Ženy s korunou

Kniha je výsledkem autorova dlouholetého zájmu o problematiku evropských panovnických rodů 19. a 20. století. Na více než 240 stranách populárně-vědeckého textu se čtenář formou životopisných medailonů seznámí s nevšedními příběhy předních evropských aristokratek, které se během svého života přiblížily nebo dosedly na knížecí a královské trůny starého kontinentu. Zákulisí evropské politiky a životní peripetie života mocných představuje autor na příkladu belgické královny Astrid, nizozemské královny Juliány, monacké kněžny Grace, řecké princezny Alice a mnoha dalších veřejně činných a slavných žen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316950/zeny-s-korunou-DMY-316950.jpg 4.954

Ženy s korunou 1.

Pro ženy, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Ženy s korunou

MarianVeverka

Po strastiplnej ceste ku knihe "Ženy s korunou" od Kamila Rodana, ktorá je beznádejne vypredaná, som konečne v kľude mohol prečítať a doplniť si zbierku aj o túto prvú knihu z tejto tematiky, ktorá pojednáva o ťažkých osudoch žien na popredných panovníckych dvoroch. Kniha je tak pútavo napísaná, že Vás úplne pohltí čítanie. Tieto knihy "Ženy s korunou", "Život s korunou" a "V lesku koruny" sa stanú nepostrádateľnou súčasťou nie jednej domácej knižnice a kedykoľvek sa dá k nim vrátiť. Vrelo odporúčam tieto tituly.

Coco3

Moc zajímavá kniha. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale chci si ji pořídit do knihovny. Vynikající exkurz do světa a osudů žen, které se narodily do kolébek kralovských nebo nejvyšší šlechty. Člověk zjistí, že to ženy neměly jednoduché v žádné společenské vrstvě. Úžasný výlet po dějinách zemí blízkých i vzdálenějších skrze příběhy žen, které měly blízko k moci. Vřele doporučuji!

Sykyna156

Krásná kniha, poutavé čtení.

MOu598

Nejde o román, nebo povídky, podáno životopisně, ale super čtivě, zajímavě. Moc pěkná knížka. Zaujalo mne také, kolik královských rodů bylo a je zpřízněno s královnou Viktorií a jejími potomky/následovníky. Také jsem si nikdy neuvědomila, kolik je v Evropě vlastně království.
Super kniha.

PnRychvald

Osudy evropských královen budou pro mnoho čtenářů překvapením. Poutavě, na základě velkého množství historického materiálu, popsané životní dráhy jsou víc jak zajímavým čtením a určitě obohatí znalosti z historie evropských dějin. Pn

Dan800

Knihu jsem přečetl jedním dechem, nebo jak se to říká?Zajímavé příběhy žen,skvěle napsáno. Historická fakta v kombinaci s lidskými životy a city. Díky

mdan

Zákulisní informace i překvapivé věci, které vám o ženách panovnických rodů v dějepise neřekli.

Aluška3
14.10.2019