První rudá kapka

První rudá kapka

Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - jejím nejlepším přítelem je poloupír Cat Crawfield, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách, a jakýsi démon označil Denise za oběť. Je tu však je... celý text

Je tu však ještě záhadný a všemocný upír Spade, který se již staletí potlouká po zemi s úkolem chránit ty okouzlující lidi v ohrožení, i kdyby to mělo znamenat zničení vlastních soukmenovců. I když v jeho nejhlubších útrobách klíčí hlad po Denise a touha se jí zmocnit, Spade ví, že jej musí potlačit a čelit nočním můrám společně s ní.
1. vydání.

-- zdroj: www.legie.info --

méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87565/prvni-ruda-kapka-87565.jpg 4.3226

Svět nočních lovců (1.)

First Drop of Crimson (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet

witchersbitch

dočetla jsem serii noční lovci a do téhle knihy se mi moc nechtělo. Hrdiny jsem znala z předchozích knih a nijak mi nelákalo se s nimi blíže seznámit. O to více bylo mé překvapení jak mi děj vtáhl a nemohla jsem se odtrhnout.. napínavé, vtipné, no a samozřejmě zase ta "romantika" no.. :-)

tatafa

Velice neobvyklá, ale čtivá a zajímavá mini série. Poprvé jsem ji četla na střední škole a přímo mě uchvátila, nicméně zpětně si uvědomuji, že se jedná o poměrně vulgární a drsnou sérii.

Ewik
07.09.2016

Opět další skvělý příběh ze světa nočních lovců. Jednoduchý a čtivý styl vám skoro nedovolí od knihy odejít. Bavila jsem se, ale k úplné spokojenosti mi tam něco chybělo. Gentlemanský Spade mi byl sympatický a moc se mi líbil, ale Ian mě neskutečně bavil. Ten chlap je prostě prevít, ale v tom nejlepším slova smyslu. :-) Fakt jako malé dítě, když se přišel pomstít Denise za to vyrušení. :-)
Trošku mi trvalo, než jsem se ze začátku začetla, ale vyplatilo se mi pokračovat. Jediné, k čemu mám připomínku, je to neskutečné množství chyb v textu. Bylo to rušivé a otravné.
Určitě ale doporučuji k přečtení před 5.dílem série!

CHESS
02.06.2016

Další skvělá kniha, ale trochu slabší. Prostě to není Cat a Bones :(

Baraliska
07.05.2016

:) Úžasná knížka. Moc se těším, až si přečtu druhý díl. :)

cukrovka
02.04.2016

Dala jsem na doporučení a po 4 dílu nočních lovců jsem si přečetla tuto knihu. Příběh se mi docela líbil i když začátek byl zdlouhavý.

petrra
26.03.2016

Hvězdička dolů za příšernou Denise.

Kris@
09.03.2016

Absolutní ztráta mého času. Jindy celkem talentovaná J. Frost se tady nijak nepředvedla. Z Denise udělala klasickou tupou otravnou brakovou hrdinku (opravdu se mi zdá, že je autorky berou jako přes kopírák, pouze změní jméno a vzhled). Kříženým pohledem Ženy a Muže příběh podkopla ještě víc. Bylo vidět, že jí er-forma velmi nesedla a modlím se, aby ji už nepoužívala. Dialogy byli nucené a patetické, děj naprosto předvídatelný a nezajímavý. Nevím, zda na to má nějaký vliv originál, ale překlad mi tentokrát přišel odbytý a nad některými slovními spojeními jsem jen znechuceně kroutila hlavou. Dokonce se objevily pasáže, které nesedí s paralelní sérií. Obálka kupodivu nebyla tak příšerná jako u Nočních lovců - nicméně se mi stejně nelíbí.

