Čas vlků

Čas vlků https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391623/bmid_cas-vlku-0I6-391623.jpg 4 164 58

Starodávná legenda praví, že v každém člověku žijí dva vlci a neustále bojují o tlukot srdce. Jeden z nich je strach a nenávist a ten druhý láska a důvěra. Který z vlků vyhraje? Ten, kterého živíme. Švédsko na samém počátku 2. světové války. Hlavními hrdiny příběhu jsou sirotci Magdalena a Nils, jejichž jediný příbuzný - strýc, který se vrátil z Ameriky - jim odkázal veškeré své bohatství. Díky nečekanému dědictví začínají nový život i slibnou kariéru, ale hrůzy počínající války pronikající z kontinentu je vedou k pomoci potřebným. Do příběhu vstupuje Carl-Magnus Rytterholm, obdivovatel nového hrdiny - Adolfa Hitlera. Ale po boku zla jako vždy kráčí láska. Při hledání tří zmizelých finských válečných dětí se osudově setkají Magdalena a Carl-Magnus a jejich odvaha a obětavost změní život nejen jim, ale i mnoha dalším lidem. Čas vlků je kniha o odvaze a lásce ve stínu války. O odvaze postavit se za to, v co v nitru věříme, za slabé a bezbranné, odvaze bránit právo na svobodu těla i ducha a neuposlechnout rozkazy. I nejčernější temnotou jasně prosvítá zářivé světlo lásky a naděje. A coby symbol boje dobra se zlem čtenáře celou knihou doprovázejí tři sněhobílí vlci... celý text

Literatura světová , Válečné , Historické romány

Vydáno: , Cosmopolis

Vargarnas Tid , 2016

Thalin
Thalin
28.01.2024 3 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst a pak mi přišlo, že je příběh lehce přeslazený, pohádkový. Trošku mi taky vadilo skákání mezi postavami. Magdalena byla navíc asi jediná postava, která si nějak získala moje sympatie. Bylo sice zajímavé přečíst si něco o průběhu té doby v jiné zemi, ale celkově mě příběh kdo ví jak neoslovil.

kalinka99
kalinka99
21.02.2023 5 z 5

Kniha měla láskyplný nádech i přesto, že příběh je zasazený do válečného období ve Skandinávii.

Gabča67
Gabča67
13.12.2022 3 z 5

Některé momenty v knížce byly sice hezké, ale příběh, který se odehrává na pozadí druhé světové války byla trošku ,,červená knihovna". Knížku jsem dostala jako dárek, proto jsem považovala za povinnost si ji přečíst. Informace o průběhu války ve Skandinávii byli zajímavé, obálka knihy pěkná.

Ivana11
Ivana11
05.08.2022 5 z 5

Moc pěkné, kniha mi zase o něco rozšířila obzory ohledně válečného období.

mataaskorice
mataaskorice
15.07.2022 4 z 5

Těžké hodnotit... Přestože se příběh odehrává za druhé světové války, je způsob vyprávění takový pohádkový, křehký, poetický, autorka se snaží o vyšší úroveň textu - romantické pasáže jsou nepřehnaným způsobem vykresleny, erotické diskrétně obejity, jako paralelu k temnu a zlu mezi lidmi autorka vytváří linii druhou popisující dění v přírodě a soužití člověka, havrana a vlčí smečky. Tato druhá vrstva ale přispívá k pohádkovému vyznění knížky. Nicméně mně kniha dlouho nemohla "chytnout", ne a ne se začíst. Opravdu bavit mě začala někde v poslední třetině. Trochu se ve mně pralo i to, jestli text vnímat jako milý, laskavý a křehký, nebo jestli to už zavání solidním kýčem. Přínosem je pro mě popis války ve Skandinávii, který se v našich luzích a hájích tolik nevyskytuje.

Mishi
Mishi
13.06.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla moct začíst, ale s každou stránkou to bylo lepší a lepší. Osudy hlavních postav a historické události totiž stále nabíraly na obrátkách.
Stále nechápu, že se Švédsku nějakým způsobem podařilo zůstat neutrálním ostrůvkem ve válečném moři. I tak samozřejmě životy Švédů výrazně ovlivnila. Děkuji za tenhle historický náhled, příběh o odvaze i lásce.

Pivka1
Pivka1
01.04.2022 5 z 5

Moc hezká knížka. Trochu historie, trochu lásky, hezky se mi četla. Spousta informací ohledně Skandinávie za války byla pro mě novinkou. Už jsem asi moc dlouho ze školy. Ráda jsem si osvěžila paměť.

chrudas
chrudas
18.12.2021 5 z 5

Čas vlků je jedna z nejlepších knih co jsem četla. Krásný příběh z těžkých časů druhé světové války, o lásce, víře, naději a úžasné přírodě.

