JerryDexter Online JerryDexter komentáře u knih

Strašák Strašák Frank Goldammer

V podstatě se jedná o obyčejnou detektivku v neobyčejných kulisách bombardovaných Drážďan. Celý příběh má i lehce mysteriózní nádech. Inspektor Max Heller se musí vypořádat s brutálním sériovým vrahem a přitom přežít válečné běsnění, které je tu popsané velice naturálně. Jdu na druhý díl.

18.09.2022 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tohle je ten asi nejlepší román o cestování časem, co jsem četl. Nevím, co k tomu víc napsat. A doslov autora ve mně rezonoval ještě hodně dlouho.

04.09.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Nejdřív napíšu, co se mi líbilo. V první řadě naprosto úchvatná obálka. Autorka má obrovskou slovní zásobu, některé slovní obraty mi doslova vyrážely dech. Zasazení příběhu do Orlických hor byl skvělý nápad, zdejší kraj by sám mohl vyprávět. I když si myslím, že kniha mohla být kratší, přečetl jsem ji za dva dny, tak moc mě příběh pohltil. Kateřina Surmanová umí psát, a já doufám, že se kniha bude skvěle prodávat a dočkáme se dalších.
Teď k tomu, co mi vadilo. Naprosto mě iritoval neprofesionální přístup policie, tak to zkrátka nechodí a jako úlitba příběhu mi to přišlo dost laciné. Neskutečně mě zklamal konec. Pořád jsem doufal, že se z toho opravdu vyklube nějaká sekta, ukáže se, že hlavní hrdina je psychopat, cokoliv, co by zůstalo v reálné rovině. Pořád jsem čekal nějaký wtf moment, zvrat, ale ten nepřišel, kniha dospěla ke konci, ke kterému celou dobu směřovala. Fantasmagorický závěr mě prostě zklamal, čekal jsem víc. Skoro mi přišlo, jako kdyby autorka už nevěděla jak dál, a tak to prostě nějak rychle ukončila. Podobně zklamaný jsem byl z konce knihy Strach od Kariky. Naopak se mi líbilo, jak bylo vykresleno "kamarádství" místních obyvatel. Jak bylo zmíněno v mé oblíbené videohře: "přátelství je sračka."
Nicméně můj pocit ze závěru je čistě subjektivní a nic to nemění na tom, že tahle kniha je pecka. Nedočkavě budu vyhlížet, s čím dalším autorka přijde.

01.09.2022 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Na začátek se musím přiznat, že nesnáším knihy, kde je už od začátku odhalena identita pachatele. Je mi jedno, jak kvalitně je kniha napsána, zkrátka to nemám rád. Chrise Cartera miluju, a Roberta Huntera snad ještě víc. Nicméně zjišťuju, že mi malinko začínají vadit detektivky, v nichž vystupují superinteligentní padouši i IQ 3000, kteří se ještě ideálně pověsí na hlavního hrdinu, policistu a jdou mu po krku. Tohle se prostě reálně neděje. Neberte mě za slovo, jasně že historie pár takových magorů pamatuje. Viz. Zodiac a další. Mě ale podobné příběhy o vyšinutých a zároveň extrémně inteligentních zločincích, přestávají bavit. Tyhle detektivky už se dostávají do žánru sci-fi. Ano tahle série je skvělá, jen mi v ní víc a víc začíná scházet uvěřitelnost.

29.08.2022 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Posádka Kraksny je rozdělena, ale děj nabírá na obrátkách. Kapitán Bouchač je na to tentokrát sám. Nicméně vrací se Prsatá Naty... Zatím asi nejlepší díl.

26.08.2022 4 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Mnoho let zpátky jsem se pokoušel vytvořit si v hlavě žebříček deseti nejlepších knih, co jsem kdy četl. Zahrada bestií byla mezi nimi. Nedávno jsem to udělal znovu, a pořád tam byla. Příběh o mafiánském hrdlořezovi, jenž dostane nabídku, která se neodmítá, se odehrává na pozadí nejtemnějšího období lidských dějin. Jeffery Deaver čtenáře vezme do samotného nitra Třetí říše a nedá mu vydechnout. Naprostý literární skvost.

15.08.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první setkání s Robertem Bryndzou a taky s Erikou Fosterovou. Ano, některé postavy jsou dost šablonovité a Erika mě chvílemi pěkně štvala, ale víte co? Mě to fakt bavilo. Bytostně nenávidím elitářství, všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější, znáte to. Jsou lidé, kteří mají pocit, že když mají peníze, jsou něco víc, tak to bylo, je a bude, co je svět světem. I o tom je tenhle příběh.

07.08.2022 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Druhý příběh agentky Sayer Altairové mi přišel malinko slabší, než ten první. Prostředí národního parku se určitě dalo využít víc. Nicméně zajímavá, takřka mysteriózní zápletka mě donutila přečíst knihu na jeden zátah. Navíc události druhého dílu jasné naznačují, že v tom třetím nás ještě čeká pěkná jízda.

