Na půl cesty do hrobu

Na půl cesty do hrobu

Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstít se. Doufá totiž, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce, které nemilosrdně zabíjí, bude její otec. Muž, který zničil život milované matce. Na jedné ze svých nočních "loveckých" výprav však narazí na upíra, který ji snadno přemůže. Cat netuší, že se pokusila zabít Bonese, profesionálního lovce odměn. Ten jí místo smrti překvapivě nabídne pomoc při pátrání po otci. Má ale zásadní podmínku. Cat s ním musí trénovat a rozvíjet tak své mimořádné schopnosti polovičního upíra - genetický dar nenáviděného otce... Ale dřív, než Cat dokáže plně využít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, se jí i Bonesovi vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. I když o její volbě není pochyb, protože Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117764/na-pul-cesty-do-hrobu-117764.jpg 4.5430

Noční lovci (1.)

Halfway to the Grave (2007)

Romány, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, Fantom Print

kyklop123

Celkem super další městská fantasy s upíry. V některých částech pro mě malinko slabší, ale celkově vyvážený, dostatečně humorný, erotický, ale zároveň nechybí akce. A nutno uznat že se od toho nedá moc odtrhnout, další knihy ze serie mi přišli ještě lepší, proto dávám tady mírně menší hodnocení :).

Laf

Naprosto skvělá kniha. Úplně jsem byla vtažená do děje a jen tak se mi knihu nechtělo dát z ruky. Autorka zase přišla s něčím novým, takže rozhodně se nenudíte a mezi tím se najdou i komické situace, takže o smích není nouze. Doporučuji všem :)

AnuQa

úžasná knížka někdy mě z toho smání hrabalo musela jsem si dát pauzu jinak přesně podle mého gusta (fantasy romantika a vražděníxD) = doporučuji !!! xDD

venacava

Při četbě jsem se na některých místech začala tak smát, že si můj přítel myslel, že jsem se snad zbláznila. Tohle jsem potřebovala, kniha mě vážně pobavila. Příběh není náročný, ale kniha je velice čtivá.

tatafa

Velice neobvyklá, ale čtivá a zajímavá série. Poprvé jsem ji četla na střední škole a přímo mě uchvátila, nicméně zpětně si uvědomuji, že se jedná o poměrně vulgární a drsnou sérii.

witchersbitch

první díl se mi moc líbil.. je to takové odpočinkové čtení, nic intelektuálního (což jsem samozřejmě ani nečekala). Trocha napětí, trocha romantiky.. doporučuji ;-)

LilianaFalcon
10.10.2016

Začátek byl slibný, ale pak jsem jen marně čekala, až se to nějak víc rozjede. Myslela jsem, že to bude propracovanější. Škoda.

petra4080
16.09.2016

Celkem povedená fantasy série, ale žádný zázrak to tedy není. Hlavní postavy jsou celkem sympatické, ale vše je tak nějak těžko uvěřitelné. Od knihy jsem čekala víc.

Ewik
08.08.2016

Skvělý začátek fantastické urban fantasy. Na podobné téma je sice hodně knih, ale ne každá je tak svěží, akční, napínavá a romantická zároveň. Autorka svého čtenáře opravdu nešetří a vrhne ho přímo po hlavě do skvěle propracovaného děje, který je i originální a velmi čtivý. Nedostanete moc času se vzpamatovat, prostě musíte číst a nechat se dějem unášet.
Moc se mi líbila bojovná Cat a její sarkastické hlášky a Bones, který byl tak drsný i něžný a sexy zároveň, že bych ho s chutí zakousla. :-)
Už se moc těším na další díl a můžu všem jen doporučit!!

Lenny33
17.07.2016

Nakonec to nebyla až tak špatná knížka, posledních cca 60 stran mě dokonce vážně bavily, ale... Ta kniha je úplně plná klišé! Navíc tam opravdu snad nic není originální a pořád máte pocit, že tohle už jste v nějaké jiné knize četli, nebo třeba viděli ve filmu/seriálu. Po této stránce jsem z knihy opravdu velmi zklamaná. Kdyby autorka přišla aspoň s něčím originálním... Jinak se kniha četla dobře a skončila tak, že chce čtenář ihned 2. díl. 3*

renefer
07.07.2016

Hezké, žádný moc velký slaďák, spíš hodně akce a sexu. Cat si nenechá nic líbit, ale stejně nakonec "podlehne". Jdu na další díl, chci vědět, jak to s ní a Bonesem dopadne :-)

CHESS
02.06.2016

Naprosto jsem se zamilovala do Bonese. Cat její nenávist k upírům dost poznamenala, za což může její stupidní matka. Ta ženská mi občas vážně pila krev :D Ale jinak originální příběh o poloviční upírce a nenasytném upírovi, který se do ní zamiloval, když seděla polonahá a svázaná v jeho jeskyni a vybízela ho, aby jí zabil :)

cukrovka
24.03.2016

Čtivá a zajímavá kniha plná akce a napětí. Sympatičtí hlavní hrdinové. Už se těším na další díl.

petrra
11.03.2016

Přečteno vše. Asi nejlepší upíří série! Knižní Doporučuji milovnicím fantasy a upírů:) Hlavní hrdinové jsou zajímaví, neufňukaní a originálně pojatí, žádní dokonalí nudaři, dělají chyby, mají jiskru a strašně to funguje. Navíc autorka umí psát, není to plané tlachání, má to spád a je vidět, že to psala dospělá ženská,troufám si říct, pro dospělé čtenářky. Paráda, jen tak dál.

