Säffleská bestie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní příběh švédské autorské dvojice. Komisař Martin Beck a jeho policejní tým se pouští do vyšetřování. Další ze seriálu detektivních románů ze současného stockholmského prostředí se zaměřuje proti nešvarům v řadách policie. Komisař Martin Beck a jeho spolupracovníci se po složitém pátrání utkávají s několikanásobným vrahem, jenž byl do situace šílence dohnán sadistickým a neschopným policejním komisařem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80102/saffleska-bestie-80102.jpg 4.297
Série

Martin Beck (Romány o zločinu) 7.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Levné knihy
Orig. název

Vedervärdige mannen frän Säffle, 1971

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Säffleská bestie

Přidat komentář
šipek
29. března

Tak jsem sáhl po staré dobré osvědčené dvojici autorů a vůbec jsem se nezklamal. Za mě výborný komisař Martin Beck (dokonce nyní jde seriál každou neděli večer na prima krimi s tímto komisařem, který sleduji). Kniha je klasický detektivní román, který se moc dobře čte.

ludek.n
26.12.2020

Skandinávská detektivní škola a posedmé komisař Martin Beck, řešící případ brutálně zavražděného policisty Stiga Nymana, přezdívaného pro svůj přístup ke zločincům, ale i kolegům - Säffleská bestie. Manželé Maj Sjöwallová a Per Wahlöö přistupují k tématu s přímočarostí a přesvědčivostí sobě vlastní. Nedočkáme se proto žádných obludných zastíracích manévrů nebo únikových her, ale jednoduché a rázné policejní akce, spočívající stejnou měrou na mravenčí práci při sbírání indicií, jakož i na zkušenostech a dokonce intuici. Vše hladce, jasně a s nadšením, přestože únava a vyčerpání vyšetřovatelů mají proporce katastrofy. Jakmile v stockholmské Údolní ulici zazní střelba z automatické pušky, doposud poklidné shromažďování důkazů se mění v drama, v němž si nikdo nemůže být jistý životem. Autorům se podařilo udržet tempo po celou dobu vyprávění, vyhnuli se žánrovým klišé a naservírovali nám příběh, který se čte jedním dechem.


pepa4081
11.08.2020

Deset románů o zločinu je jedna z mých nejoblíbenějších detektivních sérií, nevím pokolikáté už přečtená.
Sedm – Säffleská bestie.
Jeden z nejkratších, ale asi nejakčnějších dílů série. Humoru tu není tolik, jako jindy, přesto se opět skvěle čte. Pachatele mi bylo víc líto, než jeho první oběti. Mimochodem, film podle knihy jsem viděl kdysi v kině. Po letech jsem se na něj na internetu podíval znovu a mohu ho také pochválit.
Vrcholně uspokojivé.

m_martina
28.05.2020

Knihu jsem četla už před docela dlouhou dobou a nebyla špatná. A Martin Beck je sympatický vyšetřovatel.

ArwenAragorn
15.05.2020

Přečetla jsem si po letech znovu, chystám se osvěžit všechny díly. Někdo to už na databázi napsal, že knihy této autorské dvojice jsou takovým předvojem severských thrillerů. A musím říct, že důstojným. Po celou dobu se kniha moc dobře čte a nedá se odložit, i když akční je až na konci. Skutečně výborná detektivka.

Eyghon
22.04.2020

Velmi slabá krimi (nemůžu napsat detektivka, protože tady není žádné pátráni po pachateli). Polovina knihy je věnována sadismu oběti, aby se nějak ospravedlnilo konání vraha. Ten se nijak neskrývá a je hned odhalen. Druhá polovina je v podstatě jediná scéna, kdy pachatel ostřeluje policii ze střechy domu a je následně zneškodněn. Jak neočekávané :). Zbytečná kniha.

ArwenAragorn
13.06.2019

První od autorské dvojice a moje první setkání s Martinem Beckem, četla jsem ji v mládí a tehdy jsem ještě nebyla otrlou čtenářkou thrillerů, proto na mě některé scény působily hrůzostrašně.

haki34
11.04.2019

!!! MOŽNÉ SPOILERY !!!
Poctivé 4 !! i když jsem po Roseanně neměla chuť na další od tohoto dua (nějak mně knížka neupoutala..), v knihobudce jsem narazila na Säffleskou bestii...a autorská dvojice si u mně napravila reputaci - tato byla tak nějak svižnější, detektivové lidští, uvěřitelnější.. a jak mi kdysi paní v antikvariátu říkala, že z této dvojice vychází autoři moderné severské krimi, tak už věřím :) chladné, tiché, zákeřné zlo..a v tomto díle i hodně krve...(i když to já nemusím, ale co už..bestie mluví za vše...).potvrdilo se že násilí plodí násilí...v podstatě takový obyčejný příběh ze života, který se opravdu může stát - přiznejme si, docela často se agrese a týrání opravdu reálně mezi lidmi vyskytuje...a také je docela hodně sadistů v profesích, kde se násilí tak nějak očekává...

V tomto příběhu o akci a reakci, jak hezky napsal Peleus, jeden nešťastný a frustrovaný muž pod tíhou poslední kapky začíná likvidovat policisty...a nebyl by to Martin Beck, aby se svými kolegy (kteří měli vůči sobě až nekolegiální averzi ve většině případů :)) případ nerozluštil a nedotáhl do konce... a jaké to ve mně vyvolalo emoce ? největší snad lítost...za zmařené životy Erikssonových...někdy člověk neví, jak dál, a drcen nepochopením a bezprávím na sobě a hlavně blízkých, sáhne po zbrani... oko za oko, zub za zub... a další dítě vyroste v pěstounské péči, a doufejme že s minimem traumatů při velmi těžkém startu do života...
Martinu Beckovi přeji brzké uzdravení !!! (jelikož série piokračuje, tak snad to přežil ;)) a kolegu Rönnovi pěkných pár hodin klidného spánku a odpočinku :) smekám, že v takovém stavu vyčerpání ještě byli schopni něco vymyslet a dokonce k věci...
Doporučuji !!!

1