L_Into
L_Into
17.12.2021 3 z 5

Prvnich 80 stran jsem z toho romantického klišé byla rozpačitá. Něčím to ale bylo jiné, knihu jsem neodložila... a konec zhltla a probrečela. Historizující romance v té nejlepší formě, svým způsobem velmi skandinávská.

lusila
lusila
09.12.2021 5 z 5

Čítať knihy autorov, ktorí sa histórii aj venujú, je pre mňa pôžitok.

Kaja1
Kaja1
15.06.2021 5 z 5

Válka z pohledu neutrálního Švédska. Bylo to zajímavé čtení, dosud jsem nikdy o postoji Švédů k Hitlerovi a jejich pomocí okupovaným zemím neslyšela. Dostal mne přístup Dánů k Židům, žijících na jejich území, klobouk dolů před všemi těmi statečnými lidmi. Jako kulisa knihy je příběh sourozenců a jejich lásek. Krásně je zde propojen příběh s legendami a přírodou Švédska.

Zuzka12627
Zuzka12627
14.06.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Již tu bylo vše popsáno v komentářích. Knihu velmi doporučuji.

Mája777
Mája777
13.06.2021 5 z 5

Nádherná kniha. I když nepopisuje tolik hrůz, jako jiné, přesto mě několikrát rozplakala. Autorka citlivě popisuje život ve Švédsku během druhé světové války. Knihy z tohoto období čtu, ale z těchto končin je to má první.
V dnešní době čteme plno severských detektivek a většinou je opěvujeme. Tato kniha je také ze severu a určitě si nejde své čtenáře. A věřím, že jich nebude málo.
Který z vlků se skrývá v každém z nás?
(13. 6. 21 - 14 516 - 37)

Len2očka
Len2očka
29.10.2020 4 z 5

Už krásná obálka mě vybídla si knihu přečíst a byla jsem spokojená a můžu jen doporučit.

marimari
marimari
22.04.2020 3 z 5

Historická pohádka! Dobře se četla, Laskavé a optimistické podání s velkou důvěrou v lidské dobro, čestné a zodpovědné chování, vůle pomáhat si. Nechybí ani mystická úloha zvířat.
Tak nějak jako červená knihovna, trochu naivní, všechno až zázračně dobře končí. Hrůzy druhé světové války byly v literatuře popsány nesčetněkrát, takže víra v dobro není špatná.

lisell
lisell
21.04.2020 5 z 5

Opět tématika 2.světové války. Tentokráte ale nezpracovává cestu židů po koncentračních táborech, ale odkrývá život dvou sirotků na pozadí války ve Švédsku. Po dlouhé době jsem měla v ruce něco od čeho jsem nemohla odejít. Válka v severských zemích není moc často zpracovávaná, proto byl pro námět příjemnou novinkou. Když k tomu připočtete, lásku, sílu přátelství, odvahu postavit se zlu a bezpráví, přimícháte napětí a mystiku v podobě tří sněhobílých vlků, dostanete super čtení.

Alexxxka
Alexxxka
02.04.2020 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazila náhodou v knihovně. Hned mě zaujala obálkou a pak jen krátký popis na titulce - a bylo rozhodnuto. Překrásný příběh. Koktejl zajímavých informací ze severských zemí počas války, síla jedince, láska, přátelství, obětavost, strach, napětí, zakomponování vlků a krkavce.... Jsem dojata. Tahle knížka by si zasloužila být bestsellerem! DOPORUČUJI!!!!

Danago
Danago
07.02.2020 5 z 5

Mně se knížka moc líbila. Velice čtivě a citlivě pojaté téma druhé světové války v severských zemích a hlavně ve Švédsku. Z tohoto pohledu jsem toho moc nevěděla. Je to román s trochou romantiky na pozadí skutečných událostí. Můžu jen doporučit. Čtení jsem si krásně užívala..

Martica
Martica
17.01.2020 1 z 5

V této knize je úplně všechno: příběh, napětí, láska, válka, chytrá žena, zlý nacista, Žid v ohrožení, těhotenství, klišé, kýč, zvířata zázračně se zjevující a varující... Ne, tohle se mi nelíbilo. To i trošku uráželo můj vkus.

Kerberos
Kerberos
13.01.2020 4 z 5

Na knihu jsem se těšila,pěkná obálka ,příběh byl zajímavý,dobře se to četlo ,ale něco mi tam chybělo.

druhá světová válka (1939–1945) naděje vlci Švédsko

Autorovy knížky