JerryDexter JerryDexter komentáře u knih

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Příběh má skvělou hlavní hrdinku a zajímavé postavy, ale... Zklamalo mě množství překlepů a chybějících písmen, někdy i celých slov. A co se děje týče, přijde mi, že autorka nedokázala využít potenciál celého příběhu. Některé postavy se občas chovaly nepřirozeně hloupě. Některé části příběhu působily neskutečně odfláknutě. Zarazilo mě, že v knize dle mého pohledu uběhlo pár měsíců a najednou se dozvídáme, že se ve skutečnosti jedná o pět let. Wtf??? Škoda, že tenhle námět nespadl do rukou zkušenějšímu autorovi, který by z toho dokázal vytřískat podstatně víc. I tak ale doufám, že se dočkáme dalšího dílu.

17.06.2021 3 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Ještě o kousek lepší než první díl. Přečetl jsem většinu military sci-fi románů vydaných v Česku a tahle série jim směle může konkurovat. Doufám, že se dalších dílů dočkáme co nejdřív.

13.05.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Přiznám se, že z prvních dvou dílů jsem byl poněkud rozpačitý. Zajímavý svět a poutavý příběh kazila všudypřítomná nuda. Já se zkrátka neuvěřitelně nudil. Dodnes nechápu superlativa, kterými nad světem Naslouchače většina čtenářů nešetří. Ano, příběh je fajn a svět opravdu zajímavý, ale to mi zkrátka nestačí. Nasterea mě až na utahaný začátek příjemně překvapila, ale... Na můj vkus obsahuje hrozně moc postav, ve kterých jsem se ztrácel. Bohužel jsem ani nepochopil hry s čísly a předurčeností jednotlivých postav. Celé mi to přišlo zmatečné. I přesto jsem se ale bavil a doufám, že na další díl nebudeme čekat tak dlouho jako na Nastereu.

13.05.2021 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Planeta idiotů je asi nejsilnější kniha, kterou jsem za poslední dobu četl. Po tom, co jsem dočetl, jsem dlouho seděl a přemýšlel nad svojí vlastní existencí. Děj knihy bych přirovnal k filmu Stalo se. Ta pointa je podobná. Doufám, že Roman Bureš bude psát a psát, protože se v mých očích stává do budoucna obrovským příslibem české literární scény.

13.04.2021 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Po luxusní jedničce přišly dva díly, které mi připadaly trochu slabší. Dějově. Lars je frajer, to dá rozum. Čtyřka je skvělá, náramně jsem se bavil. Doufám, že tahle série bude pokračovat dál a dál. A Dane... Dopřej už tomu Larsovi trochu té lásky krucinál.

20.03.2021 4 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Wau. Takhle silnou knihu jsem už dlouho nečetl.

15.02.2021 5 z 5

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

I když mě příběh bavil, ve společnosti Cesty šamana, Temného bylinkáře a dalších, se jedná o velice slabý odvar. Jsem zvědavý na další díly.

23.01.2021

Hrozba třídy A Hrozba třídy A Dan Sugralinov

Wau. Tohle mě hodně bavilo. Fragment ale bohužel není Fantom print, takže překladu všech pěti knih se nejspíš jen tak nedočkáme.

01.01.2021 4 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Zbožňuju Cestu šamana i Jiný svět. Od Atamanova jsem četl Obránce perimetru, který byl skvělý, ale o klasické LitRPG se přece jen nejedná. Temný bylinkář je zatím to nejlepší, co jsem z tohoto žánru četl.

26.12.2020 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Luxusní military sci-fi, které může směle konkurovat zavedeným západním autorům. Doufám, že se bude dobře prodávat a další díly na sebe nenechají dlouho čekat.

25.10.2020 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Když čtu Larsovy příběhy, přijde mi to, jako kdybych je prožíval já sám. Snad se brzy dočkáme pokračování.

10.10.2020 5 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem kdy četl.

05.09.2020 5 z 5

Inferno Inferno Dmitrij Rus

Naprosto luxusní, stejně jako předchozí díly. Doufám, že se bude dobře prodávat a Fragment co nejdřív koupí další díl.

10.08.2020 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Naprosto luxusní thriller. Film, který je o dost jiný, jsem viděl před mnoha lety. Škoda, že jsem nejdřív nečetl knihu. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl konec. Ale i tak výborná záležitost.

26.07.2020 5 z 5

Dezerce Dezerce Marko Kloos

Tahle série je to nejlepší, co jsem z tohoto žánru četl. Pevně věřím, že se jí u nás bude dál dařit a vyjde další díl.

04.04.2020 5 z 5

Sabagiro už ne! Sabagiro už ne! Martin Surovec

Cestopisy miluju. Tenhle je navíc od českého autora a pojednává o tak trochu punk cestě starou Škodou Forman. Trochu to připomíná Trabanty Dana Přibáně. Najdete tu všechno: humor, dobrodružství i poznání, že je rozumné promyslet si, s kým se na tu dobrodružnou výpravu vydáte. Možná taky zjistíte, že dobrodružství je snadno dostupné pro každého. Stačí jenom vystoupit z komfortní zóny, sbalit do batohu hromadu odvahy, přibalit trochu štěstí a vydat se na cestu.

13.02.2020 5 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Za mě jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Oproti předchozím dvěma dílům mě nebavily jenom dvě povídky. I tomuto dílu se nevyhnuly, ale rapidně ubylo množství chyb v textu, které mě mrzely u předchozího dílu. Ve stínu magie za ty peníze rozhodně stojí.

05.01.2020 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Svět, který autorka vystavěla, se mi dostal pod kůži. Stejně tak prostředí mého milovaného Brna. Co mě ale od čtení odrazovalo, byl naprosto nesnesitelný hlavní hrdina. A to tak moc, že strhnu hned dvě hvězdy. Příběh jako takový nebyl vůbec špatný. Už mám koupená Zřídla, tak jsem zvědavý.

18.12.2019 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Dávám plný počet, protože se mi Danielův styl psaní moc líbí. Ale... Asi to nedokážu úplně popsat. Zaprvé opravdu nechápu, proč není dořešen první díl. Opravdu jsem očekával, že se dozvím, jak zápletka předchozího dílu dopadne. Kniha mě bavila, ale zápletka byla dost slabá. Ani nevím, co jsem od toho čekal, ale kvality prvního dílu to podle me nedosahovalo. Doufám, že se nějakého toho Larse ještě dočkáme.

12.10.2019 4 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Po téhle antologii jsem koukal už dlouho, ale odrazovala mě vysoká cena. Ani teď, po tom, co jsem ji dočetl, si nejsem jistý, jestli za těch 550kč stála. S jednotlivými povídkami to u mě bylo tak půl na půl. Některé byly úžasné a jiné mě zase neskutečně nudily. Kód Zeta, Hltač kostí, Čtyři Králové, Dlouhá noc na Japetu, Sliby se maj plnit, Po Velké bouři, Caput mortuum. Tyhle byly za mě nejlepší. Trochu mě zaráží hromada chyb. Opakujici se slova, pravopisné chyby, chybějící písmena. Nejvíc asi v povídce Františka Kotlety. Trochu mi to připadá, jako by povídky neprošly žádnou redakturou. Ale jinak... Ne, těch peněz nelituju. Jdu si koupit Ve stínu říše.

27.09.2019 4 z 5