Kris@
23.02.2016

Vždy jsem velmi na pochybách, když se chystám dát vysoké hodnocení knize tohoto žánru. Takže rovnou musím říct, že těchto pět hvězd nemá s pěti hvězdami u knih jako Pán Prstenů, A hory odpověděly, Pýcha a předsudek, apod. nic společného. Rozhodně to není tak, že by se v mých očích takovým skvostům mohla braková literatura vyrovnat. Nicméně v daném žánru je tato konkrétní kniha jedna z těch kvalitnějších a proto ji uděluji tak vysoké hodnocení (kéž by existovaly dva druhy hvězdiček!!).
A teď už k věci. Děj byl svižný, čtivý a napínavý (nejsilnější stránka knihy). Cat jsem si oblíbila a Bonese taky - celkově všechny postavy byly povedené. Čas od času jsem na nějakou frází protočila oči (podle mne asi největší mínus knihy) a chování postav bylo místy nelogické a působilo na mě nuceně. Naštěstí se autorka nepustila do žádného filozofování a nehrabala se moc v myšlenkách a citech hlavní hrdinky (což je bohužel v žánru výjimečné). Kniha sama jako by si nehrála na nic, čím není - "Jsem brak, ale budu sakra dobrý brak!" - a to mi opravdu sedlo. Podtrženo a sečteno, je to jedna z nejlepších knih z fantasy-romanťáren, ale žádný světový zázrak to není. Rozhodně ji doporučuji - dámy se jistě pobaví a čtení si užijí. Určitě si přečtu i další díl.

Ps.: Autora obálky bych prohodila oknem. Nebýt dobrého hodnocení knihy, najít ji v obchodě, ani prstem bych se jí nedotkla. Zvlášť ten nápis je ohavnost.

Samira
23.02.2016

Výborný, svěží, ale taky pořádně drsný začátek série. Kdo však říká, že by toto téma mělo být zpracováno lehce. Rozhodně je v žánru něčím jiná a to i díky charismatické a dosti neotřelé hlavní hrdince, která si nenechá jen tak něco líbit. Hlavní hrdina však určitě nezaostává, to ani v nejmenším.
Celkově stojí za to!

Karolína18
05.12.2015

Vážně nechápu, proč má tato kniha tak vysoké hodnocení. Podle mého je naprosto průměrná. Žádný zázrak - ať už po dějové nebo stylistické stránce - se nekoná. Můžeme se zde sice setkat i s novým pojetím upířího světa a stejně tak novými pravidly, ale většinu knihy se mi spíše zdálo, že autorka vzala všechny upíří seriály a filmy a splácala z nich jednu obrovskou nadpřirozenou kouli. Jestli se někdy rozhodnu pokračovat ve čtení této série, bude to jen z důvodu, abych se dozvěděla, jak chtějí hlavní hrdinové vyřešit jejich ošemetnou situaci a prolistuji to stejně zběžně jako asi druhou polovinu prvního dílu.

Charmedka
25.11.2015

Série Noční lovci má naprosto parádní hodnocení. Po tolika skvělých recenzích a vysokém hodnocení jsem čekala opravdu hodně a vůbec mě nenapadlo, že by se mi kniha nelíbila.

O to větší pád na zem mě čekal. Už od prvních stran jsem věděla, že to není úplně ono. Příběh vypadal skvěle, poloviční upírka, která upíry nenávidí a loví je, poměrně originální. Bohužel hned prvním kamenem úrazu je hlavní hrdinka. Kniha není vyloženě špatná, čte se dobře, je tu nějaké to napětí, akce a boje a samozřejmě romantika. Přesto jsem si z knihy na zadek nesedla, já fakt čekala mnohem, mnohem více.

Dandulka
08.10.2015

Cat je poloviční upírka a jsem zvědavá, jak bude tenhle příběh pokračovat. Z počátku se mi moc nezdálo, že by to byl dobrý příběh, ale pak dostal děj spád a to bylo moc dobře.

