Policie pomo pije

Detektivní příběh švédské autorské dvojice. Komisař Martin Beck a jeho policejní tým se pouští do vyšetřování. Významný finanční magnát Viktor Palmgren je zastřelen neznámým mužem uprostřed slavnostního večírku v hotelu Savoy. Kvůli lehce opožděné reakci řadových policistů střelec uniká a nezůstává po něm jediná stopa. Vzhledem k tomu, že se vyšetřovatelé brzy dostávají s případem do slepé uličky, vyžádají si na pomoc komisaře Martina Becka. Ten se však rychle zamotává do spletitých intrik vrcholné politiky a businessu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41549/martin-beck-romany-o-zlocinu-polici-BNI-41549.JPG 4.3111

Martin Beck (Romány o zločinu) 6.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Odeon

Polis, polis, potatismos!, 1970

Kniha Policie pomo pije

ArwenAragorn
13.06.2019

Klasika ze severu, tuto dvojici můžu.

olívoil
31.12.2018

klasika severských detektivek, úžasná autorská a manželská dvojice opět nezklamala

1amu
15.11.2018

Po létech jsem se vrátil ke své oblíbené autorské dvojce, ke knize s pořadovým číslem 6. S potěšením jsem na začátku čtení vychutnal výslech policejních exotů Kristianssona a Kvanta provedený mým oblíbencem Gunwaldem Larssonem. Také zjišťuji, že jsem kdysi pominul postavu malého mravenečka, jmenuje se Benny Skacke. Je pilný (chce se jednou stát policejním ředitelem) a zastane práce za tři vyšetřovatele. Zpočátku neřešitelný případ se na posledních stránkách rozjede a skončí jako obvykle,Martin Beck uspokojí svého blbého šéfa Malma.

Evelinaanileve
11.08.2017

I já jsem se k této autorské dvojici vrátila po (moc) letech a knihy, které mi doma chyběly jsem si sháněla po antikvariátech. Musím říci, že pro mě ani po těch letech neztratily kouzlo a detektivky jsou to stále stejně dobré jako tehdy. I když je to už vlastně z jiné doby. Tahle konkrétní patří asi k mým nejoblíbenějším, ale doporučuji přečíst celou řadu. Výborné letní čtení!

Bulba
30.08.2016

Čtu postupně všechny knihy série znovu cca po 30 letech, velmi se mi líbí. Policejní detektivky s velice reálnými postavami, to že jsou skoro 50 let staré je poznat jen z techniky (nejsou počítače a mobily), společenské problémy se podle mě za tu dobu nezměnily.

Martin1974
20.07.2016

Napriek tomu, že detektívka sa odohráva v horúcom lete, osviežila.

Minotaur
08.01.2015

Pravek severskej detektívky . Séria desiatich kriminálnych prípadov kde partička Stockholmských kriminalistov sú tí najobyčajnejší ľudia - žiadni geroji ani prenikaví myslitelia. Silne sociálnokriticky ladené ale napodiv pútavé dielka. Policie pomo pije je jedno z nich.

Koka
22.11.2014

Velmi propracované, uvěřitelné, s přesahem k sociálněkritickým otázkam.

A pavouk přichází

Per Wahlöö
švédská, 1926 - 1975
Maj Sjöwall
švédská, 1935

Kniha Policie pomo pije je v