Dáma Měsíčního svitu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o lásce, osudu a smrtelné nenávisti Mallory Kendricková sní americký sen o lepším životě, avšak na své malé rodinné farmě ve Virginii se musí uskromnit, jak to jen jde. Píšou se dvacátá léta, doba prohibice, když v sobě Mallory objeví nebezpečný talent. Pro vynikající pálenku, kterou sama vyrábí, se jí brzy začne říkat „Dáma Měsíčního svitu“. Dostává se stále více do vleku třpytivého polosvěta a z mladé nebojácné paličky černého alkoholu se stane sebevědomá žena, která sleduje zcela vlastní cíle – obklopená pochybnými ctiteli, ochránci zákona a bezskrupulózními gangstery nechvalně proslulých „bouřlivých dvacátých let“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417071/big_dama-mesicniho-svitu-KO9-417071.jpg 4.147
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Lady Moonshine, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Dáma Měsíčního svitu

ANDY28
17. března

Klobouk dolu před panem spisovatelem, bravo!!!

JJJ007
08. března

Příběh slečny a pak dámy mě velmi překvapil. O mafii toho teď vím o trochu víc. Knihu doporučuji


AlenaF
23. ledna

Tak tento příběh se mi líbil. Vše ostatní popsáno v komentáři Leona333, lépe knihu hodnotit neumím. Doporučuji k přečtení.

Leona333
31.10.2021

Moc dobře napsaná knížka. Ani na vteřinu jsem se při ní nenudila. Dobové reálie vykresleny a popsány víc jak znamenitě. Konkurenčnost a surovost prostředí ve kterém se hlavní hrdinka pohybovala mne opravdu dostala. Mallory však ukázala, že umí obstát ve všech zkouškách, kterým jí život vystavil. Jen za odměnu ve finále, dostala na oplátku velmi málo...

Alenka_pokorna
11.07.2021

Této knize se musí nechat jedno. Přímo z ní prýští atmosféra toho místa a té doby. Zlatá dvacátá léta, USA. Nádherná auta, krátké sukně, lehčí mravy, ale také prohibice, mafie, pašování alkoholu... Vše je tak dokonale vykreslené, jako bych tam byla. Opravdu mě to přeneslo zpátky v čase.

Noisette73
07.07.2021

Tato knížka to je opravdu zajímavá sonda do Amerických dějin, je historicky velice propracovaná a autor píše velice hezky, tak že to člověka úplně pohlcuje a hladí po duši, ale něco mi přece jen scházelo, chtělo by to nějakou zajímavou zápletku a příběhy hlavních hrdinů by to trošku ozvláštnilo, takto se tam mlátila prázdná sláma a v příběhu nebylo nic co bychom důvěrně neznali už od jiných.

kacunka157
28.05.2021

Kniha mi dala celkem zabrat, dost jsem se s ní natrápila. Několikrát jsem jí chtěla odložit, ale jsem ráda, že jsem to naštěstí neudělala.
Moc hezký příběh, který má v sobě lásku, napětí....

TVer
26.05.2021

Kniha se mi nelíbila, nedokázala jsem si dočíst. Kolem stránky 150 jsem to vzdala, připadá mi moc táhlá

1