Nebe, na němž nesvítily hvězdy

Alija Bet je hebrejské kódové označení pro ilegálně organizované přistěhovalectví do britské mandátní oblasti Palestina. Pro Leah a Janneka svitla na obzoru naděje – oba jsou z rodiny jediní, kdo přežili koncentrační tábory, a nyní, v roce 1946, se stále ještě hluboce traumatizovaní potulují jako živé mrtvoly rozbombardovaným Mnichovem. Doslechli se o nebezpečné plavbě na přeplněných vracích parníků, o mnoha utopených nebo v britských sběrných táborech internovaných uprchlících, o neustálých bojích s arabskými obyvateli – ale nemají jinou možnost. A tak se oba vydávají jako ilegální běženci na cestu přes Středozemní moře s nadějí na novou vlast....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330689/nebe-na-nemz-nesvitily-hvezdy-HaP-330689.jpg 4.2125

Himmel ohne Sterne (2015)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Nebe, na němž nesvítily hvězdy

Kerberos

Je konec války a židé co přežili koncentrační tábory se vrací domů,jenže většinou nemají kam.Nikdo je nechce a tak se snaží dostat do Palestiny země zaslíbené.Čeká je strastiplná cesta kterou jich mnoho nepřežije.Nemají vyhráno čeká je těžký život, boje s muslimy.Nečekejte žádné šťastné konce.Na podobné téma jsem četla více knih a doporučuji Zběsilost od Falconera ta se mi zdála nejlepší.

zuzulka77

Co se delo po 2.SV je ve sve podstate pro zidovsky lid stejne bolestny jako jako behem ni. Konec je sice smutny, ale vzhledem k deni po i v dnesni dobe pravdivy....

polmari

O tom, co bylo potom, jsem do této chvíle četla jen jednu knížku. Tahle mě ve vnímání konce 2.sv.v. opět posunula dál od dětské představy pohádky s dobrým koncem.

Nestorkea

Nepřidávám hvězdičky, protože jsem knihu nedočetla. Nebyla špatná, styl psaní mi vyhovoval, téma bylo zajímavé, ale do čtení jsem se musela nutit. Třeba se s ní někdy v budoucnu setkám znovu a sedneme si..

Odetta889

Vůbec jsem netušila jak to měli Židi po válce těžké. Kniha mě docela šokovala. Příběh špatně skončí. Velice smutny příběh i doba.

Vlcice72
08.12.2018

Kniha zpracovává důležité historické téma, o kterém se zase tak často nepíše. O to přínosnější pro mne kniha byla.

Acquenta
06.12.2018

Asi jsem od knihy čekala trochu víc. Příběh byl sice krásný a hodně smutný, ale tak nějak nezáživný...konec teda hodně, hodně smutný :(

Šánka
28.11.2018

Kniha, kterou jsem již jednou začala číst a vzdala to. Je to náročnější čtení, nelehké, podložené mnoha historickými fakty. Samotný příběh vlastně autor upozadí a doslova vás zahltí mnoha informacemi, ať už židovskými zvyky nebo pro mě nepředstavitelným chováním, jak se svět stavěl k národu, jenž ve válce tolik vytrpěl....
Příběh o osudech Židů v poválečné Evropě, kteří věří, že ve Svaté zemi v Palestině najdou nový domov.
Je to smutné čtení, ale já osobně jsem ráda, že jsem se dozvěděla spoustu informací o době, která nebývá až tak v románech zpracovávaná. A výborný je doslov !

historické romány Židé Izrael

Rainer M. Schröder