Dáma Měsíčního svitu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o lásce, osudu a smrtelné nenávisti Mallory Kendricková sní americký sen o lepším životě, avšak na své malé rodinné farmě ve Virginii se musí uskromnit, jak to jen jde. Píšou se dvacátá léta, doba prohibice, když v sobě Mallory objeví nebezpečný talent. Pro vynikající pálenku, kterou sama vyrábí, se jí brzy začne říkat „Dáma Měsíčního svitu“. Dostává se stále více do vleku třpytivého polosvěta a z mladé nebojácné paličky černého alkoholu se stane sebevědomá žena, která sleduje zcela vlastní cíle – obklopená pochybnými ctiteli, ochránci zákona a bezskrupulózními gangstery nechvalně proslulých „bouřlivých dvacátých let“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417071/dama-mesicniho-svitu-KO9-417071.jpg 4.135
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Lady Moonshine, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Dáma Měsíčního svitu

Přidat komentář
bábuška
24. března

Román je složen ze tří částí a odehrává se v době prohibice ve Spojených státech. Hlavní hrdinka je dvacetiletá Mallory, žijící s otcem a bratrem na chudé farmě ve Virginii. Jejich hlavním příjmem je tajná palírna v horách, o dokonalou kvalitu se stará právě Mallory a to je právě značka Měsíční svit. První dvě části knihy se zabývají tvrdým bojem o ovládnutí jak výroby tak i prodeje, překupníci se neštítí ani vražd a vydírání. Ve třetí části knihy se Mallory dostane mezi gangstery a dlouho jí trvá, než se dostane k vlastnímu majetku a na troskách jejich bývalé farmy si zbuduje nový domov. Příběh ovšem nekončí happyendem, láska se jí vyhýbá až do konce příběhu.

milena8281
25.05.2020

Příběh se mi líbil, hezky se četl.
Zajímavé téma - celkem přelomová doba. Po skočení 1.SV se společnost radikálně změnila, doba přála připraveným a podnikavým, bohužel i těm na "špatné" straně. A prohibice byl nepodařený experiment, který ovlivnil život celé tehdejší generace. Totéž platí o následném krachu burzy. Lusknutím prstu mohl člověk pohádkově zbohatnout nebo naopak přijít úplně o všechno. Mallory tím proplula zdánlivě bez pohrom. A spousta lidí by jí nejspíš měla co závidět ... z chudého děvčete, které muselo tvrdě dřít na rodinné farmě, se stala bohatou dámou, žijící v luxusu. Ale to bylo jen pozlátko, tvrdě zaplacené jejími sny a touhami.


Blanche2913
07.04.2020

Příběh lásky, nenávisti, pomsty a obrovského odhodláni na pozadí americké prohibice 20. let dvacátého století.

Krchnaida
03.03.2020

Na mě byl příběh až moc dlouhý, ale přečtení rozhodně nelituju. Před Mallory, co všechno zažila a zvládla, prostě smekám. Z některých pasáží mi bylo vážně smutno.

soukroma
16.01.2020

Čtivé, ze zajímavé doby a místa: černé palírny (pálenice) v Blue Ridge Mountains ve Virginii, Richmond se svými nočními kluby, organizovaný zločin (Dixie Mafie), ve 20.-30. letech za "vlády" dodatkem k ústavě nařízené prohibice a krachu na burze.

"Pro farmáře a malé pachtýře v Blue Ridge Mountains neměl Měsíční svit nic společného s porušováním zákona, protože šlo o pouhé přežití."

Příběh se dobře čte, ale jedná se vlastně o příběh nepříliš sympatické hlavní hrdinky (paličky, která si sice stěžovala na osud, jak s ní zacloumal, ale sama byla dost amorální a krutá a měla se přitom pořád jako v bavlnce), ostatních pár hrdinů dělají spíš komparz (a bratr jakoby byl připojený zcela uměle k ději, aby se ještě něco dělo - rozkol vztahu se sestrou byl značně vyumělkovaný). Historické skutečnosti jsou velmi stručně zabudovány zase pro výraznější body děje, o prohibičním zákoně a jeho dopadech a změnách se hovoří na jediné straně (z celkem 500), stejně krátce jako o pozadí krachu na burze, letmo zmíněn byl i KKK (Neviditelné impérium).

Německý autor se položil spíš do romantického příběhu, ale zda se konal happy end, to čtenář musí dočíst až do poslední řádky. Příliš dlouhé, trochu samoúčelné, málo "románové" (chudé na věrohodné vedlejší linky a postavy), ale docela čtivé. 75%

zuzana2599
06.01.2020

Ach Mallory, já jsem ti ten kousíček štěstí a lásky na konci moc přála... !!
Na malé rodinné farmě ve Virginii začíná příběh o osudu, lásce a velké nenávisti ! Příběh se odehrává ve 20. letech, v době prohibice, a Mallory vyrábí skvělou pálenku. Brzy se jí začne říkat Dáma Měsíčního svitu. Z mladé paličky černého alkoholu se stává sebevědomá žena...
Tento krásný román má pěkných pět set stran a mně se moc, moc líbil !!