Zahrada bestií

New York, rok 1936. Američan německého původu Paul Schumann je mafiánským hrdlořezem, jenž proslul svou geniální taktikou a zásadou přijímat pouze „spravedlivé“ zakázky. Poté se mu však jedna nájemná vražda nezdaří. Schumann je dopaden a postaven před nelítostnou volbu: buďto zabije Reinhardta Ernsta, nacistického pohlavára blízkého samotnému Hitlerovi, nebo jej americká spravedlnost pošle do Sing-Singu a odtud na elektrické křeslo. Sotva se Paul ocitá v Berlíně, strhává se vražedná honička, při níž nebezpečí a zrada číhají na každém kroku. Během následujících osmačtyřiceti hodin Schumann vytrvale pronásleduje Ernsta, zatímco po něm zběsile pátrá bezpečnostní aparát Třetí říše v čele se zarputilým důstojníkem kriminální policie. V románu figuruje plejáda dokonale vykreslených postav, zčásti skutečných a zčásti smyšlených. V paranoidním prostředí předválečného Berlína střídá jedna akce druhou a četné dějové zvraty nedají čtenáři vydechnout. Zkrátka klasický Deaver…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60017/zahrada-bestii-60017.jpg 4.5454
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Garden Of The Beasts, 2004

Kniha Zahrada bestií

Mydli

Pan Spisovatel Deaver mě osobně opět nezklamal ! Prolínání historických a smyšlených postav mělo svojí logiku.
Konverzace mezi postavami je občas trochu kostrbatá, no ale třeba se v roce 1936 takhle mluvilo...
Fantastický je tu policejní komisař, připadá mi jako ten že Šakala, naprosto z ničeho dokáže najít souvislosti a krásné skládá příběh.
Zajímavé téma knihy, občas nečekané vyústění příběhu, Pan Spisovatel to prostě má tak rád...

dedecko

Pěkný příběh se zápletkou uvnitř

hanzmb

Jsem dost v rozpacích. Pokud to budu brát jako historický román, popisující situaci v Německu v době olympiády, tak paráda za 5*. I ten základní krimi příběh tomu nijak nevadí, naopak to dramatizuje a ještě zvyšuje čtivost. Bohužel ve 3/4 knihy se autor utrhne z řetězu, začne násobit základní zápletku a je z toho spíš slátanina s hodně naivním závěrečným vyzněním.

jaroiva
03.09.2021

Pustila jsem se do toho na základě hodnocení od soukroma u Kutscherovy Olympie, že prý Zahrada bestií je lepší.
Ale pro mě je teda mnohem lepší Olympia. Zahrada bestií mě moc nebavila. Pro mě jedna ze slabších Deaverovek.

Katulinka69
16.06.2021

No asi jsem tu jediná, ale mě knížka nebavila, v půlce jsem ji chtěla odložit

juliesze
28.10.2020

Božský detektivní thriller z Třetí říše bylo přesně to dílo, které jsem si dlouho dobu přála objevit. Plných pět hvězd si zaslouží za skvělý námět, vývoj postav, nečekané zvraty, jakož i překvapivý konec bez happy endu (nebo vlastně ...? ). Líbilo se mi, že žádná z postav nebyla jednoduše čitelná, a ti co se zdáli být dobří se ukázali zlí a naopak. Více takových knih!

Adapa
13.07.2020

Skvěle napsaný román. Od první chvíle je to svým způsobem úplně jiný Deaver. Cítil jsem potřebu fandit nájemnému zabijákovi, doufal jsem, že sympatický kriminalista na něj nepřijde, že se „zločin“ podaří. A když chybělo posledních cca 100 stran, tak se Deaver opět projevil a přišel zvrat, pro mě nečekaný a najednou jsem si říkal, že naprosto logický. A za chvíli další zvrat a zase zjišťuji, že některé další postavy nejsou takové, jak se od první chvíle zdáli.
Takže za sebe mohu všem doporučit. Knížka mi sedla. Nutilo mě to ještě chvilku k tomu sednout, ještě chvilku číst a zjistit co a jak.

astroweb
01.04.2020

Vynikající historický román z předválečného nacistického Německa, dost jiný Deaver, kterého mám rád, líbí se mi, ale tohle bylo dosti jiné, skvělé !