Dáma Měsíčního svitu přehled

Dáma Měsíčního svitu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417071/bmid_dama-mesicniho-svitu-KO9-417071.jpg 4 79 79

Příběh o lásce, osudu a smrtelné nenávisti Mallory Kendricková sní americký sen o lepším životě, avšak na své malé rodinné farmě ve Virginii se musí uskromnit, jak to jen jde. Píšou se dvacátá léta, doba prohibice, když v sobě Mallory objeví nebezpečný talent. Pro vynikající pálenku, kterou sama vyrábí, se jí brzy začne říkat „Dáma Měsíčního svitu“. Dostává se stále více do vleku třpytivého polosvěta a z mladé nebojácné paličky černého alkoholu se stane sebevědomá žena, která sleduje zcela vlastní cíle – obklopená pochybnými ctiteli, ochránci zákona a bezskrupulózními gangstery nechvalně proslulých „bouřlivých dvacátých let“.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lady Moonshine , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dáma Měsíčního svitu. Přihlašte se a napište ho.

Jaruš7
15.07.2024 5 z 5

Výpravný román z dob prohibice, film "Někdo to rád horké " se mihne v hlavě a vzrušující okamžiky oživnou.

Citace :" Pašeráci alkoholu z Karibských ostrovů, kteří se chtěli vyhnout dlouhému kotvení ve výsostných vodách, ponořili předem zaplacené zboží na přesně určených místech blízko u břehu. Cenný náklad zajistili tak, že bedny zatížili bloky soli a ty propojili bójemi. Když se sůl po třech dnech rozpustila, bóje se vynořily na hladinu a označily místa, kde na lanech visely bedny se šampaňským, koňakem, rumem nebo značkovou whiskey."

Po pár stránkách děj nabírá intenzitu a napětí do konce graduje.

Spokojenost, autora pasuju do mých Nej.

1casper
14.07.2024 2 z 5

Půjdu proti davu....
Kniha byla za mě dost rozvláčná, některé pasáže hodně dlouhé - než se děj vůbec někam posunul. Od zhruba poloviny knihy jsem přeskakovala stránky a ničemu to nevadilo.

Babo
15.06.2024 4 z 5

Kniha se četla opravdu dobře, není to žádné filozofické dílo, jen připomenutí historického faktu. Kam vedou zákazy, člověk vždy najde cestičku, jak ho obejít. Prohibice byl takový experiment, ale poněkud se zvrtl. Příběh úspěšné, ale v podstatě nešťastné ženy, která nenašla štěstí . Otevřený konec se mi líbí, člověka to nutí přemýšlet , jaký vlastně byl.

Knižní novinky (44. týden)

27.10.2019

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Dáma Měsíčního svitu v seznamech

v Právě čtených2x