Policie pomo pije

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní příběh švédské autorské dvojice. Komisař Martin Beck a jeho policejní tým se pouští do vyšetřování. Významný finanční magnát Viktor Palmgren je zastřelen neznámým mužem uprostřed slavnostního večírku v hotelu Savoy. Kvůli lehce opožděné reakci řadových policistů střelec uniká a nezůstává po něm jediná stopa. Vzhledem k tomu, že se vyšetřovatelé brzy dostávají s případem do slepé uličky, vyžádají si na pomoc komisaře Martina Becka. Ten se však rychle zamotává do spletitých intrik vrcholné politiky a businessu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41549/martin-beck-romany-o-zlocinu-polici-BNI-41549.JPG 4.3111
Série

Martin Beck (Romány o zločinu) 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Polis, polis, potatismos!, 1970

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Policie pomo pije

Přidat komentář
ArwenAragorn
13.06.2019

Klasika ze severu, tuto dvojici můžu.

olívoil
31.12.2018

klasika severských detektivek, úžasná autorská a manželská dvojice opět nezklamala

1amu
15.11.2018

Po létech jsem se vrátil ke své oblíbené autorské dvojce, ke knize s pořadovým číslem 6. S potěšením jsem na začátku čtení vychutnal výslech policejních exotů Kristianssona a Kvanta provedený mým oblíbencem Gunwaldem Larssonem. Také zjišťuji, že jsem kdysi pominul postavu malého mravenečka, jmenuje se Benny Skacke. Je pilný (chce se jednou stát policejním ředitelem) a zastane práce za tři vyšetřovatele. Zpočátku neřešitelný případ se na posledních stránkách rozjede a skončí jako obvykle,Martin Beck uspokojí svého blbého šéfa Malma.

Evelinaanileve
11.08.2017

I já jsem se k této autorské dvojici vrátila po (moc) letech a knihy, které mi doma chyběly jsem si sháněla po antikvariátech. Musím říci, že pro mě ani po těch letech neztratily kouzlo a detektivky jsou to stále stejně dobré jako tehdy. I když je to už vlastně z jiné doby. Tahle konkrétní patří asi k mým nejoblíbenějším, ale doporučuji přečíst celou řadu. Výborné letní čtení!

Bulba
30.08.2016

Čtu postupně všechny knihy série znovu cca po 30 letech, velmi se mi líbí. Policejní detektivky s velice reálnými postavami, to že jsou skoro 50 let staré je poznat jen z techniky (nejsou počítače a mobily), společenské problémy se podle mě za tu dobu nezměnily.

Martin1974
20.07.2016

Napriek tomu, že detektívka sa odohráva v horúcom lete, osviežila.

Minotaur
08.01.2015

Pravek severskej detektívky . Séria desiatich kriminálnych prípadov kde partička Stockholmských kriminalistov sú tí najobyčajnejší ľudia - žiadni geroji ani prenikaví myslitelia. Silne sociálnokriticky ladené ale napodiv pútavé dielka. Policie pomo pije je jedno z nich.

Koka
22.11.2014

Velmi propracované, uvěřitelné, s přesahem k sociálněkritickým otázkam.

1

Doporučujeme

A pavouk přichází
A pavouk přichází
Farma
Farma
Smrtící nahota
Smrtící nahota
Případ Pelikán
Případ Pelikán

Štítky

švédské detektivky severská krimi

Autoři knihy

Per Wahlöö
švédská, 1926 - 1975
Maj Sjöwall
švédská, 1935

Kniha Policie pomo pije je v

Přečtených163x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených7x
Knihotéce137x
Chystám se číst12x
Chci si koupit1x