Jolča1
16.07.2015

já jsem nadšená .... nenáročné a svižné .... jedním dechem přečteno :-)

20.06.2015

Takže.., teď tu spoilery ještě nejsou, ale časem budou. Cat, je mi na začátku nesympatická.její názory a celkově přemýšení o věci mi nepřijde...opravdové. Bones se mi jako postava líbí, i když i jemu chybí...nevím jak to říct, ale vy(doufám!) víte. S Cat se nestotožňuju ani na zažátku ani na konci. Nápad je to skvělý, ale Jeaniene Frost, to mohla pojmout líp.
!!POZOR, SPOILERY!!
Nakonci, jak tam přicházejí na různé souvislosti....připadá mi to nastavované. Franceska mi nepřišla sympatická, a když pak zemřela, a všichni říkaly že na něco přišla..Nepřišl mi to tak. Nebyla tam moc akce. akce byla až na konci, což mi vadilo. Příběh na konci pokulhával.A taky když se s Bonesem poprvé políbily, a ona poté odešla, jsem se lekla že to mezi nimi skončí.Jsem ráda že jsou polu, a Vat odsuzuji že ho na konci knihy opustila!!Dědečka a babičky mi bylo velmi líto...Zemřely...A ta matka Cat mi přišla jako pěkná kr*va.A nakonec s tím Hennesseym, přišlo mi že nakonec zemřel tak... tak lehce.Prostě ho propodla a šlus.
!!KONEC SPOILERŮ!!
Ale abych jen nenadávala.jak už jsem řekla. Hezký námět. Celkem sympatické postavy. děj neúplně propracovaný. Knížka je celkově velmi pěkná a chytlavá. Akorát mě trochu odradila tím kocem. Ona od něj odešla, opustila ho pro matku kr*vu. Skončilo to...Nečekaně! Myslím že tato kniha si zaslouží(po celkovém hodnocení) tak tři a půl hvězdičky. Přečtu si další díl a i tam naíši komentář.

Monicay
11.04.2015

Četbu celé série jsem odkládala, dokud nebudu mít doma všechny díly a rozhodně toho nelituji. Teď se můžu po přečtení prvního dílu rovnou vrhnout na druhý a pak další. Zpočátku jsem měla problém s tím, že je kniha psaná v první osobě, což vážně nemám ráda, ale celkem rychle jsem si na to zvykla. Vážně povedená série. Líbilo se mi, že vztahové problémy vycházely spíše ze strany ženské hrdinky, obvykle to bývá obráceně.

dendy.252
01.04.2015

Něco takového jsem hledala! Lehké, čtivé a upíří tématiku mám rada. Jdu na další díl. :)

ElisR1
06.03.2015

Tahle kniha mě dostala už od první stránky. Vtipné dialogy mezi hlavními postavami jsou prostě nezapomenutelné.

NicaCola
14.12.2014

Kniha se mi krasne cetla, byla akcni a poutava! :-) Moc se tesim na druhy dil...

Satan666
05.11.2014

Tahle knížka i celá série je hodně povedená...Většina dlouhých sérií mě po čtvrtém díle přestane bavit, ale tahle ne. Je to sice taková romanťárna, a trochu mi chybí krvavější scény, ale je to pěkné a čtivé..Myslím, že je to lepší a rozsáhlejší verze Twilight (dle mého názoru je Twilight blbost, protože k upírů dělá vyloženě romantické hrdiny).
Doporučuju přečíst...

deedulka
15.10.2014

Skvělá kniha a snad i skvělá série. Knihu jsem měla přečtenou raz dva, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Napětí a akce na každém kroku, doplněné škádlením dvou zamilovaných hrdinů...Cathryn je holka od rány, co se nebojí nakopat zadek pár upírům a ochránit své blízké.

Sky
26.09.2014

Dobře napsaná kniha s vypracovaným dějem, kde nechybí dobrodružství na každé stránce. Těším se na další díl :-)

Beni
20.09.2014

Úžasná kniha, která mě neskutečně bavila. Cat má vážně pěkně prořízlou pusu :-) A Bones? To snad nemusím ani komentovat :-) Ale do háje zelenýho, co ten konec???? :-O Kdybych nevěděla, jak to bude v dalším díle (z anotace), tak bych byla pěkně nakrknutá.. nu což, jdu se pustit, do dalších dílů :-D

elisabetth
03.09.2014

2,5/5*

Moc nevím, jak se k tomu postavit. Když jsem to začala číst, tak mě to bavilo. Ale pak jsem se na to tři měsíce ani nepodívala, předpokládám, že to bude důvod, proč se mi to nelíbilo víc - naštěstí jsem si hned vzpoměla, o co tam jde.
Musím říct, že se mi moc nelíbilo, jak se Bones do Cat rychle zamiloval. A ona do něho také. Asi bych uvítala jejich hádky než zamilované vrkání. Přišlo mi to moc rychlé a uspěchané.
A celkově mě Bones nenadchl, třeba se to v dalších dílech změní, třeba ne.
Cat byla zvláštní. Mám k ní neutrální vztah. Nebyla to nejhorší hrdinka, ale také nebyla nejlepší.
Body plus dávám za humor. Kdyby tam nebyly dobré hlášky, asi bych se to nesnažila ani dočíst.