Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Takové milé čtení v této nemilé době.

24.11.2020 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Nemohla jsem se od ni odtrhnout. V této době poselství promluvilo o to víc, každý z nás může pomoci druhým, nemusí to být žádný hrdinský čin, někdy stačí jen naslouchat a všímat si druhých.Knihy od Zusaka jsou čtivé a přitom je každá úplně jiná.

16.11.2020 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Skvěle napsaná detektivka, to propojení současnosti s příběhem, který se odehrává v dávné minulosti, bylo úžasné. Mám knihy Petera Maye moc ráda, líbí se mi jak dokáže vystihnout atmosféru místa, kde se příběhy odehrávají.

13.11.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Je vidět, že I v našem prostředí může vzniknout detektivka, která je stejně tajemná, jako ty severské, I když takova malebnější:)) Jen nevím, co se stalo s Radimem Lechem, žije nebo ho někdo zabil ?

11.11.2020 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Je to oddechové čtení. Zkrátka nikdy není pozdě. Mé hodnoceni ovlivnily hrubky a nepřesnosti v překladu. Z Edwarda je v dialogu najednou Richard, tvrdé y, kde má být měkké, ale nejvíc bylo: "dívala se na horu", myšleno na schodiště.Ach, jo....

07.11.2020 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Veselá knížka s neveselým koncem. O tom, že říct pravdu je někdy jednodušší než lhát sobě, a hlavně druhým a před svým osudem stejně neutečeš. Mít kamarády je víc, než miliony v bance, protože peníze ještě nikomu štěstí nepřinesly.
Patrik Hartl jako spisovatel mě baví:))

05.11.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Super detektivka, dobře rozehraná zápletka, překvapivé vyústění. Je tu skvěle ukázáno, jak nás v našem úsudku ovlivňuje to, když chceme věřit pouze sobě a odmítáme naslouchat druhým

03.11.2020 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Tato kniha se mi moc líbila. Po trochu kostrbatém začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout. Je v ní smutek i radost, a je to především oslava lásky. Lásky manželské, rodičovské, dětské a hlavně sourozenecké.

29.10.2020 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Kniha není tak drastická, jako jiné knihy tohoto autora. Nepřečetla jsem ji na jeden zátah, jako by mě nezajímalo jak to dopadne. Pro člověka, který nikdy nehrál žádnou počítačovou hru, to byl nicméně zajímavý pohled do tohoto světa. Ale nicméně je chápu, hry jsou pro ně tím, co pro mne knihy, a teď, co je lepší....

25.10.2020 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Kniha se velmi dobře četla. Zajímavá zápletka I rozuzlení. Hezky popsané území České Kanady,. Určitě si přečtu I ostatní knihy autorky

20.10.2020 5 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Kniha má vše, co člověk od dobré knihy očekává napětí, , intriky, krásně vykreslená atmosféra staré Barcelony, často překvapivé rozuzlení. Po přečtení, je člověku líto, že vše skončilo.

13.10.2020 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Mám knihy Petera Maye velmi ráda, četlo se to dobře, až ten konec, to už bylo science fiction,
a tento žánr nemusím.....

25.09.2020 4 z 5

Baobab v lipové aleji Baobab v lipové aleji Karíma Sadio

Příjemné čtení, pro mne úsměvné, ale žít s takovým mužem, chce odvahu a notnou dávku trpělivosti. Líbila se mi příslovce mezi kapitolami.

31.08.2020

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Vůbec jsem nechápala, co chce svým jednáním hlavni hrdinka dokázat, neznám nikoho, kdo by své problémy řešil takovým způsobem. Vypadá to, jako by si nevážila sama sebe.....

23.08.2020

Byla to síla. Několikrát jsem musela přestat číst, protože jsem se bála, co zase hrozného hlavní hrdiny čeká. Je neskutečné, jak si lidé dokážou ubližovat. Vůbec jsem netušila, jakou roli hrála Velká Británie při osidlování Palestiny Židy, a ta krutost, hrůza....

15.08.2020 5 z 5