J. Frost je oblíbená, právě proto, že tyto upírské braky píše trochu jinak než většina ostatních. Tentokrát ale vyplodila zcela tuctovou knihu daného žánru bez čehokoli nového a zajímavého. Vím, že to umí o dost lépe a proto na ni budu tvrdá a dávám tak nízké hodnocení.

jitka7
30.12.2015

Pravda je, že bych některé věci vypustila, některé zkrátila. Ale přesto se mi kniha velmi líbila. Moc se těším na další díly dalších zmíněných hrdinů v knize a doufám, že budou. Knížku jsem přečetla na jeden zátah a to se mi dlouho nestalo. Doporučuji všem, co mají rádi toto téma.

Dandulka
21.08.2015

Trochu "upířiny" nikdy neuškodí a tohle bylo fajn.

Dandulka
21.08.2015

Trochu "upířiny" nikdy neuškodí a tohle bylo fajn.

*Pájuše*
09.01.2015

Když jsem tohle četla poprvé, nebyla jsem z toho nadšená. Děj mi přišel takový utahaný a Denise se mi jako hlavní postava vůbec nelíbila. Doteď ani nedokážu říct, co mě na ní tak dráždilo.
Musíte mít prvně přečtenou sérii Nočních lovců, abyste pochopily, kdo je Denise a jakou má návaznost na poloupírku Catatherine.
Ráda bych dala tři a půl hvězdičky, ale na čtyři to zase není. :-)

angelbooks
18.11.2014

Téda :D musím uznat, že tahle kniha je fakt něco :D.
Za 2 dny přečtený :D.
I když jak už je uvedeno v předchozím komentáři, chtělo by to mít přečtenou celou sérii. Občas ( když třeba mluvili o Cat a Bonesovi ) jsem se v textu ztrácela.
Rozhodně doporučuju :D. Možná vás to ze začátku bavit nebude ( o čemž pochybuji ), ale pak vás to určitě chytne :D.

Betnka81
01.11.2014

Tato knih se mi moc líbila a myslím , že jako volné pokračování série je to super :D

Beni
27.09.2014

První díl ze série Svět nočních lovců, tak kde začít?
1. děj má pomalý rozjezd, někde zbytečně až moc natahován
2. nepřesnosti v návaznosti na předchozí díly (1.-4. Noční lovci)
3. místy strašný překlad, že jsem musela číst větu několikrát, aby mi to dávalo smysl
4. psáno z pohledu 3.osoby a střídají se pocity a úvahy Denise a Spadea - což velice oceňuji a uvítala bych to i v sérii Noční lovci, jak některé scény vidí Bones :-)
5. určitě nelituji, že jsem knihu přečetla, protože oba hlavní hrdinové jsou skvělí, ale bylo to slabší než Noční lovci

Lea239
13.09.2014

Poslyšte, kdo to čtete bez návaznosti na Noční lovce, tak budete mimo. Já jsem přečetla první čtyři díly Nočních lovců a v pátém díle najednou zjišťuju o Denise ultrapřekvapující věc a úplně normálně se tam počítá s tím, že Spade je s ní a Mencheres tam klátí Kiru. Tak jsem na to čuměla jak blbec, protože jsem věděla, že jsou vydané dvě knihy ze Světa nočních lovců, které jsou jako samostatné příběhy, ale netušila jsem, že to autorka napsala tak blbě, že to prakticky skoro úplně NAVAZUJE podle toho, jak ty knihy vydávali v originále. Takže doporučuju přečíst první čtyři díly Nočních lovců, pak oba díly spin-offů a pak teprve pátý a další díl Nočních lovců. Já jsem pětku ve čtvrtině zavřela s tím, že si napřed přečtu Svět nočních lovců, a potom teprv budu pokračovat. Takže tak, abyste v tom neměli maglajz!

Ivanka83
25.08.2014

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla jsem nadšená, Jsem velice zvědavá na druhý díl :-)

Lorrainee
25.06.2014

nikolac: ani nebyl je to chyba a má namysli to že jim tajil jak to bylo s Gregorem. Hold překlad...

