Čas vlků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Starodávná legenda praví, že v každém člověku žijí dva vlci a neustále bojují o tlukot srdce. Jeden z nich je strach a nenávist a ten druhý láska a důvěra. Který z vlků vyhraje? Ten, kterého živíme. Švédsko na samém počátku 2. světové války. Hlavními hrdiny příběhu jsou sirotci Magdalena a Nils, jejichž jediný příbuzný - strýc, který se vrátil z Ameriky - jim odkázal veškeré své bohatství. Díky nečekanému dědictví začínají nový život i slibnou kariéru, ale hrůzy počínající války pronikající z kontinentu je vedou k pomoci potřebným. Do příběhu vstupuje Carl-Magnus Rytterholm, obdivovatel nového hrdiny - Adolfa Hitlera. Ale po boku zla jako vždy kráčí láska. Při hledání tří zmizelých finských válečných dětí se osudově setkají Magdalena a Carl-Magnus a jejich odvaha a obětavost změní život nejen jim, ale i mnoha dalším lidem. Čas vlků je kniha o odvaze a lásce ve stínu války. O odvaze postavit se za to, v co v nitru věříme, za slabé a bezbranné, odvaze bránit právo na svobodu těla i ducha a neuposlechnout rozkazy. I nejčernější temnotou jasně prosvítá zářivé světlo lásky a naděje. A coby symbol boje dobra se zlem čtenáře celou knihou doprovázejí tři sněhobílí vlci...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391623/cas-vlku-0I6-391623.jpg 4.162
Orig. název:

Vargarnas Tid (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Cosmopolis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Čas vlků

Přidat komentář
marketa6511
31. března

Když laskavost vítězí v nelaskavých časech. Připomenutí, že v každé chvíli, v každé době, vždy znova rozhodujeme o tom, jestli budeme konat laskavě anebo jinak. Jo, knížka byla plná drobných happyendů i toho jednoho velkého, že válka skončila, ale možná proto pro mě osobně byla silnější. Jako poselství, že i ve špatných časech se dějí dobré věci a lidé dělají dobrá rozhodnutí. A taky to bylo dobré opakování průběhu druhé světové války ... jen tak mimoděk, v tom, jak se jednotlivé okamžiky promítaly do životních osudů lidí. A kdybych si jen to měla z knížky odnést, tak díky za to.

oolinkaa
28. března

Krásná a čtivá kniha ze Švédska, v době 2.sv.valky. byla jsem mile překvapena

raffi
21. března

Nie, toto nebola dobrá kniha.... Miestami to vyznelo ako pokus zamilovanej pubertiačky písať knihu z obdobia druhej svetovej vojny. Aj tie nezmysly by potom dávali zmysel :) A keď došla fantázia tak autorka pridala trošku cukru (a šedých vlkov) a nakoniec z toho vzniklo toto presladené čosi... Akurát čo si mám potom myslieť o autorke, ktorá to skutočne napísala, a je ročník 1950? Asi že sa jej v budúcnosti vyhnem veľkým oblúkom, ak ešte niekedy niečo napíše.

AnSe
15. března

Zajímavé životní příběhy doplněné o skutečné události. Strhující kniha, kterou jsem nechtěl dát z ruky.

Vampy
02. března

Pokud máte rádi pohádky, bude kniha dobrou volbou. Za mě ale rozhodně nedoporučuju. Roztrhl se pytel s knihami s válečnou tématikou, ale těch kvalitních je opravdu pomálu. Hlavní hrdinka mi přišla hloupá a nějak jsem nepochopila motiv jejího chování. Její cesta do Norska? Fakt nechápu. Jedna hvězda za obálku.

ela1972
26. února

Krásně napsaná kniha o méně krásné válečné době. Kniha byla nejen hezky napsaná, ale seznámila mě i s jiný pohledem na světovou válku.

intelektuálka
16. února

Druhá světová válka na severu - pro mě neznámá...

A odvaha nebát se postavit proti rozkazům, s nimiž nesouhlasíme, být tu pro druhé v těžké době ...

A moc se mi líbila symbolika vlčího boje za svoji spravedlnost...
Hodina vlka - čas dne, kdy je lidská duše nejzranitelnější a zlatá brána do věčnosti se otevírá dokořán ...

V této láskyplné knize jsou vykresleny charaktery osob tak, jak by to mělo být ...

A co mne překvapilo ?

Švédsko je přece, dá se říct, průkopnickou zemí, co se rasové hygieny týče...
Už v roce 1921 jsme založili první institut rasové biologie na světě .... !!!

A již známá slova Norimberského procesu :

"Nenesu za to žádnou vinu. Jen jsem poslouchal rozkazy ."

Pořád stejné varování - kdy ho lidé uslyší ???

HDosoudilová
09. února

Knihy na téma 2. světové války mě hodně baví, proto mi tato nemohla uniknout. A musím říct, že jsem nadšená. Z prostředí severních zemí jsem zatím nic nečetla a byl to zase jiný pohled na tuto část historie. Ze začátku jsem tedy měla lehce problém se začíst a v postavách jsem se moc neorientovala, ale čím dál tím víc jsem byla zvědavá, jak toto celé dopadne. Hlavní hrdinové mi byli velice sympatičtí a konec mě překvapil. Doplněk s vlky byl zajímavý. Doporučuji.