Pravidla moštárny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná odysea Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů se stane natrvalo součástí sirotčince v St. Cloud's a jako nejstarší chovanec se učí mladým i starším ženám pomáhat od jejich starostí. Jeho učitelem je zakladatel sirotčince Wilbur Larch, lékař, který vede své soukromé křížové tažení proti zlu, často v rozporu se zákonem. Sledujeme Homerův příběh, jeho snahu stát se užitečným, učednické období v sirotčinci, dospělá léta v moštárně, prazvláštní vztah k manželce jeho nejlepšího přítele, neustálé odchody i návraty… Doslov napsal Petr Matoušek V tomto překladu vydání třetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1054/pravidla-mostarny-Ity-1054.jpg 4.62103
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
Orig. název:

The Cider House Rules (1985)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (279)

Kniha Pravidla moštárny

Přidat komentář
jirina4159
09. července

Další zajímavé čtení plné napětí zajímavých osudů lidských přání.

tynka65
19. června

Je to šest let co jsem knihu četla, ale sirotek Homer zůstává jednou z mých nejoblíbenějších knižních postav... To pro mě mluví úplně za vše

Nerevanin
18. června

Velmi pěkné. Příběh samotný zřejmě moc objevný není, ovšem v tomto případě jde spíše o zpracování než o samotný děj. Kniha je napsána velice hezkým jazykem a velmi pěkně přeložena - už jen proto ji stojí za to přečíst. Z pestré palety postav je nejzajímavější psychologie doktora Larche a způsoby, jakými manipuluje svým okolím. Většina ostatních postav někdy bohužel působí trochu jednodimenzionálně či karikaturálně (např. sestra Angela a sestra Edna jsou v podstatě zaměnitelné). Úvodní část knihy je poněkud zdlouhavá a obávám se, že některé čtenáře může odradit, nicméně druhá polovina (přibližně od chvíle, kdy se Candy a Wally objevují na scéně) je velmi čtivá. Kniha rovněž kvalitním a nenásilným (tj. v příběhu nevyčnívá jako pěst na oko) způsobem zpracovává stále aktuální téma legalizace potratů. Ostatně většina témat, kterých se kniha dotýká (např. potřeba někam patřit) je velmi nadčasová. Doporučuji.

Augiee
06. června

Jednoduše řečeno, tohle byla perfektní kniha- úžasná. Začla jsem ji číst a poté jsem zjistila, že je to i maturitní četba, takže dvě v jednom. Film jsem viděla jen půl hodinky ale bohužel mě nenadchnul, nebyl vůbec podle knížky a nějaké důležité osoby jako např. Melony tam nebyli.

Mysias
14. května

Úžasný film a ještě úžasnější kniha. Až jsem byla naštvaná, že to filmové zpracování neobsáhlo všechno, co je v knize. Což je ale normální a proto opravdu doporučuji knihu přečíst.

Dandulka
04. května

Klasika, ke které jsem se po letech ráda vrátila.

čtenářkaBára
03. května

Tato kniha mě naprosto strhla, žila jsme s Homerem jeho divoký život. Líbil se mi občas perverzní nádech, ale přitom uvěřitelný příběh celé knihy.

Monika_cz
20. března

Na začátku jsem měla problém se začíst, každý popis byl zdlouhavý a velice (kolikrát jsem si říkala, že zbytečně) zdlouhavý, ale pak si říkala, že Irving dobře udělal. Kniha dostala spád a já si najednou naprosto dokonale dokázala představit vše, co se v knize odehrává. Kniha je plná pocitů. Postava Homera mi přirostla k srdci.