jirina4159 jirina4159 komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Opravdu oddechovka, velice čtivé já se pobavila, líbilo se mně i když její chování bylo naprosto odlišné mému. Bylo to prostě o pohledu na život někoho jiného.

20.02.2023 4 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Je to má druhá kniha s touto dvojicí policistů, zase spokojenost.

07.02.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Byla jsem spokojená, příběhy ne vždy uvěřitelné a některé hůře pochopitelné (třeba povídka Odd) ale zajímavá rozuzlení.

25.01.2023 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Po počáteční nechuti pokračovat ve čtení po prvních stránkách povídky Krysí ostrov, jsem se začetla a i když na mě povídky byly dost brutální, nakonec jsem ocenila autorovu nesmírnou fantazii.

16.01.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno podruhé, je to úžasný příběh o mateřské lásce.

30.12.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ten překvapivý závěr je vždycky to na co se těším, budu pokračovat ve čtení dalších příběhů.

30.12.2022 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět spokojenost, a jako vždy překvapil pachatel!

07.12.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Hnusné činy ale popsané tak že je to čtivé, přesvědčení detektiva Eriky že pachatele chytí, je o tom opravdu přesvědčena a utvrzuje v tom další osoby které mají k obětem nějaký vztah, zarputilost bez ohledu na svůj osobní život to dokázat je obdivuhodná. Jdu d čtení další knihy.

24.11.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Do poslední chvíle nejasné kdo vraždí, dobrá zápletka. Není zbytečně drsné.

18.11.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Drsnější, mělo to ale spád a nečekané rozuzlení.

08.11.2022 5 z 5

Hlas Hlas Arnaldur Indriðason

Asi jiná mentalita lidí o kterých tahle detektivka je. Chování hlavní postavy detektiva Erlendura bylo velice zvláštní, během sledování pachatele se rozvíjel jeho osobní příběh, ne vždy pochopitelný, i ostatních postav různě psychologicky narušených, nakonec to v kontextu příběhu dávalo smysl a dobře se četlo.

25.10.2022 5 z 5

Zmizelé hasičské auto Zmizelé hasičské auto Per Wahlöö

Docela mátla velká spousta osob se jmény na zlomení jazyka. Zápletka ke zločinu vtipná a hledání pachatelů složité, docela bavilo.

18.10.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Hodně zapletených postav, některé s příběhem souvisely opravdu jen na vlásku. Rozuzlení bylo u příběhů bylo ponecháno na fantazii čtenářů.

13.10.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové nenáročné čtení, když si na chvilku chce člověk oddechnout od detektivek!

29.09.2022 4 z 5

Policie pomo pije Policie pomo pije Per Wahlöö

Takové všední přiblížení policejní práce, já jsem byla spokojená, četlo se to samo.

26.09.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Knihy od této autorky se čtou opravdu jedním dechem!

20.09.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět psáno v lehkém duchu o starostech a plánech všedního dne, kam se vetře zlá událost s velice překvapivým koncem. Napínavé v únosné míře a přečetla jsem opravdu rychle protože zaujalo a nepustilo. Už mám v plánu další knihu této autorky.

20.09.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mne druhá kniha od této autorky, sice detektivka, ale bez násilností a popisuje i věci a starosti všedního života. Už začínám číst další a to Drak spí. Docela se těším. Soudím podle ohlasů že se mám nač těšit.

09.09.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Dobře se četlo, taková oddychová detektivka.

23.08.2022 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Měla jsem z toho větší obavy, nakonec ale psáno ve stylu původního Saturnina, takové odlehčené čtení.

27.07.2022 4 z 5