jirina4159 jirina4159 komentáře u knih

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha o chytré, odvážné a podnikavé ženě, která se nebála riskovat. Pěkné počtení, proto plný počet hvězdiček.

29.03.2020 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Připomenutí minulých dob oddychové čtení, lehce romantické a v dnešní době opravdu přežité. Za přečtení ale stojí.

01.03.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pěkně napsané. Čte se jedním dechem. Příběh muže s velice kladným vztahem k alkoholu, který nezastírá, hlavně sobě, že si za to může sám a hledá jak se s tím vyrovnat.

21.02.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tato kniha mne z celé série zaujala nejvíc. Je mi blízké pochybování vypravěčky o tom zda jedná správně a dělá to nejlepší možné v každé situaci. Někdy nepochopitelné jednání a unáhlené reakce, sice vyvolávají rozpaky ale jsou obrazem její zranitelné a o sobě pochybují povahy. Příběh který opravdu stojí za přečtení. Proto dávám nejvyšší hodnocení.

15.02.2020 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Dobře čtivá a jedna z těch méně drastických v popisování hrůz, které by se měli stále připomínat hlavně aby nikdo časem tyto hrůzy nemohl zpochybňovat.

27.01.2020 4 z 5

Tento díl se mně líbil zatím nejvíc. Děj se sice občas zadrhl ale popis života té doby v Itálii byl bez chyby. Už se těším na další díl.

10.12.2019 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Přečetla jsem docela rychle asi pro téma, které bylo tak pravdivě a přitom neokázale popsáno. Každý svým způsobem mohl prožít nebo prožil něco citově podobného ale nedokáže to tak bezprostředně popsat. Líbil se mi popis života v tehdejší Itálii místy až pro moji generaci (jsem seniorka) překvapivý.

24.11.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Čtenář musí přežít rozvleklý začátek, potom už to má větší spád. Celkově příjemné počtení, pro mne oddechová kniha.

10.11.2019 4 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

Tato kniha mne opravdu nezaujala. Přitom ten námět byl zajímavý a napsán velice dobře. Dočetla jsem protože jsem čekala nějaké vysvětlení těch tajemství, nedočkala jsem se, bylo jich na mne opravdu moc. Jinak je spisovatel můj oblíbený autor, touto knihou jsem ale byla zklamaná.

28.10.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přečteno, pěkně napsané, ale některé věci jsem nepochopila, nebo nečetla dost pozorně.

08.08.2019 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Další zajímavé čtení plné napětí zajímavých osudů lidských přání.

09.07.2019 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Přečteno jedním dechem, úžasně čtivá, plná zajímavých lidí i situací.

09.07.2019 5 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Měla se číst první, proto nezaujala.

09.07.2019 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Velice dojímavý příběh.

29.03.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silný příběh. Kniha u které zabolí srdce.

30.01.2019 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Musím se přidat k těm, co hodnotí knihu jako nejslabší díl trilogie.

30.01.2019 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc pěkné čtení, byla jsem spokojená a některé pasáže mne velice dojímaly.

15.09.2018 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Oddechovka pro milovníky psů.

15.09.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavé o drastických vraždách s nečekaným závěrem, za ten je mé hodnocení.

11.07.2018 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Dala se číst, ale nenadchla.

05.06.2017