Čas vlků

Starodávná legenda praví, že v každém člověku žijí dva vlci a neustále bojují o tlukot srdce. Jeden z nich je strach a nenávist a ten druhý láska a důvěra. Který z vlků vyhraje? Ten, kterého živíme. Švédsko na samém počátku 2. světové války. Hlavními hrdiny příběhu jsou sirotci Magdalena a Nils, jejichž jediný příbuzný - strýc, který se vrátil z Ameriky - jim odkázal veškeré své bohatství. Díky nečekanému dědictví začínají nový život i slibnou kariéru, ale hrůzy počínající války pronikající z kontinentu je vedou k pomoci potřebným. Do příběhu vstupuje Carl-Magnus Rytterholm, obdivovatel nového hrdiny - Adolfa Hitlera. Ale po boku zla jako vždy kráčí láska. Při hledání tří zmizelých finských válečných dětí se osudově setkají Magdalena a Carl-Magnus a jejich odvaha a obětavost změní život nejen jim, ale i mnoha dalším lidem. Čas vlků je kniha o odvaze a lásce ve stínu války. O odvaze postavit se za to, v co v nitru věříme, za slabé a bezbranné, odvaze bránit právo na svobodu těla i ducha a neuposlechnout rozkazy. I nejčernější temnotou jasně prosvítá zářivé světlo lásky a naděje. A coby symbol boje dobra se zlem čtenáře celou knihou doprovázejí tři sněhobílí vlci...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391623/cas-vlku-0I6-391623.jpg 4.1113
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Cosmopolis

Vargarnas Tid, 2016

Kniha Čas vlků

marimari

Historická pohádka! Dobře se četla, Laskavé a optimistické podání s velkou důvěrou v lidské dobro, čestné a zodpovědné chování, vůle pomáhat si. Nechybí ani mystická úloha zvířat.
Tak nějak jako červená knihovna, trochu naivní, všechno až zázračně dobře končí. Hrůzy druhé světové války byly v literatuře popsány nesčetněkrát, takže víra v dobro není špatná.

lisell

Opět tématika 2.světové války. Tentokráte ale nezpracovává cestu židů po koncentračních táborech, ale odkrývá život dvou sirotků na pozadí války ve Švédsku. Po dlouhé době jsem měla v ruce něco od čeho jsem nemohla odejít. Válka v severských zemích není moc často zpracovávaná, proto byl pro námět příjemnou novinkou. Když k tomu připočtete, lásku, sílu přátelství, odvahu postavit se zlu a bezpráví, přimícháte napětí a mystiku v podobě tří sněhobílých vlků, dostanete super čtení.

Alexxxka

Na tuto knížku jsem narazila náhodou v knihovně. Hned mě zaujala obálkou a pak jen krátký popis na titulce - a bylo rozhodnuto. Překrásný příběh. Koktejl zajímavých informací ze severských zemí počas války, síla jedince, láska, přátelství, obětavost, strach, napětí, zakomponování vlků a krkavce.... Jsem dojata. Tahle knížka by si zasloužila být bestsellerem! DOPORUČUJI!!!!

Danago

Mně se knížka moc líbila. Velice čtivě a citlivě pojaté téma druhé světové války v severských zemích a hlavně ve Švédsku. Z tohoto pohledu jsem toho moc nevěděla. Je to román s trochou romantiky na pozadí skutečných událostí. Můžu jen doporučit. Čtení jsem si krásně užívala..

Martica

V této knize je úplně všechno: příběh, napětí, láska, válka, chytrá žena, zlý nacista, Žid v ohrožení, těhotenství, klišé, kýč, zvířata zázračně se zjevující a varující... Ne, tohle se mi nelíbilo. To i trošku uráželo můj vkus.

Kerberos

Na knihu jsem se těšila,pěkná obálka ,příběh byl zajímavý,dobře se to četlo ,ale něco mi tam chybělo.

mythos91

Hezky napsaná kniha na pozadí 2. světové války z pohledu osudů několika lidí a dění skandinávských zemí. Rozšířil jsem si obzor a byl jsem překvapen, jak zažívali válečná léta právě tyhle severské země. Je to připomínka, jak kruté osudy zažívali lidé za války a je dobře, že toto téma je stále probírané a připomínáme si ho jako odstrašující případ.

Burgus

Je to přenádherná kniha. Když jsem studovala rok ve Finsku, člověk byl tak ochromený zážitkem z úžasné země, že úplně zapomínal na historické, ale i současné problémy této země (každá země je skutečně má). Přečetla bych si ji klidně znova. Je to jeden z těch případů, kdy mi zůstává rozum stát nad darem psaní, který někteří lidé dostávají do vínku. Díky Elisabet!

Katedrála moře
Katedrála moře