Na půl cesty do hrobu

Na půl cesty do hrobu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117764/na-pul-cesty-do-hrobu-117764.jpg 4 678 107

Noční lovci série

Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstít se. Doufá totiž, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce, které nemilosrdně zabíjí, bude její otec. Muž, který zničil život milované matce. Na jedné ze svých nočních "loveckých" výprav však narazí na upíra, který ji snadno přemůže. Cat netuší, že se pokusila zabít Bonese, profesionálního lovce odměn. Ten jí místo smrti překvapivě nabídne pomoc při pátrání po otci. Má ale zásadní podmínku. Cat s ním musí trénovat a rozvíjet tak své mimořádné schopnosti polovičního upíra - genetický dar nenáviděného otce... Ale dřív, než Cat dokáže plně využít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, se jí i Bonesovi vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. I když o její volbě není pochyb, protože Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…... celý text

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fantom Print

Halfway to the Grave , 2007

tatafa
06.01.2017 4 z 5

Velice neobvyklá, ale čtivá a zajímavá série. Poprvé jsem ji četla na střední škole a přímo mě uchvátila, nicméně zpětně si uvědomuji, že se jedná o poměrně vulgární a drsnou sérii.

witchersbitch
04.01.2017 5 z 5

první díl se mi moc líbil.. je to takové odpočinkové čtení, nic intelektuálního (což jsem samozřejmě ani nečekala). Trocha napětí, trocha romantiky.. doporučuji ;-)

LilianaFalcon
10.10.2016 2 z 5

Začátek byl slibný, ale pak jsem jen marně čekala, až se to nějak víc rozjede. Myslela jsem, že to bude propracovanější. Škoda.

petra4080
16.09.2016 3 z 5

Celkem povedená fantasy série, ale žádný zázrak to tedy není. Hlavní postavy jsou celkem sympatické, ale vše je tak nějak těžko uvěřitelné. Od knihy jsem čekala víc.

Ewik
08.08.2016 5 z 5

Skvělý začátek fantastické urban fantasy. Na podobné téma je sice hodně knih, ale ne každá je tak svěží, akční, napínavá a romantická zároveň. Autorka svého čtenáře opravdu nešetří a vrhne ho přímo po hlavě do skvěle propracovaného děje, který je i originální a velmi čtivý. Nedostanete moc času se vzpamatovat, prostě musíte číst a nechat se dějem unášet.
Moc se mi líbila bojovná Cat a její sarkastické hlášky a Bones, který byl tak drsný i něžný a sexy zároveň, že bych ho s chutí zakousla. :-)
Už se moc těším na další díl a můžu všem jen doporučit!!

Lenny33
17.07.2016 3 z 5

Nakonec to nebyla až tak špatná knížka, posledních cca 60 stran mě dokonce vážně bavily, ale... Ta kniha je úplně plná klišé! Navíc tam opravdu snad nic není originální a pořád máte pocit, že tohle už jste v nějaké jiné knize četli, nebo třeba viděli ve filmu/seriálu. Po této stránce jsem z knihy opravdu velmi zklamaná. Kdyby autorka přišla aspoň s něčím originálním... Jinak se kniha četla dobře a skončila tak, že chce čtenář ihned 2. díl. 3*

renefer
07.07.2016 5 z 5

Hezké, žádný moc velký slaďák, spíš hodně akce a sexu. Cat si nenechá nic líbit, ale stejně nakonec "podlehne". Jdu na další díl, chci vědět, jak to s ní a Bonesem dopadne :-)

CHESS
02.06.2016 5 z 5

Naprosto jsem se zamilovala do Bonese. Cat její nenávist k upírům dost poznamenala, za což může její stupidní matka. Ta ženská mi občas vážně pila krev :D Ale jinak originální příběh o poloviční upírce a nenasytném upírovi, který se do ní zamiloval, když seděla polonahá a svázaná v jeho jeskyni a vybízela ho, aby jí zabil :)

cukrovka
24.03.2016 5 z 5

Čtivá a zajímavá kniha plná akce a napětí. Sympatičtí hlavní hrdinové. Už se těším na další díl.

