Maják na útesech

Po autonehodě Susanne dočasně ztratila paměť. Trápí se, neví, kdo je. V této situaci najde v kapse svého kabátu pozvání do Bretaně, adresované Anne-Marie LeBarsové. Susanne v domnění, že je Anne-Marie, odjíždí do Bretaně do malebného místa nad strmými útesy, kde stojí pouze několik rybářských domků a maják. V domě strážce majáku Susanne poznává milou a srdečnou starou paní, která je přesvědčená, že se konečně setkává se svou vnučkou Anne-Marie. Obě ženy si padnou do oka a brzy si Susanne oblíbí celá osada. Dívka se také začíná sbližovat s Alanem, který po tragické ztrátě preferuje samotu, ale její nově nalezené štěstí začínají ohrožovat vzpomínky na minulý život, které se Susanne postupně vracejí… Autorka napsala tři tzv. bretaňské romány, Hortenziovou zahradu, Hlubokou modř moře a právě Maják na útesech je poslední z těchto knih, které spojuje láska ke krásné provincii západní Francie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435416/big_majak-na-utesech-j4j-435416.jpg 3.8124
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Brána

Der Leuchtturm auf den Klippen, 2016

Kniha Maják na útesech

takana

Kniha se dala číst ale Hortenziova zahrada a Hluboká modř moře byli lepší.

bábuška

Celkem zdlouhavá první část knihy, posléze zamilování do Bretaně. Když se vysvětlí děj první části, ztrácí naše hrdinka náklonnost většiny obyvatel vesnice, ovšem v druhé části knihy se dostane Suzanne do nezáviděníhodné situace a je vděčná za pomoc rodiny, pak srovná i vztahy z předchozího pobytu a končí vše smírem. Nejvíce mi jí bylo líto při pobytu ve vězení, slečna zhýčkaná v bohaté rodině těžko přežívá. Kniha si zaslouží všechny hvězdičky.

EmillyT

Po Hortenziové zahradě pro mě byla tato kniha trochu zklamání a dlouho jsem se do příběhu nemohla pořádně začíst. Překvapilo mě, jak rychle se Sussan vrátila paměť a nedařilo se mi pochopit, proč měla potřebu neustále si něco vymýšlet. Příběh se poměrně táhnul a některé části byly dost nelogické. Líbilo se mi krásně popsané prostředí Bretaně i konec příběhu, i když ten na rozdíl od jiných částí knihy, mohl být obsáhlejší.

zimolka

Krásná,jako všechny od této autorky.

Siege03

Hodnotím lepší průměr.Neurazi,nenadchne.Takova oddechovka z červené knihovny s mírně detektivní zápletkou.

mariva
19.11.2021

Začátek i konec knihy měl spád, ale střední část se dost táhla a nebyla tolik zajímavá. Měla ukázat atmosféru bretaňského pobřeží, moře, majáků, života místních obyvatel, ale nedokázala mě do ní přenést, jako některé jiné knihy autorky. Konec to trochu napravil.

tess.de.veles
26.09.2021

Mám ohromnou slabost pro majáky, tak jsem po knize nemohla v knihovně nesáhnout.....No, prvních asi 50 stránek celkem dobrý, ale pak po dalších dvaceti stranách jsem to vzdala..... Špatně se mi to četlo, bylo to utahaný a dost se to vleklo.....Zkrátka nuda....

surikata246
18.09.2021

Celkem pěkné odpočinkové čtení s předvídatelným koncem. Po nočních směnách výborný prostředek pro odpočinek a spánek. Spokojenost.