Maják na útesech

Maják na útesech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435416/bmid_majak-na-utesech-j4j-435416.jpg 4 161 49

Po autonehodě Susanne dočasně ztratila paměť. Trápí se, neví, kdo je. V této situaci najde v kapse svého kabátu pozvání do Bretaně, adresované Anne-Marie LeBarsové. Susanne v domnění, že je Anne-Marie, odjíždí do Bretaně do malebného místa nad strmými útesy, kde stojí pouze několik rybářských domků a maják. V domě strážce majáku Susanne poznává milou a srdečnou starou paní, která je přesvědčená, že se konečně setkává se svou vnučkou Anne-Marie. Obě ženy si padnou do oka a brzy si Susanne oblíbí celá osada. Dívka se také začíná sbližovat s Alanem, který po tragické ztrátě preferuje samotu, ale její nově nalezené štěstí začínají ohrožovat vzpomínky na minulý život, které se Susanne postupně vracejí… Autorka napsala tři tzv. bretaňské romány, Hortenziovou zahradu, Hlubokou modř moře a právě Maják na útesech je poslední z těchto knih, které spojuje láska ke krásné provincii západní Francie.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Brána

Der Leuchtturm auf den Klippen , 2016

ivanaci
12.10.2023

Miluji Bretaň, ale tento příběh jsem si neužila, nebavil mě. Nedočetla jsem.

Aquagirl
24.04.2023 4 z 5

Bylo to hezké, ten začátek byl možná trochu moc rozvláčný, ale líbilo se mi to. Hortenziová zahrada mi možná přišla o něco lepší, už se nejde vyhnout srovnávání, ale mám tyhle příběhy celkově ráda. A mám moc ráda Bretaň.

helenkan
22.04.2023 3 z 5

Začátek byl docela zdlouhavý. Pořád jen řešení jestli pravdu odhalit nebo ne a kdy. Až tak v polovině to začalo být zajímavější. Taková klidná oddechovka.

Jonna
18.10.2022 3 z 5

Oddechovka, u které mi vadilo to jen nepřirozené prodlužování toho, kdy jít s barvou ven.

Luciska13
07.08.2022 4 z 5

Příjemný příběh s přátelského prostředí malé vesničky na pobřeží Bretaně se spoustou nedorozumění, přátelství i kapkou lásky. Kniha je moc hezky napsaná a četla se skoro sama, ale na pět hvězdiček tomu něco chybělo.

petrulkaa
13.07.2022 4 z 5

Příjemné, nenáročné, oddychové čtení na léto.

takana
30.06.2022 5 z 5

Kniha se dala číst ale Hortenziova zahrada a Hluboká modř moře byli lepší.

bábuška
22.04.2022 5 z 5

Celkem zdlouhavá první část knihy, posléze zamilování do Bretaně. Když se vysvětlí děj první části, ztrácí naše hrdinka náklonnost většiny obyvatel vesnice, ovšem v druhé části knihy se dostane Suzanne do nezáviděníhodné situace a je vděčná za pomoc rodiny, pak srovná i vztahy z předchozího pobytu a končí vše smírem. Nejvíce mi jí bylo líto při pobytu ve vězení, slečna zhýčkaná v bohaté rodině těžko přežívá. Kniha si zaslouží všechny hvězdičky.

EmillyT
20.04.2022 3 z 5

Po Hortenziové zahradě pro mě byla tato kniha trochu zklamání a dlouho jsem se do příběhu nemohla pořádně začíst. Překvapilo mě, jak rychle se Sussan vrátila paměť a nedařilo se mi pochopit, proč měla potřebu neustále si něco vymýšlet. Příběh se poměrně táhnul a některé části byly dost nelogické. Líbilo se mi krásně popsané prostředí Bretaně i konec příběhu, i když ten na rozdíl od jiných částí knihy, mohl být obsáhlejší.

zimolka
20.01.2022 5 z 5

Krásná,jako všechny od této autorky.

Siege03
03.01.2022 3 z 5

Hodnotím lepší průměr.Neurazi,nenadchne.Takova oddechovka z červené knihovny s mírně detektivní zápletkou.

mariva
19.11.2021 4 z 5

Začátek i konec knihy měl spád, ale střední část se dost táhla a nebyla tolik zajímavá. Měla ukázat atmosféru bretaňského pobřeží, moře, majáků, života místních obyvatel, ale nedokázala mě do ní přenést, jako některé jiné knihy autorky. Konec to trochu napravil.

tess.de.veles
26.09.2021 1 z 5

Mám ohromnou slabost pro majáky, tak jsem po knize nemohla v knihovně nesáhnout.....No, prvních asi 50 stránek celkem dobrý, ale pak po dalších dvaceti stranách jsem to vzdala..... Špatně se mi to četlo, bylo to utahaný a dost se to vleklo.....Zkrátka nuda....

surikata246
18.09.2021 4 z 5

Celkem pěkné odpočinkové čtení s předvídatelným koncem. Po nočních směnách výborný prostředek pro odpočinek a spánek. Spokojenost.

PetaZ
05.06.2021 5 z 5

To byl docela pěkný příběh, jasně předvídatelný, ale hezky se to četlo

Toňula
05.06.2021 4 z 5

Milý, čtivý příběh, sympatická hrdinka, zajímavé prostředí, trochu napětí, ideální koktejl pro duši.

Mesicnililie
31.05.2021 3 z 5

Zajímavý příběh ikdyz místy trochu nedával smysl. Konec byl trochu odflaknuty ale jinak hezké čtení zasazené do krásné krajiny.

mcabr
31.05.2021 5 z 5

Hezký příběh.

AndreaP.
11.05.2021 4 z 5

Nejvíce se mi na této knize líbil ani ne tak samotný příběh, kdy se jedná o klasický romantický příběh, který nijak neurazí, ale ani nenadchne a už na začátku je jasné, jak dopadne, ale popis pobřeží čarokrásné Bretaně. Celou dobu jsem si při čtení představovala, jaké by to tam mohlo být. A pointa knihy .... " za přílivu se rodí děti, odliv s sebou bere zpátky do moře duše umírajících ...." Být paní na majáku a všude kolem vlny moře - nádhera.

Terezaazeret
29.04.2021 odpad!

Tohle je jako ty odpoledni filmy na TV Barrandov nebo TV Prima.
Spatni herci pobihanici po trave na utesu nad morem, kteri se miluji, ale nejdriv se fakuji, aby se nakonec sobe navzajem omluvili a skocili do naruce.
Tohle bylo podobne, misto mizernych hercu jsou v knize mizerne vykreslene postavy ocitajici de v trapnych situacich, budete se cervenat az na zadku...
Jestli mate radi Bretan, prohlednete si ji radeji na google photos.