petrra
11.03.2016 4 z 5

Přečteno vše. Asi nejlepší upíří série! Knižní Doporučuji milovnicím fantasy a upírů:) Hlavní hrdinové jsou zajímaví, neufňukaní a originálně pojatí, žádní dokonalí nudaři, dělají chyby, mají jiskru a strašně to funguje. Navíc autorka umí psát, není to plané tlachání, má to spád a je vidět, že to psala dospělá ženská,troufám si říct, pro dospělé čtenářky. Paráda, jen tak dál.

Kris@
23.02.2016 5 z 5

Vždy jsem velmi na pochybách, když se chystám dát vysoké hodnocení knize tohoto žánru. Takže rovnou musím říct, že těchto pět hvězd nemá s pěti hvězdami u knih jako Pán Prstenů, A hory odpověděly, Pýcha a předsudek, apod. nic společného. Rozhodně to není tak, že by se v mých očích takovým skvostům mohla braková literatura vyrovnat. Nicméně v daném žánru je tato konkrétní kniha jedna z těch kvalitnějších a proto ji uděluji tak vysoké hodnocení (kéž by existovaly dva druhy hvězdiček!!).
A teď už k věci. Děj byl svižný, čtivý a napínavý (nejsilnější stránka knihy). Cat jsem si oblíbila a Bonese taky - celkově všechny postavy byly povedené. Čas od času jsem nad nějakou frází protočila oči (podle mne asi největší mínus knihy) a chování postav bylo místy nelogické a působilo na mě nuceně. Naštěstí se autorka nepustila do žádného filozofování a nehrabala se moc v myšlenkách a citech hlavní hrdinky (což je bohužel v žánru výjimečné). Kniha sama jako by si nehrála na nic, čím není - "Jsem brak, ale budu sakra dobrý brak!" - a to mi opravdu sedlo. Podtrženo a sečteno, je to jedna z nejlepších knih z fantasy-romanťáren, ale žádný světový zázrak to není. Rozhodně ji doporučuji - dámy se jistě pobaví a čtení si užijí. Určitě si přečtu i další díl.

Ps.: Autora obálky bych prohodila oknem. Nebýt dobrého hodnocení knihy, najít ji v obchodě, ani prstem bych se jí nedotkla. Zvlášť ten nápis je ohavnost.

Samira
23.02.2016 5 z 5

Výborný, svěží, ale taky pořádně drsný začátek série. Kdo však říká, že by toto téma mělo být zpracováno lehce. Rozhodně je v žánru něčím jiná a to i díky charismatické a dosti neotřelé hlavní hrdince, která si nenechá jen tak něco líbit. Hlavní hrdina však určitě nezaostává, to ani v nejmenším.
Celkově stojí za to!

Karolína18
05.12.2015 3 z 5

Vážně nechápu, proč má tato kniha tak vysoké hodnocení. Podle mého je naprosto průměrná. Žádný zázrak - ať už po dějové nebo stylistické stránce - se nekoná. Můžeme se zde sice setkat i s novým pojetím upířího světa a stejně tak novými pravidly, ale většinu knihy se mi spíše zdálo, že autorka vzala všechny upíří seriály a filmy a splácala z nich jednu obrovskou nadpřirozenou kouli. Jestli se někdy rozhodnu pokračovat ve čtení této série, bude to jen z důvodu, abych se dozvěděla, jak chtějí hlavní hrdinové vyřešit jejich ošemetnou situaci a prolistuji to stejně zběžně jako asi druhou polovinu prvního dílu.

Charmedka
25.11.2015 3 z 5

Série Noční lovci má naprosto parádní hodnocení. Po tolika skvělých recenzích a vysokém hodnocení jsem čekala opravdu hodně a vůbec mě nenapadlo, že by se mi kniha nelíbila.

