Karanténa

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/big_karantena-aQb-444860.jpeg 3.4447
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host

Lockdown, 2020

Kniha Karanténa

Kochy84

(+ SPOILER) Tohle byl perfektní brak!
Pana Maye mám zafixovaneho jako "ty skotské detektivky", některé mě bavily velmi, jiné míň, ale tahle se mi vysloveně trefila do vkusu.
Je to trochu sci-fi, zajímavé je, že jestli je pravda, že byla kniha dopsaná ještě před vypuknutím pandemie, pak se na několika místech May dost trefil s tím, jak to asi bude vypadat a to včetně roušek a zákazů vycházení a domobran. (U nás se naštěstí nestrilelo, ale lidi furt bonzovali měšťákům...)
Bavil jsem se i přesto, že cca od třetiny knihy mi bylo jasné jak to skončí, kdo je pan Smith a kdo všechno ještě umře. A to povětšinou rukou jednoho z nejzábavnějších vrahů vůbec. Líbilo se mi, jak takové ty vidlacke typy "cizáky tu nechceme" s bouchačkami v neproskolenych rukou zde zastupovala bohatší vrstva lepších lidí izolovaná na ostrově. Líbilo se mi, že i když je pandemie a zákaz vycházení, život (noční) si vždycky cestu najde. A v konfrontaci s realitou z ČR mě na tom místě rozesmalo, jak všichni měli roušky, desinfikovali sklenice a dodržovali rozestupy.
Ano, nebyl to typický Peter May, ale za mě možná jeho nejpřístupnější kniha. Jako audiokniha navíc skvěle načtená. Asi bych si rád přečetl nějaké volné pokračování..

Nočnípták

(+ SPOILER) Petera Maye obdivuji. Jeho knihy mám moc ráda a kritizuji je jen výjimečně /Ochráním tě/. Tady jsem se musela několikrát ujistit, že čtu opravdu Maye. Děj nebyl špatný, ubíhal rychle. Konec byl rychlý a useknutý, ale líbil se mně /asi jsem divná, ale v některých knihách nemám ráda happyend/. Úplně knihu nezavrhuji, ale je to prostě jiný May.

SuperSojka

Trochu jiný May, než jak ho znám. Je vidět, že kniha možná byla vydána trochu ve spěchu, aby ještě stihla pandemii. Pesimistický ráz si to udrží celou dobu, čtivé to je, předvídatelné ale taky. Taková konzumní pandemická jednohubka.

Acnaj

Začátek mě překvapivě chytnul, ale závěr se mi nelíbil, je uspěchaný, neuvěřitelný...

Timkim

Audiokniha. Překvapivě docela dobrý. Na to že je to popis pouze jednoho dne, super. Konec malinko přitaženy za vlasy, ale ok. Dalo se to.

HockeyGirl

Hodně lidem se pod slovem "karanténa" vybaví právě Covid 19. Ale kniha Karanténa je o jiném viru, který zabíjí lidi a jeho epicentrum je v Londýně. Kniha je spíše krimi, ale je v ní odrážená i zmiňovaná nemoc. Smutný příběh malé holčičky, která se nechtěně zapojila do celosvětové pandemie. Aby jedna společnost mohla "přežít" a nezkrachovala, musela vymyslet, jak zase prodávat a tak vypustili vir, na který už měli lék a mohli tak začít zase vydělávat. Kniha se mi líbila moc, byla to první knížka od Maye, kterou jsem přečetla (a taky snad nebyla poslední). Dávám 4*, knížka se mi četla sama, nebyla moc dlouhá, kapitoly byly krátké a navíc nemá knížka popsané stránky od shora až dolů, což je taky plus.

Mudry

Nemůžu říct, že bych se nudila, ale dost jsem se potýkala se spoustou náhod a neuvěřitelností. Na druhou stranu nebýt doby, ve které právě žijeme, málo uvěřitelného by bylo v příběhu ještě mnohem více .

Páájinka

Audiokniha. Že začátku jsem tomu moc nedávala, ale bylo to super.