Andílek13
11.05.2014

Knížka připomínající seriál True blood :) Akorát, když jsem jí četla, tak se mi chvilkami zdálo, jako kdybych nějaký díl přeskočila, ale opravdu je toto první díl :D

Domulenka
20.04.2014

kniha se mi moc líbla, přečetlasem ji jednim dechem,:-)

malagelo
03.03.2014

Jestli chcete také příběh Vlada Tepeše (v originále jsou již 2 díly) pomozte v naléhání na nakladatelství Fantom Print. Ptala jsem se zda plánují vydání a zde je odpověď: Letos určitě ne. Jak to bude příští rok je otázkou. Ale je to vlastně jednoduché, čím lépe se bude Frostová prodávat, tím je větší šance na další knížky.

Heiio
16.02.2014

Tato kniha se mi moc líbila je to krásné volné pokračování Nočních lovců :)

nikolac
06.02.2014

Kniha se mi opravdu líbila!
Mám k Vám pouze takový dotaz. Spade se tam zmínil, že Bones nedokázal stále odpustit Menchestru románem s Cat. Nevzpomínám si, že by něco takového bylo v knížkách.

Catie_
15.01.2014

Když jsem začínala číst sérii Noční lovci, tak jsem se bála, že to bude takové rozvláčné, hlavní hrdinka se bude příliš pitvat ve svých citech a nidky nic pořádně nedořeší, protože když na to dojde, tak bude přerušena nějakou "významou" situací a nebo prostě o tom nebude mluvit, ale bude se jen domnívat.....a díky bohu tomu tak z velké části nebylo.

Kdežto v této knize se furt někdo v něčem pitval :). Bylo to fajn, příjemné, ale ne tak dobré jako Noční lovci a to mám Spada ráda :). A ten překlad teda někdy nic moc....něco tomu chybělo...možná Vlad :D

Jo a ještě mi tam vadila jedna věc, nevím, jestli to bylo dáno překladem a nebo něčím jiným, ale byly tam nepřesnosti s tím, co se dělo v sérii Nočních lovců.

Saffron
12.01.2014

Až teď jsem zjistila, že je to "navazující" série, a proto chápu, proč jsem v některých věcech tak tápala. lehké, oddechové čtení pro chvilky, kdy si opravdu chcete odpočinout a nezabývat se ničím složitějším. Ovšem téma ďábla v takové přímé podobě je pro mě zajímavým oživením :)

Nuttelka
08.12.2013

nejdříve jsem se nemohla začíst, jelikož je toto moje první kniha od této autorky, tak jsem trošku tápala, ale asi tak od půlky mě to chytlo, takže si s chutí přečtu i další díl :-)

N10Tikky
06.10.2013

Rozšíření světa Nočních lovců. Pokud originální sérii neznáte, tak asi budete dost tápat. Bohužel, pro nás kluky, se autorka zřejmě soustředila převážně na čtenářky. Přesto všem fanouškům Nočních lovců doporučuju. :)

monz
28.09.2013

Díky tomu, že jsem dříve přečetla sérii Nočních lovců, mě příběh opět bavil. Vše dávalo smysl, protože čtenář poznal, co příběhu předcházelo a jaký je v tomto pojetí svět upírů. Ale přiznávám, že číst tuto knihu jako první, možná bych se chvílemi ztrácela. A i přes to, že byl příběh poutavý musím prostě podotknout, že Cat je mi svou bojovností a proříznutou pusou mnohem blíž.

Kaka.cs
02.09.2013

Knížka se mi hrozně líbila. Zaujalo mě pojetí upírské komunity a nebylo v nouze o dramatické chvíle i vtipné hlášky. Taky se mi líbilo, že se tam objevilo spoustu jiných nadpřirozených bytostí. Nemám co vytknout.

JajaAP
27.07.2013

Tahle kniha mě vážně překvapila. Doporučila mi jí známá v knihovně a po přečtení první kapitoly jsem si říkala tak tohle se mi nebude líbit. S velkým přemáháním jsem pokračovala dál a teď jsem ráda. Kniha je moc pěkná a poutavá. Líbilo se mi to natolik, že si přečtu i další knihy této autorky. Snad to bude stejně dobré.