JerryDexter JerryDexter komentáře u knih

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Závěr jedné z nejlepších sérii, co jsem četl. Tahle parta mi bude hodně chybět.

24.04.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl snad ještě překonal ten první. Zvrat střídá zvrat a děj zběsile uhání kupředu, bez ohledu na to, že se příběh odehrává během pouhých pár dní. Okamžitě jdu na třetí díl.

19.04.2022 5 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Na tuhle knihu jsem se těšil dlouho. Ano, čekal jsem víc akce a tak trochu něco jiného, ale takhle to vlastně bylo mnohem lepší. Nejde o military sci-fi, kde by se bezhlavě střílelo a stará válečná loď si mazala na chleba silnější a početnější nepřátele. Tohle autorka přenechala jiným. Hrdinové tohoto příběhu vlastně od začátku až do konce dostávají solidně do držky. Sledujeme bandu vyhnanců na hlídce na posledním stanovišti lidstva na okraji vesmíru, ve staré polorozpadlé lodi bez motorů, která je vlastně úplně k ničemu. Nečekejte akční jízdu, děj ve skutečnosti plyne docela pomalu, ale když už dojde na akci, stojí to za to. Pevně věřím, že se kniha bude prodávat a dočkáme se pokračování.

17.04.2022 4 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Co napsat? Tohle byl nářez. Kulhánek je na odpočinku (snad jen dočasném). Kotleta poletuje ve vesmíru (velmi zdařile). Nastaly časy Brožovského. Doufám, že se kniha bude dobře prodávat a co nejdřív se dočkáme druhého dílu.

05.04.2022 5 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Upírka Cat počtvrté, a je to lepší a lepší. O některé postavy přijdeme, jiné ale zase přibudou. Jsem zvědavý, co si pro nás autorka připraví dál.

01.04.2022 3 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

"Některá srdce bijí silněji než jiná."
Kruh se uzavřel a příběh tohoto úžasného fantasy světa, ve kterém se cítím jako doma, končí. Nebo ne? :-)
Ať žije dračí královna!

20.03.2022 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Přiznávám, že původní série o Alině mě zase tolik nenadchla. Ovšem duologie Šest vran a Prohnilé město, to byla jiná. Zjizvený král mě naprosto pohltil. Dostali jsme příběh Nikolaje, Zoji, Niny a dalších. Tak trochu fantasy, tak trochu válečný román, tak trochu špionážní thriller, a to všechno dohromady je tak trochu boží.

20.03.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Napínavý thriller, který jsem přečetl na jeden zátah. Čeká vás napínavý příběh, zajímavé postavy a solidní atmosféra. Detektiv Sam Porter se vrací k případu vraha, který v něm vyvolává noční můry. Příběh se odehrává během pouhých dvou dnů, které vám utečou, aniž byste si to stihli uvědomit.

15.03.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Robert Hunter potřetí. Co k tomu napsat? Carter je očividně malinko narušený člověk. Jen tak dál, Chrisi. Jen tak dál...

04.03.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Na knihu jsem se těšil už od jejího oznámení. Zajímavá obálka společně s tajemnou anotací mě přesvědčili o koupi. Knihu jsem přečetl na jeden zátah, děj se hrnul kupředu a krátké kapitoly sváděly k tomu, abych četl dál a dál. Pomrkávání na kultovní Záhadu Blair Witch je zcela očividné. Malinko mi nešlo do hlavy přátelství mezi jednotlivými postavami, které byly vyloženě nesympatické, což ale ději samotnému nijak neškodilo. Přiznám se, že konec mě úplně neuspokojil, ale ať přemýšlím, jak chci, lepší bych asi nevymyslel. Ano mohlo to skončit krvavým nadpřirozeným masakrem, ale to už by asi bylo za hranicí uvěřitelnosti. Takže za mě spokojenost. Doporučuji všemi deseti a děkuji autorce za super příběh.

04.03.2022 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Pěkně zamotaný psycho thriller. Při jeho čtení je potřeba opravdu dávat pozor, protože je strašlivě překombinovaný. Až do posledních stránek vlastně nevíte, kde je pravda a co je realita, nicméně vše do sebe zapadá. Konec dává smysl, i když mě malinko zklamal, čekal jsem něco jiného. Pokud ale máte rádi tenhle žánr, rozhodně doporučuju.

20.02.2022 4 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Legendy nikdy neumírají. A tenhle příběh o putování jednoho nasraného chlapa s malým němým chlapcem, za svobodou, legendární rozhodně je. Nikdy mistrovi neodpustím, že pro nás vytvořil tak úžasnou story, kterou nedokončil. (Ten paskvil od Moudrého nepočítám) A proto vás, Jiří Kulhánku, jménem Nočního klubu, odsuzuji... Krucinál, dopiš to!

10.02.2022 5 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Příběh poloviční upirky Cat se rozjíždí stále zběsilejším tempem. Díl od dílu mě baví víc a víc.

25.01.2022 4 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Když si vybavím dva filmy, které mě jako dítě opravdu děsily k smrti, byl to Vetřelec, a hned v závěsu Věc s Kurtem Russellem. Je těžké dívat se na tohle dílo dnešní optikou, když se na nás podobných témat valí hromady ze všech stran. Pokud si ale uvědomíte, že původní příběh pochází z roku 1938, dostává celá VĚC docela jiný rozměr.

20.01.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Četl jsem hned několik knih od českých pilotů. Doporučuji Paměti starého práškaře, nebo o něco dobrodružnější Moje dlouhá cesta v oblacích. S Davidem Heclem jsem viděl snad všechny rozhovory, jeho knihu jsem tedy nemohl vynechat. Tuhle krásnou autentickou autobiografii doporučuji všem milovníkům letectví, a nejen jim. Dozvíte se v ní totiž, že nic není nemožné.

20.01.2022 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Evan Currie

Ano, některé záležitosti v ději jsou úsměvné, občas dokonce přímo pitomé. Nicméně zatímco první půlka byla hrozně utahaná, ta druhá už představovala parádní jízdu, při které jsem se královsky bavil. Příjemný začátek série o první lidské vesmírné lodi, schopné mezihvězdného cestování. Určitě existují autoři, kteří by z toho dokázali vytřískat víc, ale já jsem i přes drobné maličkosti spokojen. S čím už spokojený nejsem, je naprosto nesmyslně napálená cena knihy. Za pět set korun, které za tento paperback nakladatel požaduje, můžu mít například osmisetstránkovou Hru o trůny v pevné vazbě. Tohle už mi přijde naprosto mimo.

16.01.2022 4 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Z téhle série se pomalu stává moje další srdcovka. Ano, je to žánrový brak, ale ty přímo zbožňuju. Příběh obsahuje akci, sex, napětí, sex, humor, sex, a další sex. Je to docela zábava.

07.01.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Příběh je vyprávěn napínavou a čtivou formou. Přesto jsem od závěru čekal víc. A přitom na něm není nic špatně. Jen jsem čekal něco jiného, něco víc wau. Pořád jsem čekal na ten zvrat, který nepřišel. Minimálně z mého pohledu ne.

31.12.2021 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Doba upířích románů pro mě skončila někdy před deseti lety. Tuhle knihu jsem si dal jako jednohubku a... jo, jsem v tom zase až po uši.

31.12.2021 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Po předchozích dílech jsem byl přesvědčený, že Kristýna Řezníka z Bruntálu převyšuje o několik tříd. Rudý Vrabčák to ale rozsekal na všech frontách. Tento díl mě bavil nejvíc ze všech dosud vydaných. Teď už jenom zbývá odpočítávat čas do vydání Agy.

27.12.2021 4 z 5