Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Království Království Jo Nesbø

Tak trochu jiný, ale stále dobrý Nesbø. Drsný příběh zasazený do drsné přírody severního Norska.
Jen ten konec, no nevím....v takovém království bych nechtěla žít

09.02.2021 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Na pozadí Neapole se rozvíjí příběh dospívání dívky, se všemi bolestmi, tápáním ve světě dospělých a hledáním sama sebe. Před očima se mi odvíjel film, v němž roli Vittorie, hrála Sophia Loren:))

04.02.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Děj této knihy mě udržel v napětí do konce děje. Je hrozné, co všechno jsou lidi schopni udělat pro moc a peníze. Jak nás ovlivňuje naše minulost, jak bolí zrada od těch nejbližších, jak někdo umi manipulovat s našim podvědomím.

31.01.2021 5 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Pěkně napsaná kniha. Životní příběh ženy, na kterém je ukázána téměř stoletá historie Ameriky, co se týká názorů na antikoncepci, homosexualitu, svobodné matky, prohibici. Muselo být úžasné zažít atmosféru New Yorku na začátku 20. stol.

29.01.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Taková chuťovka na pobavení. Člověk se aspoň zasměje. Doufám, že to zase někdo nebude chtít natočit, to by se kouzlo knížky úplně vytratilo

25.01.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Psycho možnâ, ale thrillerem bych to nenazvala. Konec se mi ani nechtělo dočítat.

24.01.2021 1 z 5

Život s korunou Život s korunou Kamil Rodan

Tak jsem dočetla druhý díl a jestli vás jenom trochu baví historie, pusťte se do čtení, nudit se nebudete. Poznáte, že I šlechtičny jsou ženy, které mají stejné starosti I radosti jako my, ale hold někdy jim život nadělil nelehký osud a jsou více na očích. Jen ta manželství u nás nejsou domluvená, ale mnohdy dopadnou stejně.Někdo tady napsal, že řazeni je chaotické, to však není pravda, panovnice jsou řazeny dle roku narození, a protože každá z nich měla měla jinou délku života, může se to chaotické zdát.

21.01.2021 5 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Zajímavá kniha, která líčí životy evropských panovnic. Nebylo jim, co závidět, jenom těch porodů... Musím přiznat, že ke konci se mi ty rody pletly, zvlášť těch německých bylo nějak moc. Uvítala jsem shrnutí na konci. Těším se na další díl.

18.01.2021 4 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Taková oddechová romantika, okořeněná
trochou napětí a žhavými milostnými scénami. Líbila se mi atmosféra malého amerického města a hlavně psí hrdinka Tricky.

16.01.2021 4 z 5

Kde stoupá dým Kde stoupá dým Emilie Richards

Příběh lásky uprostřed nádherné přírody Nového Zélandu opředený tajemnými maorskými legendami. Znovu mi připomněl naši nezapomenutelnou dovolenou.

10.01.2021

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Člověk slyší, co se dělo v Číně za vlády Mao Ce Tunga, ale až díky této knížce jsem si uvědomila, co to musela být za hrůza. Při čtení mi leckdy naskakovala husí kůže. Obdivovala jsem morální sílu hlavních hrdinek.

09.01.2021 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Kniha se četla dobře. Je to hrozné, když si člověk uvědomí, co všechno jsou lidé schopní udělat pro peníze. V zoufalství zaprodají I vlastní dítě.

09.01.2021 3 z 5

Sbohem, Paříži Sbohem, Paříži Anstey Harris

Byla to moc milá knížka. Je úžasné, když má někdo dar umět vyrobit hudební nástroj a ještě na něho umět hrát. Závidím, hudbu mám stejně ráda jako knihy. To,že se Grace zapletla se ženatým mužem, který ji jenom lhal, to bylo jen okořenění této knížky. Všechna velka díla se rodí ze smutku a zklamání. Je důležité mít v životě někoho, kdo vás podrží.
P.S. Bonusem je seznam skladeb,o kterých se v knížce píše

06.01.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Co vše se stane během jednoho roku. Rozvod, nemoc, samota, rozchody, nová přátelství a snad nový začátek. Zajímavé, že knihu napsal muž, to jak se vcítil do myšlení ženy je neuvěřitelné.

04.01.2021 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Tak, když jsem jsem začala číst vůbec jsem takový děj nečekala. Nebyla to žádná oddechovka. Je to srovnání jaké starosti měly ženy v roce 1952 a jaké nyní. Matka hlavní hrdinky byla sebestřednâ mrcha, jinak to neumím napsat. Knížka se mi četla dobře.

03.01.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak to byla jízda. Bryndza nikdy nezklame. Napětí do poslední chvíle.

01.01.2021 5 z 5

Ellie a její náhodné setkání Ellie a její náhodné setkání Hazel Prior

Kniha se četla dobře. Vypráví o tom jak nízké sebevědomí, které v nás je od dětství ovlivní celý náš život, a nikdy není pozdě plnit si své sny. Hlavni hrdina trpí zřejmě nějakou formou autismu, to že vidí svět jako místo, kde není zlo, pomůže Ellie začít znovu.

31.12.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Trvalo mi docela dlouho než jsem se začetla a začala se orientovat v jednotlivých postavách, a zjistit po čem vlastně pátrají. Až od vraždy to začalo dostávat jasnější rysy a pak už jsem se nechala unášet dějem. Nakonec zmetek zůstane zmetkem, I když kdoví, kdyby vyrůstal v normální rodině....

29.12.2020 4 z 5

Než přijdou deště Než přijdou deště Alexandra Fuller

(SPOILER) Při čtení jsem se musela vracet, myšlenky mi utíkaly, nicméně jsem knihu přečetla.

14.12.2020 2 z 5

Sykot Sykot Julie Garwood

Tak jsem při výběru knihy sáhla vedle. Je to taková Harlekýnka, plná mladých, krásných, neohrožených, a neskutečně bohatých lidí, kterým život znepříjemňuje pár neschopných padouchů.

09.12.2020 2 z 5