O to větší pád na zem mě čekal. Už od prvních stran jsem věděla, že to není úplně ono. Příběh vypadal skvěle, poloviční upírka, která upíry nenávidí a loví je, poměrně originální. Bohužel hned prvním kamenem úrazu je hlavní hrdinka. Kniha není vyloženě špatná, čte se dobře, je tu nějaké to napětí, akce a boje a samozřejmě romantika. Přesto jsem si z knihy na zadek nesedla, já fakt čekala mnohem, mnohem více.

Dandulka
08.10.2015 5 z 5

Cat je poloviční upírka a jsem zvědavá, jak bude tenhle příběh pokračovat. Z počátku se mi moc nezdálo, že by to byl dobrý příběh, ale pak dostal děj spád a to bylo moc dobře.

Jolča1
16.07.2015 5 z 5

já jsem nadšená .... nenáročné a svižné .... jedním dechem přečteno :-)

135
20.06.2015 3 z 5

Takže.., teď tu spoilery ještě nejsou, ale časem budou. Cat, je mi na začátku nesympatická.její názory a celkově přemýšení o věci mi nepřijde...opravdové. Bones se mi jako postava líbí, i když i jemu chybí...nevím jak to říct, ale vy(doufám!) víte. S Cat se nestotožňuju ani na zažátku ani na konci. Nápad je to skvělý, ale Jeaniene Frost, to mohla pojmout líp.
!!POZOR, SPOILERY!!
Nakonci, jak tam přicházejí na různé souvislosti....připadá mi to nastavované. Franceska mi nepřišla sympatická, a když pak zemřela, a všichni říkaly že na něco přišla..Nepřišl mi to tak. Nebyla tam moc akce. akce byla až na konci, což mi vadilo. Příběh na konci pokulhával.A taky když se s Bonesem poprvé políbily, a ona poté odešla, jsem se lekla že to mezi nimi skončí.Jsem ráda že jsou polu, a Vat odsuzuji že ho na konci knihy opustila!!Dědečka a babičky mi bylo velmi líto...Zemřely...A ta matka Cat mi přišla jako pěkná kr*va.A nakonec s tím Hennesseym, přišlo mi že nakonec zemřel tak... tak lehce.Prostě ho propodla a šlus.
!!KONEC SPOILERŮ!!
Ale abych jen nenadávala.jak už jsem řekla. Hezký námět. Celkem sympatické postavy. děj neúplně propracovaný. Knížka je celkově velmi pěkná a chytlavá. Akorát mě trochu odradila tím kocem. Ona od něj odešla, opustila ho pro matku kr*vu. Skončilo to...Nečekaně! Myslím že tato kniha si zaslouží(po celkovém hodnocení) tak tři a půl hvězdičky. Přečtu si další díl a i tam naíši komentář.

Monicay
11.04.2015 5 z 5

Četbu celé série jsem odkládala, dokud nebudu mít doma všechny díly a rozhodně toho nelituji. Teď se můžu po přečtení prvního dílu rovnou vrhnout na druhý a pak další. Zpočátku jsem měla problém s tím, že je kniha psaná v první osobě, což vážně nemám ráda, ale celkem rychle jsem si na to zvykla. Vážně povedená série. Líbilo se mi, že vztahové problémy vycházely spíše ze strany ženské hrdinky, obvykle to bývá obráceně.

dendy.252
01.04.2015 5 z 5

Něco takového jsem hledala! Lehké, čtivé a upíří tématiku mám rada. Jdu na další díl. :)

ElisR1
06.03.2015 5 z 5

Tahle kniha mě dostala už od první stránky. Vtipné dialogy mezi hlavními postavami jsou prostě nezapomenutelné.

upíři erotika městská (urban) fantasy

Jeaniene Frost
americká, 1974
2012  88%Na půl cesty do hrobu
2011  85%První rudá kapka
2011  86%Věčný polibek temnot
2013  89%Nenávist až za hrob
2012  89%Jednou nohou v hrobě

Kniha Na půl cesty do hrobu je v

Přečtených1 014x