2021

Po předchozích zklamáních z knih jsem si nedělala velké naděje....
Naštěstí jsem sáhla po skvělém psychothrilleru, který je dobře napsaný od začátku do konce. V komentářích je hodně napsáno, že je kniha předvídatelná.... já jsem naopak netušila, kdo má vše na svědomí, dokud jsem knihu nedočetla..
.
Jak jsem již zmínila kniha byla skvělá. Četla se velmi dobře a na sto procent mi vyhovoval styl, jakým byla napsaná. Postavy byli dobře popsané a celkově dění kolem nich bylo takové ponuré, ale každá jednotlivá emoce byla dobře napsaná. Takže mi hlavních bylo chvílemi dost líto.
Hlavní představitelky této knihy jsou Nicole a Morgan.
Nicole je novopečená matka, která je velmi úspěšná a silná žena... nebo se tak alespoň chce jevit. Ve skutečnosti jí minulost a její démoni, které si nese životem doženou a ukážou její pravou tvář.
Pak tu máme Morgan - ženu, která byla zkoušená životem a který jí pořádně srazil na kolena. Při čtení jsem si myslela, že Morgan toho už více nesnese a zapletení do " života " Nicole jí zničí úplně, ale ukázalo se, že je silná žena a chopila se příležitosti jak svůj život dát dohromady.
.
Osobně si myslím, že psychický nátlak, kterým Nicole procházela, byl enormní a jen velmi málo lidí by to zvládlo. Když se to dostalo i k Morgan bála jsem se, že i ona dění kolem sebe neunese.
Jak jsem zmínila na začátku, neměla jsem tušení, kdo je osoba, která terorizuje Nicole a poté i Morgan. Při čtení to vypadlo sice dost prvoplánově a říkala jsem si ok, tak je jasné, kdo za to může...
ALE...na konci jsem byla překvapena, kdo za vším stojí a hlavně že byl zbytečně zmařen život mladé matky mě dost vytočil. Viníka bych také shodila pod metro! !!!!

michaela.22
29.11.2021

(+ SPOILER) Kniha je dokonalá. Napětí spojené s psychickou poruchou. Děj se čte jedním dechem a i když má kniha jen lehce přes 200 stran, rozhodně jí to neubírá na kvalitě, ba naopak. V polovině knihy jsem si myslela, že vím kdo je viník, ale realita byla jiná. Rozhodně si myslím že každá žena, která má děti, bude tuhle knihu velice prožívat. Doporučuji.

Barbora.M
24.11.2021

Dvě zoufalé ženy, jedno řešení.
Nemůžu se moc rozepisovat, protože by to byl spoiler. Ale tušila jsem, že za tím, co se s Nicol dělo mohla ta osoba.

martisko3
11.11.2021

Předvídatelné, ale čtivé, fajn odpočinková četba na večer.

1