Ženy s korunou

Kniha je výsledkem autorova dlouholetého zájmu o problematiku evropských panovnických rodů 19. a 20. století. Na více než 240 stranách populárně-vědeckého textu se čtenář formou životopisných medailonů seznámí s nevšedními příběhy předních evropských aristokratek, které se během svého života přiblížily nebo dosedly na knížecí a královské trůny starého kontinentu. Zákulisí evropské politiky a životní peripetie života mocných představuje autor na příkladu belgické královny Astrid, nizozemské královny Juliány, monacké kněžny Grace, řecké princezny Alice a mnoha dalších veřejně činných a slavných žen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316950/big_zeny-s-korunou-DMY-316950.jpg 4.870

Kniha Ženy s korunou

Lydie09
15.05.2021

Tato kniha je poutavě napsaná. Líbí se mi forma vyprávění, mnoho informací bylo pro mě naprosto nových. ,,Zhltla" jsem ji za den. Autor je velmi čtivý, měla jsem možnost slyšet jeho vyprávění a jak zajímavě vypráví, tak i píše. Jeho čeština je pohlazením pro uši a v knize i pro oči. V mé knihovně mám i její ,,sestřičky" Život s korunou a V lesku koruny těším se až přečtu i je.

DreamerX9
31.03.2021

Autor krásně popsal osobní životy velkých vladařek Historie a historické události ale především silné ženy které držela nad vodou víra a jejich rodina člověk zjistí že životy významných osobností se neliší od těch našich. Doporučuji všem koho zajímají osobní příběhy panovnic

Kaja1
18.01.2021

Zajímavá kniha, která líčí životy evropských panovnic. Nebylo jim, co závidět, jenom těch porodů... Musím přiznat, že ke konci se mi ty rody pletly, zvlášť těch německých bylo nějak moc. Uvítala jsem shrnutí na konci. Těším se na další díl.

Jacinda123
21.12.2020

Celkom dobra kniha. Len by som privítala menej medailonov a podrobnejšie.

MarianVeverka
03.09.2020

Po strastiplnej ceste ku knihe "Ženy s korunou" od Kamila Rodana, ktorá je beznádejne vypredaná, som konečne v kľude mohol prečítať a doplniť si zbierku aj o túto prvú knihu z tejto tematiky, ktorá pojednáva o ťažkých osudoch žien na popredných panovníckych dvoroch. Kniha je tak pútavo napísaná, že Vás úplne pohltí čítanie. Tieto knihy "Ženy s korunou", "Život s korunou" a "V lesku koruny" sa stanú nepostrádateľnou súčasťou nie jednej domácej knižnice a kedykoľvek sa dá k nim vrátiť. Vrelo odporúčam tieto tituly.

Coco3
08.07.2020

Moc zajímavá kniha. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale chci si ji pořídit do knihovny. Vynikající exkurz do světa a osudů žen, které se narodily do kolébek kralovských nebo nejvyšší šlechty. Člověk zjistí, že to ženy neměly jednoduché v žádné společenské vrstvě. Úžasný výlet po dějinách zemí blízkých i vzdálenějších skrze příběhy žen, které měly blízko k moci. Vřele doporučuji!

Sykyna156
06.07.2020

Krásná kniha, poutavé čtení.

MOu598
10.06.2020

Nejde o román, nebo povídky, podáno životopisně, ale super čtivě, zajímavě. Moc pěkná knížka. Zaujalo mne také, kolik královských rodů bylo a je zpřízněno s královnou Viktorií a jejími potomky/následovníky. Také jsem si nikdy neuvědomila, kolik je v Evropě vlastně království.
Super kniha.