31.07.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Zbožňuju celou tuhle odpornou a nechutnou sérii. Robert s Carlosem jsou sympaťáci a člověk jim musí chtě nechtě fandit. Každá bolístka, kterou jeden z nich utrží, mě bolí dvojnásob. Tenhle konkrétní příběh byl mrazivý v tom, že by se reálně mohl odehrát. O některých jedincích ukrývajících se v temných zákoutích internetu si nedělám iluze. Koneckonců duševních mrazáků jsou plné internetové diskuse. Jediná věc mi nejde do hlavy. V předchozím díle to začalo vypadat, že by Robert mohl najít lásku, a v tomhle o ní není ani zmínka. Nechápu.

23.07.2022 5 z 5

Invaze Invaze Roman Bureš

Ještě lepší než první díl, a tentokrát se podíváme i do nebe. Příběh spěje k nevyhnutelnému střetu mezi silami dobra a zla. Nebo zla a zla? To už je na každém, komu bude fandit. A to "věnování" v úvodu knihy? Naprosto geniální. Když vezmu v potaz dnešní dobu, pevně věřím, že peklo existuje.

16.07.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Robert Hunter počtvrté, a je to lepší a lepší. Co víc dodat? Opět se nám dostává brutality v míře vrchovaté. Za mě zatím nejlepší díl.

29.06.2022 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Jedna velká pocta Henleinovi. Válka starého muže je nejen o bandě důchodců, kteří se na stará kolena dají k vesmírné armádě. Je to především příběh o přátelství, touze po dobrodružství a nekonečné vůli žít.

25.06.2022 3 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Po tom, co jsem od Romana Bureše četl Vítejte v pekle, jsem věděl, že tohle bude pecka. A taky že jo! Příběh je až extrémně drsný, ale jak by taky ne, odehrává se v Pekle. V tom pod zemí, i v tom v lidském světě. To bylo zdaleka nejhorší. Lidský dobytek v Pekle a chování démonů k němu, tak trochu vybízí k zamyšlení nad tím, jak se chováme my sami. Jsem zvědavý na druhý díl.

19.06.2022 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Bohužel patřím k těm, co se vrhli na knihy až po shlédnutí seriálu. Logicky jsem tedy byl ochuzen o některé zvraty, jelikož seriál je knihám poměrně věrný. Nicméně i přesto, že jsem věděl, kam se bude děj ubírat, jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Nejlepší postavy za mě bezesporu Arya a Tyrion.

12.06.2022 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Přiznám se, že jsem měl obavy, že se knihou bude táhnout jen politika a já se budu nudit. Ha, velký omyl. Ještě jsem nečetl příběh, roztahaný na tolik stránek, který by neměl hluché místo. Je to samozřejmě o vkusu, ale Hra o trůny je zkrátka oslava literárního řemesla.
Vítejte do Martinova obrovského světa plného násilí, intrik, nenávisti a... naděje?

11.06.2022 5 z 5

Bitva o české země Bitva o české země Jan Kotouč

I'm trying, doprdele!
Závěrečný díl je za námi. Tentokrát se bojuje úplně všude, a přiznám se, že mi odklon od čistě námořních bitev vůbec nevadil. Tenhle svět naprosto zbožňuju a doufám, že se do něho ještě podíváme. A pokud ne, konec to byl vskutku důstojný. A závěrečná třetina knihy jako příměr k současnému Rusku... Vůbec bych se nebránil podobnému vývoji.

11.06.2022 5 z 5

Hněv spravedlivých Hněv spravedlivých Manel Loureiro

Tak jsem se dočkal odkládaného posledního dílu mojí oblíbené postapo série. A že to čekání stálo za to. Závěrečný díl je intenzivnější, brutálnější a především smutnější, než oba předchozí díly dohromady. Ze scény s vlakem mi ještě teď běhá mráz po zádech.
Příběh končí, co k tomu dodat? Snad jen poděkovat autorovi za napínavou sérii.
Na závěr ještě přišlo milé zjištění, že autor pojmenoval hlavní postavy Manela a Lucíi po sobě a své ženě. Ještě by mě zajímalo, jestli se jeho kocour taky jmenuje Lúculo.

07.06.2022 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Z young adult literatury už jsem vyrostl, ale tohle mě kupodivu bavilo. Kniha je krátká, děj uhání kupředu. Přečteno za den. Jsem zvědavý, co přinese druhý díl.

15.05.2022 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Knihu jsem přečetl za den. Druhá půlka byla tedy solidní jízda. Možná jsem čekal malinko jiný konec, ale ve finále jsem spokojen. Tenhle příběh doporučuju všem milovníkům cestování mezi světy, tady si ho užijete dostatek.

14.05.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Napínavý thriller za plný počet. Zápletka mě bavila, děj měl takový spád, že jsem knihu nakonec přečetl na jeden zátah. Malinko mě zklamal konec, který balancoval na hraně uvěřitelnosti, ale rozhodně mám v úmyslu pokračovat dalším dílem.

14.05.2022 5 z 5